Komunikaty PR

Kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19 w Galerii Dominikańskiej

2021-07-21  |  15:18

W dniach 23 i 24 lipca ponownie można zaszczepić się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie w Galerii Dominikańskiej. Powszechny punkt szczepień działa w lokalu znajdującym się na poziomie „-1”. Opiekę medyczną w nim zapewnia LUX MED. Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bezpłatnie preparatem firmy Johnsons&Johnson, bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.

 

W najbliższy weekend, zarówno mieszkańcy Wrocławia jak i osoby przyjezdne, mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 w  tymczasowym punkcie szczepień utworzonym na terenie Galerii Dominikańskiej. Placówka będzie realizowała szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. To kolejna akcja szczepień przeprowadzana we wrocławskiej Galerii – pierwsza odbyła się w ostatni weekend czerwca.

 

Za organizację punktu szczepień, tak jak poprzednio, odpowiada Centrum Medyczne LUX MED. W lokalu do dyspozycji pacjentów są dwa stanowiska wraz z wykwalifikowanym personelem medycznym. Pomieszczenie dostosowano do wymogów punktu szczepień – wyposażone zostało w odpowiedni sprzęt oraz spełnia warunki organizacyjno-techniczne. Pacjenci przyjmowani są przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

Wszyscy chętni powyżej 18. roku życia mogą zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji. Każda zaszczepiona osoba na miejscu otrzyma międzynarodowy certyfikat zaświadczający o przyjęciu szczepionki. Więcej informacji na temat szczepień znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

Z tymczasowego punktu szczepień w Galerii Dominikańskiej można skorzystać w ten weekend (23 i 24 lipca), w następujących godzinach:

–piątek, w godz. 16.00- 20.00

–sobota, w godz. 12.00 – 20.00.

To kolejna akcja szczepień zorganizowana w ostatnich tygodniach na terenie Galerii Dominikańskiej. Podobne punkty do tej pory utworzone zostały także w innych centrach handlowych należących do Grupy Atrium –w  Atrium Plejada w Bytomiu, w CH Focus w Bydgoszczy, w warszawskich galeriach King Cross Praga oraz Atrium Promenada, a także w Atrium Mosty w Płocku.

Więcej informacji na temat punktu szczepień i aktualnej oferty Galerii Dominikańskiej znajduje się na stronie: https://galeria-dominikanska.pl/aktualnosci/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Ponad 48% Polek zmieniło swoje podejście do badań profilaktycznych Biuro prasowe
2021-07-30 | 17:20

Ponad 48% Polek zmieniło swoje podejście do badań profilaktycznych

Według badania zrealizowanego w ramach kampanii #wKobiecejGłowie[1] ponad 48% Polek zmieniło swoje podejście do profilaktycznych badań lekarskich w czasie pandemii. Problemem były nie tylko
Zdrowie 1000 e-stetoskopów StethoMe trafi do pacjentów!
2021-07-30 | 12:00

1000 e-stetoskopów StethoMe trafi do pacjentów!

Pacjenci chorzy na przewlekłe choroby płuc po przebytym COVID-19 będą pod stałą kontrolą lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Dzięki pilotażowemu programowi Ministerstwa Zdrowia,
Zdrowie Poszukiwanie metod wspierających zdrowie pupila przekuli w biznes
2021-07-30 | 09:00

Poszukiwanie metod wspierających zdrowie pupila przekuli w biznes

Niektóre pomysły na biznes rodzą się z pasji, inne z chęci wypełnienia niszy na rynku. W przypadku Damiana Olędzkiego i Izabeli Wojciuk impulsem do założenia w 2017 roku firmy

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Finanse

Wdrożenie systemu teleopieki w Polsce wymagałoby przeszkolenia nowej grupy zawodowej zajmującej się telemedycyną. W tej chwili brakuje takich pracowników

Projekt Polskiego Ładu przewiduje dofinansowanie opasek bezpieczeństwa dla seniorów, które miałyby zapewnić im stały kontakt z lekarzem i zdalną opiekę medyczną. Nie wiadomo jednak, jak ten system ma funkcjonować w praktyce. W Polsce telemedycyna dopiero raczkuje, a oprócz wyspecjalizowanych programów i urządzeń, które nie będą zbyt skomplikowane w codziennej obsłudze, niezbędny jest wykwalifikowany personel. – Wymaga to w zasadzie stworzenia zupełnie nowej grupy zawodowej. Dużym wyzwaniem będzie także przygotowanie personelu pielęgniarskiego do pracy z systemami teleopieki – mówi Jacek Gleba, prezes MDT Medical.

 

Konsument

Od pięciu lat rośnie liczba osób głodujących lub zagrożonych głodem. Pandemia przyspieszyła ten proces

Ponad 40 milionów ludzi na świecie znajduje się na skraju głodu, a więcej niż pół miliona już głoduje, przy czym koronawirus spowodował wyraźny przyrost osób zagrożonych głodem. Główną przyczyną są zmiany klimatu i spowodowane nimi kataklizmy, a także konflikty zbrojne. W efekcie po pandemii wirusowej światu może grozić pandemia głodu. Bez natychmiastowej pomocy organizacji humanitarnych, które zapewnią najbiedniejszym obszarom, głównie w Afryce, dostęp do żywności, nieuchronna stanie się kolejna fala imigracji.

Motoryzacja

Rekordowa sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce. Mimo że ich ceny rosną

Kryzys spowodowany przez pandemię COVID-19 nie wpłynął negatywnie na rynek maszyn rolniczych. Ciągniki rolnicze osiągają rekordy sprzedaży. – W Polsce są coraz większe gospodarstwa, co za tym idzie rolnicy potrzebują mocniejszych ciągników, ale również wymieniają park maszynowy, żeby móc szybciej i sprawniej obsługiwać swoje pola – mówi Tomasz Rybak, ekspert z firmy Martin & Jacob.

Problemy społeczne

Polacy wypoczywają z telefonem w ręku. Co czwarta osoba odczuwa presję odpowiadania na służbowe maile i telefony podczas urlopu

Przynajmniej dwutygodniowy urlop jest jednym z najlepszych sposobów zwiększania satysfakcji i efektywności pracowników. Tymczasem w Polsce – jak wynika z najnowszego badania Hays – 39 proc. specjalistów i menedżerów nie pamięta, kiedy ostatnio tyle wypoczywało, a co trzeci pozostaje online nawet w trakcie wakacji. Badania Tax Care pokazały z kolei, że aż 46 proc. menedżerów na urlopie wciąż wykonuje swoje obowiązki i zarządza zespołami. Randstad wskazuje natomiast, że 27 proc. Polaków odczuwa presję, aby podczas urlopu odpowiadać na służbowe maile i telefony. Warto je jednak wyłączyć, bo nieefektywny wypoczynek może mieć poważniejsze konsekwencje: od problemów z pamięcią i koncentracją po wypalenie zawodowe.