Komunikaty PR

FIRMA UPS PRZEKROCZYŁA PRÓG MILIARDA DORĘCZONYCH SZCZEPIONEK PRZECIWKO COVID-19

2021-12-15  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Natalia Naworska
Solski Communications Sp. z o.o.

pl. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
nnaworska|solskipr.pl| |nnaworska|solskipr.pl
692740668
https://solskipr.pl/

Firma UPS (NYSE: UPS) ogłosiła , że przekroczyła próg miliarda dostarczonych dawek szczepionki przeciwko COVID-19 z niemal perfekcyjną terminowością. Osiągnięcie tego kamienia milowego zaledwie rok po tym, jak pierwsza szczepionka została dostarczona przez firmę UPS, było możliwe dzięki innowacyjnemu podejściu firmy. Jedyne w swoim rodzaju technologie monitorowania UPS Premier, wiodące w branży rozwiązania w zakresie łańcucha chłodniczego oraz rozbudowana, zaawansowana, globalna sieć UPS Healthcare umożliwiła wsparcie klientów i społeczności na całym świecie.

 

„Pracownicy UPS odegrali kluczową rolę w walce z COVID-19, umożliwiając równy dostęp do kluczowych usług opieki medycznej – czyli szczepień” – powiedziała Kate Gutmann, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwiązań oraz Wiceprezes Wykonawcza UPS Global Healthcare. „Osiągnięcie tego sukcesu nie byłoby możliwe bez zaangażowania każdego pracownika naszej globalnej sieci. Razem z naszymi partnerami i klientami ciężko pracowaliśmy, aby przyspieszyć dystrybucję szczepionek i pomóc wzmocnić bezpieczeństwo społeczności, w których żyjemy”.

 

Firma UPS jest zaangażowana w walkę z COVID-19 również w Polsce - od momentu pierwszego transportu szczepionek przeciw COVID-19 pod koniec 2020 roku, aż po niedawną dystrybucję szczepionek dla najmłodszej grupy wiekowej 5-11 lat. UPS od wielu lat inwestuje w logistykę w sektorach medycznym i farmaceutycznym, między innymi poprzez przejęcie w 2014 roku polskiej firmy Poltraf. By móc odpowiadać na coraz to większe zapotrzebowanie ze strony sektora, UPS Healthcare w Polsce otworzy wkrótce swój nowy obiekt w Błoniu.

 

Globalna sieć UPS i oddani pracownicy nie tylko wspierali klientów z sektora medycznego i organizacje globalne, ale też dołączyli do partnerstw publiczno-prywatnych w celu dostarczenia szczepionek. Dzieliliśmy się także specjalistyczną wiedzą z zakresu zarządzania łańcuchem chłodniczym przy wysyłkach do krajów o trudnodostępnej populacji, umożliwiając dostęp do szczepionek jak największej liczbie osób. W tym celu UPS Healthcare zmapowała około 500 tras, aby umożliwić bezproblemowe dostarczanie szczepionek na całym świecie, a także wykorzystała ponad 1 300 ton suchego lodu, aby zapewnić ich bezpieczny transport.

„UPS Healthcare ustanowiło globalny standard szybkości dostarczania szczepionek przeciwko COVID-19, dzięki zaangażowaniu pracowników UPS oraz globalnym możliwościom logistycznym i doświadczeniu firmy” – powiedział Prezes UPS Healthcare Wes Wheeler. „Leki biologiczne dostarczane za pośrednictwem najnowocześniejszych sieci łańcucha chłodniczego stanowią przyszłość sektora medycznego, a firma UPS Healthcare wiedzie prym w tej dziedzinie.”

Przykłady globalnych działań:

  • Udostępnianie zamrażarek ultraniskotemperaturowych i nieodpłatne dostawy szczepionek dla równej dystrybucji na odległych i wiejskich obszarach w Afryce, Ameryce Południowej, Azji, Ameryce Północnej i Europie, możliwe dzięki Fundacji UPS.
  • Trzy regionalne, całodobowe centra dowodzenia UPS Healthcare, zajmowały się przewidywaniem globalnego ruchu szczepionek i zarządzały nim w celu zapewnienia doręczeń w wyznaczonych terminach. Stworzono szereg planów awaryjnych i rozwiązań zmniejszających ryzyko związane z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i innymi przeszkodami.
  • Partnerstwo z Gavi i innymi organizacjami w celu szkolenia i zarządzania dostawami szczepionek w ultra-niskiej temperaturze w krajach objętych programem na rzecz globalnego dostępu do szczepionki przeciwko COVID-19 (COVAX), wspierając infrastrukturę sektora pomocy humanitarnej i sektora medycznego w zakresie COVID.
  • Zapewnienie ekspertów logistycznych UPS w krajach takich jak Indonezja i Malawi w celu pełnego i bezpiecznego zarządzania logistyką dystrybucji szczepionek.
  • Wsparcie w zakresie dostaw szczepionek za pośrednictwem autonomicznego drona do klinik w Afryce w ramach partnerstwa z Zipline i Gavi.
  • Możliwość monitorowania lokalizacji szczepionek w czasie rzeczywistym dzięki usłudze UPS Premier, która zapewnia precyzyjny wgląd w każdą pojedynczą paczkę ze szczepionką – z dokładnością do 3 metrów - w dowolnym miejscu globalnej sieci UPS.
  • Wsparcie ponad 130 badań klinicznych nad szczepionkami przeprowadzonych do tej pory przez spółkę zależną UPS Healthcare Marken, która jest zaangażowana w prace nad prawie wszystkimi szczepionkami i terapiami będącymi obecnie w fazie rozwoju.

 

„Mamy to w naszym DNA. Dlatego będziemy stale dostarczać ratujące życie materiały, szczepionki i inne elementy terapii leczniczych, mając na uwadze równomierną dystrybucję w każdym kraju, w którym działamy" – powiedziała Laura Lane, Dyrektor ds. Korporacyjnych, która jest również odpowiedzialna za zrównoważony rozwój.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Solski Communications Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.