Komunikaty PR

Knauf Ceiling Solutions wprowadza nowe sufity higieniczne

2023-06-27  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Nowa linia higienicznych sufitów podwieszanych marki Knauf Ceiling Solutions jest już na polskim rynku. Rozwiązania dedykowane są do wnętrz, w których kluczowe jest bezpieczeństwo użytkowników i wysoki poziom higieny: pomieszczeń służby zdrowia i opieki, przedszkoli, żłobków, a także wnętrz związanych z żywnością, jak m.in. zakłady produkcyjne czy pomieszczenia w segmencie gastronomii.

Nowym wyzwaniem aranżacji przestrzeni w których ludzie spędzają czas stało się w ostatnim czasie bezpieczeństwo oraz optymalizacja pod kątem zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników. Od dawna poziom higieny kluczowy jest dla służby zdrowia – szpitali, przychodni czy pomieszczeń laboratoryjnych. Wiele wymagań sanitarnych spełniać muszą także te wnętrza, w których składowana jest lub przetwarzana żywność. To nie tylko zakłady produkcyjne i chłodnie, ale również kuchnie w restauracjach. Bezpieczeństwo zdrowia coraz silniejszą rolę odgrywa także w budynkach, w których użytkownicy uczą się, bawią lub żyją. Dlatego wnętrza przedszkoli, żłobków czy domów opieki projektowane są ze szczególną uwagą skierowaną na dobór materiałów spełniających wysokie wymagania pod kątem zdrowia.

Producent akustycznych rozwiązań sufitowych i ściennych do budynków firma Knauf Ceiling Solutions wprowadza właśnie nowe sufity skupione na człowieku i jego zdrowiu i bezpieczeństwie we wnętrzach gdzie spędza czas. Nowość obejmuje w sumie aż 8 rodzajów płyt sufitowych: HYGENA Plain, HYGENA Acoustic 15mm, HYGENA Alpha, HYGENA Aquatec, MEDIGUARD Plain, MEDIGUARD Acoustic, MEDIGUARD Alpha oraz METAL BIOGUARD. - Linia higienicznych paneli daje architektom, projektantom i wykonawcom możliwość wyboru odpowiedniego rozwiązania sufitowego, które spełnia najwyższe standardy branżowe - wyjaśnia Charlotte Méheux, Global Product Manager Multi-Material w Knauf Ceiling Solutions.

Stop bakteriom i grzybom

Sufity z innowacyjnej linii charakteryzuje najlepsza klasa czystości mikrobiologicznej (M1), oraz  właściwości przeciwdziałające drobnoustrojom testowane na obecność do 8 bakterii i grzybów.

Spełniają również najwyższe standardy pod kątem jakości powietrza we wnętrzu: warunki klasy A+ zgodnie z francuskimi przepisami dotyczącymi LZO (ang. VOC), formaldehydu (E1) i Indoor Air Comfort Gold.

Dla placówek o charakterze typowo medycznym jednym z najważniejszych czynników ograniczenia ryzyka jest uniemożliwienie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń drogą powietrzną. Jedną z najbardziej rygorystycznych norm oceniających w Europie standardy obiektów medycznych jest  francuska norma NF S 90-351:2013. Nowe higieniczne sufity Knauf Ceiling Solutions spełniają wymogi tej normy. Dlatego montowane mogą być nie tylko w pomieszczeniach o małym ryzyku zakażenia jak hole czy recepcje placówek medycznych, ale także w strefach o podwyższonym czy wysokim poziomie ryzyka: oddziałach chorób zakaźnych, pediatrii, położnictwa, a także we wnętrzach o specjalistycznych wymaganiach sanitarnych tzw. clean room jak sale operacyjne i OIOMy.

Panele z nowej linii można czyścić na sucho lub suchą parą, mają wysoki poziom odporności na środki dezynfekujące. Dodatkowo płyty HYGENA Aquatec, MEDIGUARD i METAL BIOGUARD są wodoodporne.

Wellbeing holistycznie - akustyka dla zdrowia

Poza właściwościami higienicznymi sufity charakteryzuje możliwość kształtowania akustyki poprawiającej stan zdrowia i samopoczucia. Wysokie pochłanianie niechcianego hałasu i pogłosu znacząco zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu, pomagając w pracy i regeneracji. Panele HYGENA Alpha i MEDIGUARD Alpha oferują najwyższy współczynnik pochłaniania dźwięku αw, a nieperforowane płyty METAL BIOGUARD tłumią dźwięk na poziomie 44dB.

Odpowiednio zaplanowana przy wykorzystaniu podwieszanych sufitów akustyka podnosi komfort pacjentów i personelu, ale dzięki prawidłowej izolacji akustycznej pomiędzy pomieszczeniami, zwiększa również poczucie prywatności pacjentów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: .
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-02 | 15:00

Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju

Wzrost liczby czworonogów w gospodarstwach domowych oznacza więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych. Właściciele lecznic będą musieli przygotować się na
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.