Innowacyjny klips chirurgiczny firmy z polskimi korzeniami wyróżniony prestiżową
Innowacyjny klips chirurgiczny międzynarodowej firmy Grena, założonej i prowadzonej przez Polaków, otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Desing Award. Unikalny design produktu doceniło międzynarodowe jury konkursu. Narzędzie jest flagowym produktem Greny, docenianym przez chirurgów na całym świecie. Rodzinna firma obecna na rynku od 35 lat, bardzo szybko zyskała globalny zasięg i stworzyła międzynarodową strukturę. Pracując nad klipsem postawiono na innowacyjność i ulepszono klipsy obecne dotychczas na rynku. Jury doceniło ergonomię narzędzia, jego design, a także łatwość i bezpieczeństwo użycia. Doceniono istotne zmniejszenie ilości generowanych odpadów przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów ponoszonych przez szpitale w związku z licznie wykonywanymi procedurami medycznymi.
Red Dot Design Award, jedna z bardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, przyznawana jest od 1955 roku przez niemieckie Design Zentrum. Współcześnie wyróżnienie otrzymać można w trzech kategoriach: projektowanie produktu, projektowanie komunikacji (od 1993) i projekt koncepcyjny (od 2005). Złożone
z międzynarodowych ekspertów jury bierze pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale także funkcjonalność, jakość, ergonomię, innowacyjność, trwałość i ekologiczną kompatybilność.
Grena z sukcesem opracowuje i produkuje narzędzia medyczne, które poprawiają komfort pracy chirurga i maksymalnie zwiększają bezpieczeństwo pacjenta. Nagrodzony “oscarem designu” klips chirurgiczny XXL SIZE CLICK’AV PLUS® to przede wszystkim jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Wyróżniają go innowacyjne mikroząbki, które gwarantują stabilność klipsa w trakcie zabiegu nawet przy wysokim ciśnieniu krwi oraz największy dostępny na rynku rozmiar, który pozwala na zamknięcie dużych struktur tkankowych
w trakcie zabiegu operacyjnego. Opatentowana konstrukcja umożliwia użycie klipsa zarówno w przypadku chirurgii otwartej, jak i endoskopowej.
Tworząc narzędzia medyczne patrzymy nie tylko na produkt, ale przede wszystkim na człowieka – lekarza i pacjenta. Stawiamy na innowacyjność, dbamy o proces legislacyjny
i patentowy, na każdym z etapów pilnujemy najwyższej jakości. Sprawnie łączymy ergonomię z designem, który zagwarantuje komfort pracy chirurgowi i bezpieczeństwo pacjentowi. Stale też poszukujemy maksymalnie przyjaznych środowisku rozwiązań. - mówi Konrad Brodaczewski, wiceprezes Grena Ltd. – W codziennej pracy stawiamy na ewolucję, nie rewolucję, wsłuchujemy się w potrzeby specjalistów i konsekwentnie ulepszamy sprzęt, który pomaga ratować ludzkie życie. Nagroda to dla nas potwierdzenie, że to, co robimy, działa
i zostało dostrzeżone nie tylko przez lekarzy, ale i przez ekspertów od designu. - dodaje.
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że design nie gra roli, jeśli chodzi o sprzęt medyczny... Ma on jednak ogromne znaczenie, bo ludzie otoczeni pięknymi produktami czują się lepiej. Dotyczy to także personelu medycznego i pacjentów. Umieszczenie ich w środowisku pełnym dobrze zaprojektowanych przedmiotów pomaga poprawić ich samopoczucie - mówi Andrzej Decewicz, lekarz, współtwórca flagowych produktów Greny. - Dobry design oznacza świetną ergonomię. Narzędzia używane przez personel medyczny muszą wspierać leczenie pacjentów i gwarantować maksymalny komfort i wygodę medykom. Im lepsza ergonomia urządzeń medycznych, tym płynniejsze i bezpieczniejsze będą procedury medyczne - dodaje.
___________________________
Grena Ltd. to producent innowacyjnych rozwiązań i produktów medycznych dla specjalistów i personelu szpitalnego. Firma istnieje od 35 lat i z powodzeniem wspiera w codziennej pracy chirurgów na całym świecie.
Z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zakładami produkcyjnymi w Polsce, Zjednoczonym Królestwie i Chinach, Grena prężnie działa w międzynarodowej strukturze - na rynku polskim, włoskim czy niemieckim. Oprócz klipsów chirurgicznych marka oferuje także wszystkie narzędzia potrzebne do przeprowadzenia operacji chirurgicznych – m.in. dreny, innowacyjne i opatentowane narzędzia laparoskopowe, klej chirurgiczny.
Kontakt dla mediów:
Donata Urban
donata.urban@38pr.pl
+48 798 291 709
38 Content Communication
Weronika Lewandowska
weronika.lewandowska@38pr.pl
+48 571 947 907
38 Content Communication

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.