Kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19 w Galerii Dominikańskiej
W dniach 23 i 24 lipca ponownie można zaszczepić się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie w Galerii Dominikańskiej. Powszechny punkt szczepień działa w lokalu znajdującym się na poziomie „-1”. Opiekę medyczną w nim zapewnia LUX MED. Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bezpłatnie preparatem firmy Johnsons&Johnson, bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.
W najbliższy weekend, zarówno mieszkańcy Wrocławia jak i osoby przyjezdne, mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie szczepień utworzonym na terenie Galerii Dominikańskiej. Placówka będzie realizowała szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. To kolejna akcja szczepień przeprowadzana we wrocławskiej Galerii – pierwsza odbyła się w ostatni weekend czerwca.
Za organizację punktu szczepień, tak jak poprzednio, odpowiada Centrum Medyczne LUX MED. W lokalu do dyspozycji pacjentów są dwa stanowiska wraz z wykwalifikowanym personelem medycznym. Pomieszczenie dostosowano do wymogów punktu szczepień – wyposażone zostało w odpowiedni sprzęt oraz spełnia warunki organizacyjno-techniczne. Pacjenci przyjmowani są przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi.
Wszyscy chętni powyżej 18. roku życia mogą zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji. Każda zaszczepiona osoba na miejscu otrzyma międzynarodowy certyfikat zaświadczający o przyjęciu szczepionki. Więcej informacji na temat szczepień znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie.
Z tymczasowego punktu szczepień w Galerii Dominikańskiej można skorzystać w ten weekend (23 i 24 lipca), w następujących godzinach:
–piątek, w godz. 16.00- 20.00
–sobota, w godz. 12.00 – 20.00.
To kolejna akcja szczepień zorganizowana w ostatnich tygodniach na terenie Galerii Dominikańskiej. Podobne punkty do tej pory utworzone zostały także w innych centrach handlowych należących do Grupy Atrium –w Atrium Plejada w Bytomiu, w CH Focus w Bydgoszczy, w warszawskich galeriach King Cross Praga oraz Atrium Promenada, a także w Atrium Mosty w Płocku.
Więcej informacji na temat punktu szczepień i aktualnej oferty Galerii Dominikańskiej znajduje się na stronie: https://galeria-dominikanska.pl/aktualnosci/.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.