Komunikaty PR

DOUGLAS chce prowadzić bardziej zrównoważony biznes kosmetyczny

2022-06-09  |  13:00
Biuro prasowe

DOUGLAS zobowiązuje się do prowadzenia bardziej zrównoważonego biznesu kosmetycznego oraz wskazuje jako swoje najwyższe priorytety – clean beauty, różnorodność oraz ochronę klimatu.

  • Grupa Douglas, z siedzibą w Düsseldorfie publikuje obszerny raport na temat zrównoważonego rozwoju
  • Globalne cele zrównoważonego rozwoju i zintegrowana strategia dla 26 krajów
  • Koncentracja na rozszerzaniu kategorii produktów clean beauty i kosmetyków naturalnych 
  • Równe możliwości: już ponad 50% stanowisk kierowniczych w organizacji jest zajmowanych przez kobiety
  • Ambitny cel klimatyczny: neutralny pod względem emisji CO2 w Zakresie 1 i 2 do końca 2025 r.
  • DOUGLAS Collection nawiązuje partnerstwo z Plastic Bank

Düsseldorf, 8 czerwca 2022. DOUGLAS stawia sobie za cel zostanie siłą napędową w zakresie zrównoważonego rozwoju w branży kosmetycznej. Jako wiodąca europejska firma sektora beauty coraz bardziej koncentruje się na produktach clean beauty oraz kosmetykach naturalnych. Dąży również do osiągnięcia neutralności klimatycznej, do końca 2025r.  Pod względem różnorodności i równości płci firma jest już liderem na rynku: ponad połowa stanowisk kierowniczych w grupie jest zajmowana przez kobiety.

„Jako wiodący dostawca kosmetyków premium w Europie, jesteśmy świadomi naszej wielkiej odpowiedzialności ekologicznej i społecznej” – powiedziała Tina Müller, CEO Grupy DOUGLAS. „Jednocześnie oczekiwania naszych klientów znacznie wzrosły: kwestie zrównoważonego rozwoju są jednym z kluczowych kryteriów zakupu, obok jakości i ceny. Dlatego naszą ambicją jest być wiodącym graczem w branży kosmetycznej pod tym względem. Jest to jeden z najwyższych priorytetów, zarówno w naszej własnej działalności, jak i we współpracy z dostawcami i partnerami biznesowymi”.

Raport na temat zrównoważonego rozwoju [ESG Report - Douglas] opublikowany dziś przez DOUGLAS koncentruje się na czterech obszarach: Ludzie, Produkty, Planeta i Zarządzanie, w ramach których kluczowe są tematy:

• satysfakcja klienta i doświadczenie zakupowe

• różnorodność, równość i inkluzywność

• zaangażowanie pracowników

• zrównoważony asortyment, zwłaszcza w kategorii marek własnych

• redukcja emisji CO2

• efektywne gospodarowanie zasobami

• zaangażowanie managementu w  ESG

 

W związku powyższymi kwestiami DOUGLAS sformułował obowiązkowe, jakościowe i ilościowe, cele na najbliższe lata. „Będziemy mierzyć się z naszymi planami i obietnicami oraz komunikować postępy w sposób konsekwentny i przejrzysty” – powiedziała Tina Müller. „Wspólnie z naszymi pracownikami, klientami i partnerami biznesowymi chcemy by zrównoważony rozwój stał się integralnym elementem w każdym obszarze naszej działalności. Od zwiększania świadomości, poprzez zmiany w postawie i zachowaniu, po konkretne działania i projekty przynoszące mocne rezultaty”.


Ponadto DOUGLAS wyznaczył sobie cel zmniejszenia emisji CO2 we własnej działalności gospodarczej (w Zakresie 1 i 2) o co najmniej połowę do końca 2025 r. w porównaniu z 2019r. Aby stać się neutralnym dla klimatu, DOUGLAS w 2025 r. zrekompensuje nieuniknioną emisję za pomocą wprowadzenia certyfikowanych norm. Ponadto lider rynku europejskiego w sektorze kosmetycznym zamierza zwiększyć efektywność wykorzystania materiałów. Aby oszczędzać cenne zasoby, DOUGLAS szuka różnych sposobów na zwiększenie w produkcji udziału materiałów pochodzących
z recyklingu, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów wytwarzanych w firmie. Jednocześnie zamierza stworzyć system segregacji odpadów z podziałem na materiały i rodzaj utylizacji, dzięki czemu konsumenci będą wiedzieć, gdzie trafiają  kolejno: szkło, papier i inne materiały przeznaczone do recyklingu.


Równie pozytywną zmianę można już zaobserwować w e-commerce. Liczba zwrotów w latach 2019-2021spadła o około 1/3, zatrzymując się na poziomie 4,4% wszystkich dostarczonych przesyłek. Dodatkowo w Niemczech, wszystkie zwrócone produkty, których nie można odsprzedać, ale nadają się do darowizny, są przekazywane organizacjom charytatywnym, takim jak „Die Tafel Düsseldorf e. V.” i „Bürgerstiftung”.

 

W zakresie produktowym DOUGLAS oznacza wszystkie kosmetyki clean beauty, poprzez dedykowane etykiety. W przypadku marek własnych firma ma jasny cel - pozostanie pionierem w zakresie zrównoważonego rozwoju, poprzez swoje możliwości bezpośredniego wpływu na ich rozwój i produkcję.  Wśród licznych postępów w tym obszarze wymienić można m.in.:

 

• niemal 100% nowych produktów marek własnych DOUGLAS wprowadzonych na rynek od 2020 roku, jest wolna od mikroplastików

• ponad 40% produktów wprowadzonych na rynek w roku finansowym 2021/22 należy do kategorii clean beauty

• 93% produktów wprowadzonych na rynek w latach 2020/21 jest wegańskich

• 63% nowych produktów marek własnych DOUGLAS wprowadzonych na rynek w latach 2021/22 jest zgodnych z normami FSC

• Opakowania ponad 50% nowych produktów marek własnych DOUGLAS wprowadzonych do 2030 r. będzie wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu

• 85% marek własnych DOUGLAS jest produkowanych w UE

 

„Jesteśmy dumni z tych kluczowych danych i jednocześnie jesteśmy zdeterminowani, aby utrzymać szybkie tempo w poprawie efektywności środowiskowej naszych marek własnych” – powiedziała Susanne Cornelius, CEO DOUGLAS Brands. „Dotyczy to każdego aspektu produktu: od produkcji, poprzez składy, opakowania i  utylizację. Możemy mówić o zrównoważonym rozwoju tylko wtedy, gdy przyjmiemy holistyczne podejście do sprawy. Obejmuje to także współpracę marek DOUGLAS z Plastic Bank”. Organizacja Plastic Bank buduje etyczne ekosystemy recyklingu dla społeczności. Osoby zbierające odpady otrzymują premie za zebrany plastik, które pomagają zaspokoić podstawowe potrzeby rodzin, takie jak wyżywienie czy opłaty za edukację. W ramach współpracy Douglas będzie przekazywał do Plastic Bank składkę z każdego sprzedanego produkt z linii  DOUGLAS Home Spa oraz Essential.

 

DOUGLAS stawia nie tylko na zrównoważony rozwój w zakresie marek własnych, ale także we współpracy ze swoimi partnerami biznesowymi. „Już teraz oczekujemy i domagamy się odpowiedniego podejścia naszych dostawców i włączamy ten temat do każdej dyskusji” – wyjaśniła Tina Müller. „Ponadto z radością obserwujemy wszystkie wysiłki producentów, w zakresie ekologii samych produktów jak i  transparentności w tej kwestii. Tak efektywne podejście w zakresie zrównoważonej konsumpcji będzie ogromnym krokiem naprzód dla całej branży kosmetycznej”.


W obszarze dotyczącym pracowników, DOUGLAS jest liderem pod wieloma względami.  Różnorodność, tolerancja i wzajemny szacunek stanowią podstawowe wartości kultury korporacyjnej Douglas. Opiera się na jedności, w której wszyscy „czują się widziani, słyszani i doceniani”. Wewnętrzne motto Douglas brzmi: „Otwieramy oczy na piękno tkwiące w niepowtarzalności, poprzez które życie jest piękniejsze” ("We open all eyes to the beauty of uniqueness, bring it to life and make life itself more beautiful"). Tina Müller dodaje: „Nie różnicujemy koloru skóry, pochodzenia, orientacji seksualnej ani zaimków osobowych. DOUGLAS postrzega siebie jako demokratyczną i inkluzywną markę, która wspiera otwarte i zróżnicowane społeczeństwo. Równe traktowanie, tolerancja i równe szanse na wszystkich poziomach zatrudnienia stanowią kluczowe wartości dla marki”.

 

Dla przykładu, DOUGLAS był pierwszą firmą, która otrzymała pełny certyfikat BeyondGenderAgenda (BGA). Ponad połowa stanowisk kierowniczych w firmie zajmowana jest przez kobiety. Ponieważ satysfakcja pracowników ma dla DOUGLAS ogromne znaczenie, jeszcze w  2022 roku, firma przygotuje pracowniczy program - Net Promoter Score (eNPS), dla całej organizacji. Równocześnie firma przywiązuje dużą wagę do szkoleń: realizowany jest program studiów dualnych na siedziba firmy, dająca maturzystom możliwość połączenia 3,5-letnich studiów licencjackich, z praktycznym doświadczeniem z różnych dziedzin.

 

W obszarze dotyczącym Zarządzania, kierownictwo zobowiązało się również do realizacji ambitnej strategii zrównoważonego rozwoju, która będzie wzmacniana w roku fiskalnym 2022/23, poprzez powiązanie wynagrodzeń dla kadry managerskiej z postępem w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo, w zakresie compliance, przeciwdziałaniu korupcji, przejrzystości i ochrony danych, DOUGLAS wprowadził mechanizmy i procesy zapewniające uczciwość i zgodność z prawem. Kodeks Postępowania DOUGLAS określa zobowiązania wobec odpowiedzialnych praktyk biznesowych dla wszystkich pracowników i partnerów biznesowych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.