Fundacja K.I.D.S. nie zwalnia tempa! Rusza z serią webinarów i ogłasza konkurs
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’, który niedawno zaprezentowała Fundacja K.I.D.S. był pierwszym krokiem do dyskusji na temat transformacji polskich szpitali. Teraz Klub Innowatorów zaprasza na serię webinarów, podczas których eksperci z całego świata zgłębią zagadnienia poszczególnych rozwiązań. Pierwsza wideokonferencja ,,Szpitale Przyszłości: #1 Telemedycyna’’ odbędzie się już 8 września, a jej gościem specjalnym będzie Alison Curfman, dyrektor oddziału pediatrii w pierwszym na świecie “szpitalu bez łóżek” - Mercy Virtual. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - wystarczy zarejestrować się na stronie: https://app.evenea.pl/event/webinarkids-telemedycyna.
Podczas pierwszego webinaru K.I.D.S. eksperci skupią się na działaniach w obszarze telemedycyny - rozwiązania, które w czasach pandemii odgrywa szczególnie ważną rolę w systemie medycznym. Gość specjalny spotkania, Alison Curfman, przedstawi pionierskie doświadczenia z wykorzystania telemedycyny w centrum Mercy Virtual, w którym ponad 300 lekarzy monitoruje i wspiera zdalnie ok. 600.000 pacjentów. Podczas wydarzenia odbędą się również dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich przybliży dotychczasowe doświadczenia z systemem zdalnej opieki lekarskiej, spotkamy się tam z ekspertami Medicover, PZU Zdrowie oraz Telemedycyna Polska. Tematem kolejnego panelu będzie proces wdrożenia rozwiązań telemedycznych. Wezmą w nim udział eksperci Fundacji K.I.D.S., Hitachi, Telemedi.co oraz Mediguard.
Podczas spotkania przedstawione zostaną też szczegóły wsparcia Fundacji K.I.D.S. dla pionierskich projektów wdrażania telemedycyny w polskich szpitalach dziecięcych. Nabór projektów trwa do 15 września (dedykowany formularz znajduje się w linku). Jury K.I.D.S. wyłoni najlepsze z nich, biorąc pod uwagę jego skalowalność, czyli możliwość zastosowania proponowanego rozwiązania także w innych szpitalach oraz innowacyjność. Ważne też, by realizacja pomysłu w jak największym stopniu przyczyniła się do zmian doświadczeń pacjenta związanych z leczeniem. Na trzy zwycięskie projekty Fundacja przeznaczy łącznie 60 000 zł pozyskane od sponsorów: Goldman Sachs Gives oraz Sage. Wyniki zostaną ogłoszone już 30 września br. K.I.D.S. planuje realizację zwycięskiego pomysłu do końca czerwca 2021 roku.
,,Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’ otworzył dyskusję na temat transformacji. Teraz czas na kolejny krok. Chcemy spotykać się z praktykami i twórcami innowacji, nawiązywać z nimi współpracę, dzielić się wiedzą z lekarzami i inspirować do wprowadzania zmian. Jednocześnie ogłaszamy konkurs dla szpitali na projekty telemedyczne, które pomożemy wdrożyć w zwycięskiej placówce.’’ – komentuje Maciej Malenda, Lider Raportu ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’ Fundacji K.I.D.S.
Kolejne webinary będą odbywać się co miesiąc. Podczas październikowej sesji eksperci poruszą tematykę innowacji usprawniających pracę szpitala czasie pandemii, natomiast trzecie spotkanie będzie poświęcone wykorzystaniu technologii Virtual Reality w medycynie, m.in. by wspierać szkolenie i pracę lekarzy lub zmniejszać stres u małych pacjentów. Dokładne daty kolejnych edycji webinaru będą dostępne na stronie Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.
DR ALISON CURFMAN, MD, MBA
Dr Curfman jest współzałożycielką sieci badawczej SPROUT, poświęconej badaniom z zakresu zastosowań telemedycyny w pediatrii, zasiada również w komitecie wykonawczym SPROUT. Jest także członkiem Komitetu Wykonawczego Sekcji AAP ds. Telemedycyny i prowadzi konsultacje z instytucjami opieki zdrowotnej w zakresie wdrożeń telemedycznych w ośrodkach pediatrycznych, cyfrowej transformacji zdrowia i zarządzania zmianami w opiece zdrowotnej. Jest lekarzem pediatrą na oddziale ratunkowym w Mercy Clinic w St. Louis gdzie pełni również funkcję dyrektora medycznego ds. wirtualnej opieki pediatrycznej. Uruchomiła kompleksowy program wirtualnej opieki dla pacjentów pediatrii, neonatologii i pediatrycznej medycyny ratunkowej. Ukończyła rezydenturę i uzyskała stypendium na Washington University w St. Louis.
O FUNDACJI K.I.D.S.
Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by wprowadzając do szpitali innowacje i nowe technologie, zmieniać je w przyjazne i nowoczesne miejsca. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników, dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.