Knauf Ceiling Solutions wprowadza nowe sufity higieniczne
Nowa linia higienicznych sufitów podwieszanych marki Knauf Ceiling Solutions jest już na polskim rynku. Rozwiązania dedykowane są do wnętrz, w których kluczowe jest bezpieczeństwo użytkowników i wysoki poziom higieny: pomieszczeń służby zdrowia i opieki, przedszkoli, żłobków, a także wnętrz związanych z żywnością, jak m.in. zakłady produkcyjne czy pomieszczenia w segmencie gastronomii.
Nowym wyzwaniem aranżacji przestrzeni w których ludzie spędzają czas stało się w ostatnim czasie bezpieczeństwo oraz optymalizacja pod kątem zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników. Od dawna poziom higieny kluczowy jest dla służby zdrowia – szpitali, przychodni czy pomieszczeń laboratoryjnych. Wiele wymagań sanitarnych spełniać muszą także te wnętrza, w których składowana jest lub przetwarzana żywność. To nie tylko zakłady produkcyjne i chłodnie, ale również kuchnie w restauracjach. Bezpieczeństwo zdrowia coraz silniejszą rolę odgrywa także w budynkach, w których użytkownicy uczą się, bawią lub żyją. Dlatego wnętrza przedszkoli, żłobków czy domów opieki projektowane są ze szczególną uwagą skierowaną na dobór materiałów spełniających wysokie wymagania pod kątem zdrowia.
Producent akustycznych rozwiązań sufitowych i ściennych do budynków firma Knauf Ceiling Solutions wprowadza właśnie nowe sufity skupione na człowieku i jego zdrowiu i bezpieczeństwie we wnętrzach gdzie spędza czas. Nowość obejmuje w sumie aż 8 rodzajów płyt sufitowych: HYGENA Plain, HYGENA Acoustic 15mm, HYGENA Alpha, HYGENA Aquatec, MEDIGUARD Plain, MEDIGUARD Acoustic, MEDIGUARD Alpha oraz METAL BIOGUARD. - Linia higienicznych paneli daje architektom, projektantom i wykonawcom możliwość wyboru odpowiedniego rozwiązania sufitowego, które spełnia najwyższe standardy branżowe - wyjaśnia Charlotte Méheux, Global Product Manager Multi-Material w Knauf Ceiling Solutions.
Stop bakteriom i grzybom
Sufity z innowacyjnej linii charakteryzuje najlepsza klasa czystości mikrobiologicznej (M1), oraz właściwości przeciwdziałające drobnoustrojom testowane na obecność do 8 bakterii i grzybów.
Spełniają również najwyższe standardy pod kątem jakości powietrza we wnętrzu: warunki klasy A+ zgodnie z francuskimi przepisami dotyczącymi LZO (ang. VOC), formaldehydu (E1) i Indoor Air Comfort Gold.
Dla placówek o charakterze typowo medycznym jednym z najważniejszych czynników ograniczenia ryzyka jest uniemożliwienie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń drogą powietrzną. Jedną z najbardziej rygorystycznych norm oceniających w Europie standardy obiektów medycznych jest francuska norma NF S 90-351:2013. Nowe higieniczne sufity Knauf Ceiling Solutions spełniają wymogi tej normy. Dlatego montowane mogą być nie tylko w pomieszczeniach o małym ryzyku zakażenia jak hole czy recepcje placówek medycznych, ale także w strefach o podwyższonym czy wysokim poziomie ryzyka: oddziałach chorób zakaźnych, pediatrii, położnictwa, a także we wnętrzach o specjalistycznych wymaganiach sanitarnych tzw. clean room jak sale operacyjne i OIOMy.
Panele z nowej linii można czyścić na sucho lub suchą parą, mają wysoki poziom odporności na środki dezynfekujące. Dodatkowo płyty HYGENA Aquatec, MEDIGUARD i METAL BIOGUARD są wodoodporne.
Wellbeing holistycznie - akustyka dla zdrowia
Poza właściwościami higienicznymi sufity charakteryzuje możliwość kształtowania akustyki poprawiającej stan zdrowia i samopoczucia. Wysokie pochłanianie niechcianego hałasu i pogłosu znacząco zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu, pomagając w pracy i regeneracji. Panele HYGENA Alpha i MEDIGUARD Alpha oferują najwyższy współczynnik pochłaniania dźwięku αw, a nieperforowane płyty METAL BIOGUARD tłumią dźwięk na poziomie 44dB.
Odpowiednio zaplanowana przy wykorzystaniu podwieszanych sufitów akustyka podnosi komfort pacjentów i personelu, ale dzięki prawidłowej izolacji akustycznej pomiędzy pomieszczeniami, zwiększa również poczucie prywatności pacjentów.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.