Huawei uzyskuje certyfikację CE umożliwiającą monitorowanie EKG i ciśnienia krwi
Certyfikat CE to potwierdzenie, że aplikacja Huawei EKG uzyskała kwalifikację pozwalającą na działanie zgodnie z europejskimi regulacjami. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skorzystać z pomiaru EKG i przeprowadzić odczyt elektrokardiogramu w klasie medycznej, a tym samym wygodnie monitorować rytm serca i proaktywnie przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom zdrowia sercowo-naczyniowego.
Smartwatche Huawei otrzymują certyfikat CE pozwalający na monitorowanie EKG w Europie
Wysokiej klasy moduł czujnika EKG został opracowany, by w czasie rzeczywistym dokonywać analizy rytmu zatokowego i migotania przedsionków. Użytkownicy będą dzięki temu lepiej poinformowani o stanie swojego zdrowia. Monitorowanie elektrokardiogramu może pomóc m.in. w identyfikacji nieregularnych rytmów serca. Proces pomiaru jest łatwy i wygodny - wystarczy przez 30 sekund dotykać elektrody z boku urządzenia, a wyniki pojawią się na wyświetlaczu zegarka. Co więcej, najnowocześniejsze czujniki PPG umożliwiają przesiewowe badanie pod kątem miażdżycy.
Nowoczesna technologia elektrod w zegarku Huawei Watch GT 3 Pro sprawia, że zbieranie sygnału elektrokardiogramu jest bardzo precyzyjne. Wysokiej klasy funkcja EKG składa się z monitora tętna TruSeen ™ 5.0+ firmy HUAWEI i wykorzystuje elektrody z powłoką wykonaną w technologii krystalizacji (PVD) na zakrzywionej, neokrystalicznej obudowie. Osiem czujników fotoelektrycznych, rozmieszczonych w formacji pierścienia, przechwytuje wzmocnione sygnały i filtruje zakłócenia. Dzięki tej zaawansowanej technologii, użytkownicy zegarka Huawei WATCH GT 3 Pro mogą monitorować swoje tętno przez 24 godziny na dobę. To z kolei pozwala na otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, gdy tylko rytm serca użytkownika odbiega od normy.
Zegarek umożliwia również monitorowanie poziomu saturacji (SpO2) oraz pomiaru tętna, dzięki funkcji Huawei TruSeen™ 5.0+. W urządzeniu można aktywować ciągłą analizę poziomu stresu i przypomnienia o zadaniach, które pomagają budować korzystne dla zdrowia nawyki. Warto też przypomnieć funkcję Huawei TruSleep™ 2.0, która sprawdza się przy codziennej analizie snu.
Huawei Watch D dodatkowo wzbogaci ofertę zdrowotną Huawei
Certyfikat CE otrzymał również świeżo zaprezentowany w Europie inteligentny zegarek Huawei Watch D, który niedługo będzie dostępny także w Polsce. Mimo niepozornych rozmiarów, urządzenie to wyposażone jest w skomplikowane komponenty, takie jak miniaturowa pompa czy poduszka powietrzna i umożliwia dokładny pomiar ciśnienia krwi oraz analizę EKG. Dzięki wysoce precyzyjnemu czujnikowi ciśnienia, skrupulatnej kontroli sprzężenia zwrotnego ciśnienia i makromolekularnemu paskowi rozciągliwemu, możliwe jest uzyskanie marginesu błędu w granicach ±3 mmHg. W Huawei Watch D można ustawić spersonalizowane plany pomiarowe, na podstawie których urządzenie o zaplanowanych porach będzie zbierać i wysyłać wyniki ciśnienia krwi. Informacje dotyczące dostępności zegarka Huawei Watch D zostaną podane do wiadomości w osobnym komunikacie.
Funkcja monitorowania EKG w zegarku Huawei Watch GT3 Pro dostępna jest za pomocą aplikacji Huawei EKG, którą można zainstalować za pomocą aplikacji Huawei Zdrowie z poziomu smartfonu z systemem Android lub iOS. Do poprawnego działania konieczne jest również zaktualizowanie oprogramowania wewnętrznego zegarka.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.