Maski w płachcie – dlaczego warto po nie sięgać?
Silne stężenie substancji aktywnych, intensywne właściwości pielęgnacyjne i wysoka skuteczność. To cechy charakterystyczne dla wywodzących się z Korei Południowej maseczek w płachcie. Dlaczego jeszcze warto je stosować? I co sprawia, że są one w czołówce najpopularniejszych azjatyckich kosmetyków? Odpowiadamy w poniższym artykule.
Czym są maseczki w płachcie?
Maseczki w płachcie to jeden z najbardziej popularnych kosmetyków koreańskich. Zazwyczaj materiał maski wykonany jest z naturalnych składników np. celuloz, bawełny czy katechin. Nasączony zostaje on esencją będącą połączeniem składników o konkretnym działaniu. W składzie masek w płachcie znajdziemy wysokie stężenie naturalnych wyciągów roślinnych co pozwala na uzyskanie dobrego efektu w krótkim czasie. W zależności od typu skóry i jej aktualnych potrzeb możemy wybrać produkty o właściwościach silnie nawilżających, odżywczych lub regenerujących. Maseczki w płachcie warto stosować 1 lub 2 razy tygodniowo co daje najlepszy efekt długofalowy. Produkty tego typu świetnie sprawdzą się jako element wieczornego rytuału pielęgnacyjnego i chwili relaksu.
Dlaczego warto stosować maseczki w płachcie?
- Wysoka skuteczność
Po pierwsze maseczki w płachcie zawierają dużą ilość naturalnych substancji aktywnych, które sprawiają, że te są wyjątkowe skuteczne. Nie bez znaczenia pozostaje tu także sposób ich nakładania. Szczelne przyleganie do twarzy sprzyja bowiem lepszej wchłanialności zawartych w nich składników. Dzięki temu już po pierwszej aplikacji możemy dostrzec efekty ich działania. Istotne jest aby nie przedłużać aplikacji maski ponad czas rekomendowany na opakowaniu. W pewnym momencie kiedy materiał maski odda już składniki aktywne zaczyna je ponownie absorbować ze skóry.
- Szybka i prosta aplikacja
Zaletą maseczek w płachcie jest również ich szybka i prosta aplikacja. Na ten etap pielęgnacyjny z powodzeniem możemy zarezerwować jednorazowo jedynie od 15 do 20 minut. Wyjątek stanowią maski kilkuetapowe, które dostarczają nam kompletny zabieg pielęgnacyjny.
- Relaks dla ciała i duszy
Maseczki w płachcie nie tylko skutecznie zadbają o cerę, ale zapewnią też chwilę relaksu i wytchnienia. Wyjątkowy zapach składników roślinnych w produkcie pomoże wyciszyć umysł i zredukować poziom stresu. Warto sięgnąć w tym celu po maski wzbogacone o działanie aromaterapeutyczne.
Ciekawą ofertę maseczek w płachcie, proponuje dystrybutor kosmetyków koreańskich oraz japońśkich firma 4 Seasons Beauty. Przegląd ich produktów znajdziesz pod linkiem:
https://4seasonsbeauty.pl/kategoria-produktu/typ-produktu/koreanskie-maseczki-w-plachcie/
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.