Komunikaty PR

Grupa Scanmed przejmuje wielkopolski Ars Medical

2022-11-29  |  15:58
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.02 MB )

Grupa Scanmed, prywatny operator medyczny z portfela Abris Capital Partners, sfinalizowała przejęcie Ars Medical w Pile. Dzięki tej transakcji Grupa rozszerza swoją działalność o kolejną wielospecjalistyczną placówkę i konsekwentnie rozbudowuje zakres swoich usług w sektorze ochrony zdrowia, oferując pacjentom kompleksową opiekę.

Scanmed od lat zapewnia pacjentom leczenie na wysokim poziomie, rozwijając pełnoprofilową opiekę medyczną w całej Polsce. W zakresie działalności Grupy znajduje się podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz leczenie szpitalne w blisko 40 lokalizacjach w całej Polsce. Scanmed prowadzi wielospecjalistyczne szpitale w Krakowie orazw Blachowni, a dzięki decyzji o przejęciu Ars Medical poszerzy swoją ofertę o 5 oddziałów szpitalnych oraz nowoczesną diagnostykę. To jedna z największych w tym roku transakcji na polskim rynku opieki zdrowotnej.

Grupa Scanmed konsekwentnie rozszerza swoją ofertę w obszarze ambulatoriów i szpitalnictwa. Zapewniamy coraz większej grupie pacjentów nowoczesne metody terapii, stosowane przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, oraz dostęp do leczenia za pomocą nowoczesnego sprzętu medycznego. Przejęcie Ars Medical to ważny krok dla Grupy Scanmed; naszą misją i celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, także poprzez poszerzenie kompleksowości oferty mówi Andrzej Podlipski, Prezes Zarządu Grupy Scanmed.

Abris Capital Partners („Abris”), niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, specjalizująca się w transformacji ESG, zainwestowała w Scanmed w 2020 roku i od tego czasu
z sukcesami współpracuje z zespołem zarządzającym spółki, wspierając ją w jej planach rozwoju, w tym między innymi przy przejęciu Ars Medical.

Scanmed nie ustaje w swoich wysiłkach, poszerzając ofertę usług oraz wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów i personelu medycznego, jednocześnie podążając za rynkowymi trendami, a Abris chętnie go w tym wspiera. Rozszerzenie obecności w regionie północno-zachodnim poprzez włączenie do placówek Grupy Scanmed wiodącego wielospecjalistycznego dostawcy usług medycznych umacnia kluczową pozycję świadczeniodawcy opieki stacjonarnej w Polsce, umożliwia też synergię z jej istniejącymi placówkami w regionie dodaje Sylwester Urbanek, Dyrektor Inwestycyjny w Abris Capital Partners.

Opieka szpitalna Ars Medical obejmuje zabiegi operacyjne i leczenie zachowawcze na oddziałach onkologicznym, paliatywnym, hematologicznym, rehabilitacyjnym oraz internistyczno-kardiologicznym. Pilski szpital dysponuje dwiema salami operacyjnymi, w tym salą hybrydową, która szczególnie sprzyja celom medycznym Grupy Scanmed. Wyposażenie tej sali pozwala na przeprowadzanie zabiegów wewnątrzsercowych i wewnątrznaczyniowych w sposób małoinwazyjny, co zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Ars Medical prowadzi także szereg poradni specjalistycznych, a przy tym zapewnia możliwości wykonania diagnostyki poprzez kompleksową ofertę w tym zakresie: od badań USG poprzez endoskopię, tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny. Dzięki nowoczesnej technologii oraz wiedzy specjalistów szpital Ars Medical już od 30 lat cieszy się zaufaniemi doskonałą opinią wśród pacjentów. Szczególnie ważne dla Scanmed jest również wzmocnienie zespołu o około 400 osób, w tym ponad 100 ekspertów klinicznych różnych dziedzin, współpracujących z ośrodkiem w Pile.

Nawiązanie ścisłej współpracy z zespołem profesjonalistów medycznych Szpitala Ars Medical pozwoli na wzajemną wymianę doświadczeń i dalsze podnoszenie jakości opieki oraz bezpieczeństwa pacjentów. Dołączenie do sieci oddziałów kardiologii Grupy Scanmed pilskiego zespołu kardiochirurgicznego pozwoli na kompleksowe leczenie pacjentów z chorobami serca. Z kolei specjalistyczne zespoły: internistyczny, kardiologiczny, onkologiczny i hematologiczny zabezpieczą potrzeby pacjentów wymagających terapii zachowawczej. Jest nam miło powitać na pokładzie zespół wysokiej klasy specjalistów dodaje Agnieszka Nowak-Musiej, Dyrektor Medyczna, Członek Zarządu Grupy Scanmed.

Ponieważ rok 2023 ma być rokiem jakości w ochronie zdrowia, kultura ustawicznego doskonalenia wpisuje się w strategię Grupy Scanmed, której celem jest zapewnienie pacjentom najwyższych standardów usług medycznych. Inwestycja, którą sfinalizowaliśmy, to kolejny etap naszego rozwoju. To także kontynuacja budowy zintegrowanego modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działamy. Tych zadań podejmujemy się z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem – podsumowuje Andrzej Podlipski, Prezes Zarządu Grupy Scanmed.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.