Grupa Scanmed przejmuje wielkopolski Ars Medical
Grupa Scanmed, prywatny operator medyczny z portfela Abris Capital Partners, sfinalizowała przejęcie Ars Medical w Pile. Dzięki tej transakcji Grupa rozszerza swoją działalność o kolejną wielospecjalistyczną placówkę i konsekwentnie rozbudowuje zakres swoich usług w sektorze ochrony zdrowia, oferując pacjentom kompleksową opiekę.
Scanmed od lat zapewnia pacjentom leczenie na wysokim poziomie, rozwijając pełnoprofilową opiekę medyczną w całej Polsce. W zakresie działalności Grupy znajduje się podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz leczenie szpitalne w blisko 40 lokalizacjach w całej Polsce. Scanmed prowadzi wielospecjalistyczne szpitale w Krakowie orazw Blachowni, a dzięki decyzji o przejęciu Ars Medical poszerzy swoją ofertę o 5 oddziałów szpitalnych oraz nowoczesną diagnostykę. To jedna z największych w tym roku transakcji na polskim rynku opieki zdrowotnej.
Grupa Scanmed konsekwentnie rozszerza swoją ofertę w obszarze ambulatoriów i szpitalnictwa. Zapewniamy coraz większej grupie pacjentów nowoczesne metody terapii, stosowane przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, oraz dostęp do leczenia za pomocą nowoczesnego sprzętu medycznego. Przejęcie Ars Medical to ważny krok dla Grupy Scanmed; naszą misją i celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, także poprzez poszerzenie kompleksowości oferty – mówi Andrzej Podlipski, Prezes Zarządu Grupy Scanmed.
Abris Capital Partners („Abris”), niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, specjalizująca się w transformacji ESG, zainwestowała w Scanmed w 2020 roku i od tego czasu
z sukcesami współpracuje z zespołem zarządzającym spółki, wspierając ją w jej planach rozwoju, w tym między innymi przy przejęciu Ars Medical.
Scanmed nie ustaje w swoich wysiłkach, poszerzając ofertę usług oraz wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów i personelu medycznego, jednocześnie podążając za rynkowymi trendami, a Abris chętnie go w tym wspiera. Rozszerzenie obecności w regionie północno-zachodnim poprzez włączenie do placówek Grupy Scanmed wiodącego wielospecjalistycznego dostawcy usług medycznych umacnia kluczową pozycję świadczeniodawcy opieki stacjonarnej w Polsce, umożliwia też synergię z jej istniejącymi placówkami w regionie – dodaje Sylwester Urbanek, Dyrektor Inwestycyjny w Abris Capital Partners.
Opieka szpitalna Ars Medical obejmuje zabiegi operacyjne i leczenie zachowawcze na oddziałach onkologicznym, paliatywnym, hematologicznym, rehabilitacyjnym oraz internistyczno-kardiologicznym. Pilski szpital dysponuje dwiema salami operacyjnymi, w tym salą hybrydową, która szczególnie sprzyja celom medycznym Grupy Scanmed. Wyposażenie tej sali pozwala na przeprowadzanie zabiegów wewnątrzsercowych i wewnątrznaczyniowych w sposób małoinwazyjny, co zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.
Ars Medical prowadzi także szereg poradni specjalistycznych, a przy tym zapewnia możliwości wykonania diagnostyki poprzez kompleksową ofertę w tym zakresie: od badań USG poprzez endoskopię, tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny. Dzięki nowoczesnej technologii oraz wiedzy specjalistów szpital Ars Medical już od 30 lat cieszy się zaufaniemi doskonałą opinią wśród pacjentów. Szczególnie ważne dla Scanmed jest również wzmocnienie zespołu o około 400 osób, w tym ponad 100 ekspertów klinicznych różnych dziedzin, współpracujących z ośrodkiem w Pile.
Nawiązanie ścisłej współpracy z zespołem profesjonalistów medycznych Szpitala Ars Medical pozwoli na wzajemną wymianę doświadczeń i dalsze podnoszenie jakości opieki oraz bezpieczeństwa pacjentów. Dołączenie do sieci oddziałów kardiologii Grupy Scanmed pilskiego zespołu kardiochirurgicznego pozwoli na kompleksowe leczenie pacjentów z chorobami serca. Z kolei specjalistyczne zespoły: internistyczny, kardiologiczny, onkologiczny i hematologiczny zabezpieczą potrzeby pacjentów wymagających terapii zachowawczej. Jest nam miło powitać na pokładzie zespół wysokiej klasy specjalistów – dodaje Agnieszka Nowak-Musiej, Dyrektor Medyczna, Członek Zarządu Grupy Scanmed.
Ponieważ rok 2023 ma być rokiem jakości w ochronie zdrowia, kultura ustawicznego doskonalenia wpisuje się w strategię Grupy Scanmed, której celem jest zapewnienie pacjentom najwyższych standardów usług medycznych. Inwestycja, którą sfinalizowaliśmy, to kolejny etap naszego rozwoju. To także kontynuacja budowy zintegrowanego modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działamy. Tych zadań podejmujemy się z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem – podsumowuje Andrzej Podlipski, Prezes Zarządu Grupy Scanmed.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.