Knauf Ceiling Solutions wprowadza nowe sufity higieniczne
Nowa linia higienicznych sufitów podwieszanych marki Knauf Ceiling Solutions jest już na polskim rynku. Rozwiązania dedykowane są do wnętrz, w których kluczowe jest bezpieczeństwo użytkowników i wysoki poziom higieny: pomieszczeń służby zdrowia i opieki, przedszkoli, żłobków, a także wnętrz związanych z żywnością, jak m.in. zakłady produkcyjne czy pomieszczenia w segmencie gastronomii.
Nowym wyzwaniem aranżacji przestrzeni w których ludzie spędzają czas stało się w ostatnim czasie bezpieczeństwo oraz optymalizacja pod kątem zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników. Od dawna poziom higieny kluczowy jest dla służby zdrowia – szpitali, przychodni czy pomieszczeń laboratoryjnych. Wiele wymagań sanitarnych spełniać muszą także te wnętrza, w których składowana jest lub przetwarzana żywność. To nie tylko zakłady produkcyjne i chłodnie, ale również kuchnie w restauracjach. Bezpieczeństwo zdrowia coraz silniejszą rolę odgrywa także w budynkach, w których użytkownicy uczą się, bawią lub żyją. Dlatego wnętrza przedszkoli, żłobków czy domów opieki projektowane są ze szczególną uwagą skierowaną na dobór materiałów spełniających wysokie wymagania pod kątem zdrowia.
Producent akustycznych rozwiązań sufitowych i ściennych do budynków firma Knauf Ceiling Solutions wprowadza właśnie nowe sufity skupione na człowieku i jego zdrowiu i bezpieczeństwie we wnętrzach gdzie spędza czas. Nowość obejmuje w sumie aż 8 rodzajów płyt sufitowych: HYGENA Plain, HYGENA Acoustic 15mm, HYGENA Alpha, HYGENA Aquatec, MEDIGUARD Plain, MEDIGUARD Acoustic, MEDIGUARD Alpha oraz METAL BIOGUARD. - Linia higienicznych paneli daje architektom, projektantom i wykonawcom możliwość wyboru odpowiedniego rozwiązania sufitowego, które spełnia najwyższe standardy branżowe - wyjaśnia Charlotte Méheux, Global Product Manager Multi-Material w Knauf Ceiling Solutions.
Stop bakteriom i grzybom
Sufity z innowacyjnej linii charakteryzuje najlepsza klasa czystości mikrobiologicznej (M1), oraz właściwości przeciwdziałające drobnoustrojom testowane na obecność do 8 bakterii i grzybów.
Spełniają również najwyższe standardy pod kątem jakości powietrza we wnętrzu: warunki klasy A+ zgodnie z francuskimi przepisami dotyczącymi LZO (ang. VOC), formaldehydu (E1) i Indoor Air Comfort Gold.
Dla placówek o charakterze typowo medycznym jednym z najważniejszych czynników ograniczenia ryzyka jest uniemożliwienie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń drogą powietrzną. Jedną z najbardziej rygorystycznych norm oceniających w Europie standardy obiektów medycznych jest francuska norma NF S 90-351:2013. Nowe higieniczne sufity Knauf Ceiling Solutions spełniają wymogi tej normy. Dlatego montowane mogą być nie tylko w pomieszczeniach o małym ryzyku zakażenia jak hole czy recepcje placówek medycznych, ale także w strefach o podwyższonym czy wysokim poziomie ryzyka: oddziałach chorób zakaźnych, pediatrii, położnictwa, a także we wnętrzach o specjalistycznych wymaganiach sanitarnych tzw. clean room jak sale operacyjne i OIOMy.
Panele z nowej linii można czyścić na sucho lub suchą parą, mają wysoki poziom odporności na środki dezynfekujące. Dodatkowo płyty HYGENA Aquatec, MEDIGUARD i METAL BIOGUARD są wodoodporne.
Wellbeing holistycznie - akustyka dla zdrowia
Poza właściwościami higienicznymi sufity charakteryzuje możliwość kształtowania akustyki poprawiającej stan zdrowia i samopoczucia. Wysokie pochłanianie niechcianego hałasu i pogłosu znacząco zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu, pomagając w pracy i regeneracji. Panele HYGENA Alpha i MEDIGUARD Alpha oferują najwyższy współczynnik pochłaniania dźwięku αw, a nieperforowane płyty METAL BIOGUARD tłumią dźwięk na poziomie 44dB.
Odpowiednio zaplanowana przy wykorzystaniu podwieszanych sufitów akustyka podnosi komfort pacjentów i personelu, ale dzięki prawidłowej izolacji akustycznej pomiędzy pomieszczeniami, zwiększa również poczucie prywatności pacjentów.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.