Healthnomic we współpracy z Neuca Med poszerza dystrybucję oferty diagnostycznej
Healthnomic, firma z branży medtech specjalizująca się w zdalnej diagnostyce oraz rozwoju autorskiej platformy telemedycznej, podpisała umowę pilotażową z Neuca Med należącą do Grupy Neuca, polskiego potentata rynku handlu produktami farmaceutycznymi oraz medycznymi. W ramach współpracy partner będzie oferował możliwość wykupienia badania diagnostycznego pod kątem obturacyjnego bezdechu sennego realizowanego przez Healthnomic. Pilotaż będzie trwał przez 3 miesiące, po których oba podmioty zdecydują o warunkach dalszej współpracy.
Umowa pilotażowa z Neuca Med jest istotnym poszerzeniem kanałów dotarcia do pacjentów, którzy znajdują się w grupie ryzyka występowania Zaburzeń Oddychania Podczas Snu. Spółka od początku swojej działalności prowadzi badania diagnostyczne pod kątem tego zaburzenia przy pomocy autorskiego urządzenia do zdalnej diagnostyki oraz własnego środowiska telemedycznego OmniHealth, z którym kompatybilne będą zarówno urządzenia diagnostyczne jak i terapeutyczne.
- Pozyskanie takiego partnera jak Neuca jest dla nas dowodem na obranie słusznego kierunku rozwoju biznesu. Wsparcie dystrybucyjne oraz promocyjne ze strony Neuca Med powinno mieć istotny wpływ na wzrost skali naszej działalności. Liczymy na to, że pilotaż zakończy się pomyślnie, dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć współpracę długoterminową – informuje Dr Aleksandra Jarecka-Dobroń, Dyrektor ds. Medycznych Healthnomic. – Oczywiście w dalszym ciągu poszerzamy inne kanały dotarcia. Rozmawiamy z potencjalnymi dystrybutorami oraz rozpoczynamy współpracę z kolejnymi lekarzami rodzinnymi – dodaje.
Celem Healthnomic jest obsługa procesu diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych przy pomocy takich urządzeń jak EPAP, poligrafia, Holter EKG, wielofunkcyjna opaska medyczna oraz innych nowoczesnych metod leczenia opartych na algorytmach sztucznej inteligencji. W związku z tym, oprócz bieżącej działalności związanej z diagnostyką pod kątem Obturacyjnego Bezdechu Sennego, Spółka rozwija własne projekty badawcze.
- Jesteśmy w finalnej fazie prac nad prototypem naszego wynalazku SnoreOff, służącego do leczenia w warunkach domowych objawów chrapania. Oprócz tego rozwijamy nową generację autorskiego poligrafu. Takie pilotaże jak ten podpisany z Neuca Med będą dla nas kluczowe również z perspektywy komercjalizacji wynalazków, nad którymi obecnie pracujemy – dodaje Dr Aleksandra Jarecka-Dobroń.
Oprócz oferowania zdalnej diagnostyki Spółka prowadzi również sprzedaż swoich urządzeń diagnostycznych. W ostatnim czasie Healthnomic otrzymał zamówienie na 10 urządzeń do diagnozy OBS. Prowadzone są dalsze rozmowy w celu poszerzenia zamówienia.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Prawo
Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym
Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.