Komunikaty PR

Idealne kosmetyki na jesień – jak dbać o skórę

2022-12-05  |  11:00
Biuro prasowe

Aby najlepiej i najskuteczniej zdiagnozować stan skóry należy udać się do gabinetu kosmetycznego. W domowych warunkach możemy ocenić jedynie koloryt cery, odczuwalne napięcie. Prosty test na suchość skóry polega na umyciu skóry rano, za pomocą wody lub delikatnego preparatu do demakijażu, a następnie zaobserwowanie w czasie około 30 min. po myciu, czy skóra na twarzy jest ściągnięta, sucha, swędząca.

Po długich, letnich, słonecznych dniach, każda skóra jest na ogół dużo bardziej wysuszona i odwodniona. Dzieje się to za sprawą promieniowania UV, które bezpośrednio odpowiada za starzenie się skóry. Światło UV wytwarza wolne rodniki oraz uszkadza włókna kolagenowe odpowiadające za jędrność skóry. Kolejnym aspektem są wysokie temperatury i niska wilgotność powietrza.  W lecie tracimy dużo wody ponieważ, procesy termoregulacji polegają na schładzaniu powierzchni ciała za pomocą potu. Potrzeba dużo czasu, aby odbudować właściwy poziom wody w komórkach, a co ważniejsze minerałów, które wydostają się wraz z potem na zewnątrz.

Tak więc, jeśli chcemy poprawić stan swojej skóry, w pierwszej kolejności, powinna zadbać o dietę bogatą w tłuszcze nienasycone, witaminy i minerały, oraz odpowiednie nawodnienie. Nie bez znaczenia pozostaje też, skrojona na miarę pielęgnacja zewnętrzna.

Kosmetyczną kurację odbudowującą polecamy rozpocząć od złuszczania skóry w gabinecie, odpowiednim rodzajem eksfoliatora. Najbardziej odpowiedni do skór suchych i wrażliwych wydaje się Eksfoliator Migdałowy firmy JADWIGA. Kwas migdałowy jest kwasem o dużej cząsteczce, w związku z tym nie działa agresywnie. Jest preparatem całorocznym, nie powoduje foto uczuleń. Delikatnie usuwa martwy naskórek, wygładza, poprawia stopień nawilżenia, wpływa na wzmożoną syntezę włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego, w głębszych warstwach skóry, pośrednio wpływa na uszczelnienie naczyń krwionośnych. Przed kuracją w gabinecie warto zadbać o kurację wstępną z niższym stężeniem kwasu, którą przeprowadza się w warunkach domowych. Kuracja taka przyspiesza i wzmacnia efekty zabiegu. W tym celu polecamy Krem z Kwasem Migdałowym 12% JADWIGA, bogaty w naturalne składniki odżywcze, nawilżające i natłuszczające, takie jak olej jojoba, olej z nasion malin, kolagen, witaminy oraz kwas migdałowy w bezpiecznym stężeniu. Krem należy stosować dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem w gabinecie i miedzy kolejnymi zabiegami w serii. Krem aplikujemy zawsze na noc, a w ciągu dnia pamiętamy o zabezpieczeniu skóry kremem z filtrem. Krem z kwasem można też zastosować w samodzielnej kuracji domowej, w celu przygotowania naskórka do przyjęcia związków aktywnych z preparatów pielęgnacyjnych.

Po zakończonej kuracji złuszczającej, kolejnym krokiem, będzie zadbanie o nawilżenie i odżywienie skóry. W pierwszej kolejności polecamy Kwas Hialuronowy 1% Jadwiga w formie przezroczystego żelu. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże 250 cząsteczek wody, skutecznie podnosząc nawilżenie w naskórku. Połączony z dowolnym olejkiem np. jojoba lub z nasion malin tworzy pełnowartościowe serum odżywcze. Olejek jojoba idealnie uzupełnia niedobory w warstwie hydro lipidowej. Jest czystym woskiem roślinnym o dużym  powinowactwie do ludzkiej skóry oraz o przedłużonej trwałości. Bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe i skwalen. Olej z nasion malin z kolei zawiera kwas elagowy o silnych właściwościach przeciwzapalnych i przeciwalergicznych. Wpływa on również na syntezę kolagenu w skórze. Przy okazji ma dość wysoki naturalny filtr SPF.

Kluczem we właściwej pielęgnacji skóry pozostaje, dobór właściwego kremu do pielęgnacji twarzy, który wraz z kremem pod oczy dopełni właściwej pielęgnacji. W ofercie firmy JADWIGA dostępne są kremy przeznaczone dla różnych potrzeb skóry. Zaczynając od bogatego w roślinne ekstrakty sebostatyczne, witaminy, glinkę zieloną i tlenek cynku – Kremu Matującego. Z przeznaczeniem do skór tłustych i mieszanych. Przez kultowy już Krem Bionawilżajacy z dodatkiem kolagenu, witamin i minerałów, który świetnie sprawdza się do skór suchych, wrażliwych. Można go stosować również jako maseczkę lub preparat do masażu twarzy. Po Krem do cery naczyniowej, ze składnikami uszczelniającymi ścianki naczyń krwionośnych, wyciągiem z dzikiej róży i witaminą PP.

Okolice oczu to miejsce wymagające wyjątkowej pielęgnacji. Zmarszczki tworzą się tam najszybciej i są najbardziej widoczne. Na te okolice polecamy Krem pod oczy Trufle i Peptydy z serii anty- anging z dodatkiem Matrixylu i ekstraktu z białych trufli. Preparat w widoczny sposób pielęgnuje i napina skórę, nie obciążając zbytnio delikatnej struktury okolic oka.

W okresie jesiennym dodatkowo można spróbować manualnej techniki odmładzającej, takiej  jak masaż twarzy. W tym wypadku również zalecamy, aby zastosować preparat do masażu, najlepiej oparty na naturalnych składnikach takich jak olej makadamia, olej sojowy. W firmie Jadwiga naturalne oleje do masażu wzbogacone są o olejki eteryczne i witaminy dzięki temu efekt masażu spotęgowany jest o działanie składników aktywnych.

http://jadwiga.eu/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.