Komunikaty PR

Huawei uzyskuje certyfikację CE umożliwiającą monitorowanie EKG i ciśnienia krwi

2022-09-09  |  17:00

Certyfikat CE to potwierdzenie, że aplikacja Huawei EKG uzyskała kwalifikację pozwalającą na działanie zgodnie z europejskimi regulacjami. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skorzystać z pomiaru EKG i przeprowadzić odczyt elektrokardiogramu w klasie medycznej, a tym samym wygodnie monitorować rytm serca i proaktywnie przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom zdrowia sercowo-naczyniowego.

 

Smartwatche Huawei otrzymują certyfikat CE pozwalający na monitorowanie EKG w Europie

Wysokiej klasy moduł czujnika EKG został opracowany, by w czasie rzeczywistym dokonywać analizy rytmu zatokowego i migotania przedsionków. Użytkownicy będą dzięki temu lepiej poinformowani o stanie swojego zdrowia. Monitorowanie elektrokardiogramu może pomóc m.in. w identyfikacji nieregularnych rytmów serca. Proces pomiaru jest łatwy i wygodny - wystarczy przez 30 sekund dotykać elektrody z boku urządzenia, a wyniki pojawią się na wyświetlaczu zegarka. Co więcej, najnowocześniejsze czujniki PPG umożliwiają przesiewowe badanie pod kątem miażdżycy.

 

Nowoczesna technologia elektrod w zegarku Huawei Watch GT 3 Pro sprawia, że zbieranie sygnału elektrokardiogramu jest bardzo precyzyjne. Wysokiej klasy funkcja EKG składa się z monitora tętna TruSeen ™ 5.0+ firmy HUAWEI i wykorzystuje elektrody z powłoką wykonaną w technologii krystalizacji (PVD) na zakrzywionej, neokrystalicznej obudowie. Osiem czujników fotoelektrycznych, rozmieszczonych w formacji pierścienia, przechwytuje wzmocnione sygnały i filtruje zakłócenia. Dzięki tej zaawansowanej technologii, użytkownicy zegarka Huawei WATCH GT 3 Pro mogą monitorować swoje tętno przez 24 godziny na dobę. To z kolei pozwala na otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, gdy tylko rytm serca użytkownika odbiega od normy.

 

Zegarek umożliwia również monitorowanie poziomu saturacji (SpO2) oraz pomiaru tętna, dzięki funkcji Huawei TruSeen™ 5.0+. W urządzeniu można aktywować ciągłą analizę poziomu stresu i przypomnienia o zadaniach, które pomagają budować korzystne dla zdrowia nawyki. Warto też przypomnieć funkcję Huawei TruSleep™ 2.0, która sprawdza się przy codziennej analizie snu.

 

Huawei Watch D dodatkowo wzbogaci ofertę zdrowotną Huawei

Certyfikat CE otrzymał również świeżo zaprezentowany w Europie inteligentny zegarek Huawei Watch D, który niedługo będzie dostępny także w Polsce. Mimo niepozornych rozmiarów, urządzenie to wyposażone jest w skomplikowane komponenty, takie jak miniaturowa pompa czy poduszka powietrzna i umożliwia dokładny pomiar ciśnienia krwi oraz analizę EKG. Dzięki wysoce precyzyjnemu czujnikowi ciśnienia, skrupulatnej kontroli sprzężenia zwrotnego ciśnienia i makromolekularnemu paskowi rozciągliwemu, możliwe jest uzyskanie marginesu błędu w granicach ±3 mmHg. W Huawei Watch D można ustawić spersonalizowane plany pomiarowe, na podstawie których urządzenie o zaplanowanych porach będzie zbierać i wysyłać wyniki ciśnienia krwi. Informacje dotyczące dostępności zegarka Huawei Watch D zostaną podane do wiadomości w osobnym komunikacie.

 

Funkcja monitorowania EKG w zegarku Huawei Watch GT3 Pro dostępna jest za pomocą aplikacji Huawei EKG, którą można zainstalować za pomocą aplikacji Huawei Zdrowie z poziomu smartfonu z systemem Android lub iOS. Do poprawnego działania konieczne jest również zaktualizowanie oprogramowania wewnętrznego zegarka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.