Komunikaty PR

Maski w płachcie – dlaczego warto po nie sięgać?

2022-12-05  |  21:00
Biuro prasowe

Silne stężenie substancji aktywnych, intensywne właściwości pielęgnacyjne i wysoka skuteczność. To cechy charakterystyczne dla wywodzących się z Korei Południowej maseczek w płachcie. Dlaczego jeszcze warto je stosować? I co sprawia, że są one w czołówce najpopularniejszych azjatyckich kosmetyków? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym są maseczki w płachcie?

Maseczki w płachcie to jeden z najbardziej popularnych kosmetyków koreańskich. Zazwyczaj materiał maski wykonany jest z naturalnych składników np. celuloz, bawełny czy katechin. Nasączony zostaje on esencją będącą połączeniem składników o konkretnym działaniu. W składzie masek w płachcie znajdziemy wysokie stężenie naturalnych wyciągów roślinnych co pozwala na uzyskanie dobrego efektu w krótkim czasie. W zależności od typu skóry i jej aktualnych potrzeb możemy wybrać produkty o właściwościach silnie nawilżających, odżywczych lub regenerujących. Maseczki w płachcie warto stosować 1 lub 2 razy tygodniowo co daje najlepszy efekt długofalowy. Produkty tego typu świetnie sprawdzą się jako element wieczornego rytuału pielęgnacyjnego i chwili relaksu.

Dlaczego warto stosować maseczki w płachcie?

  1. Wysoka skuteczność

Po pierwsze maseczki w płachcie zawierają dużą ilość naturalnych substancji aktywnych, które sprawiają, że te są wyjątkowe skuteczne. Nie bez znaczenia pozostaje tu także sposób ich nakładania. Szczelne przyleganie do twarzy sprzyja bowiem lepszej wchłanialności zawartych w nich składników. Dzięki temu już po pierwszej aplikacji możemy dostrzec efekty ich działania. Istotne jest aby nie przedłużać aplikacji maski ponad czas rekomendowany na opakowaniu. W pewnym momencie kiedy materiał maski odda już składniki aktywne zaczyna je ponownie absorbować ze skóry.

  1. Szybka i prosta aplikacja

Zaletą maseczek w płachcie jest również ich szybka i prosta aplikacja. Na ten etap pielęgnacyjny z powodzeniem możemy zarezerwować jednorazowo jedynie od 15 do 20 minut. Wyjątek stanowią maski kilkuetapowe, które dostarczają nam kompletny zabieg pielęgnacyjny.

  1. Relaks dla ciała i duszy

Maseczki w płachcie nie tylko skutecznie zadbają o cerę, ale zapewnią też chwilę relaksu i wytchnienia. Wyjątkowy zapach  składników roślinnych w produkcie pomoże wyciszyć umysł i zredukować poziom stresu. Warto sięgnąć w tym celu po maski wzbogacone o działanie aromaterapeutyczne.

 

Ciekawą ofertę  maseczek w płachcie, proponuje dystrybutor kosmetyków koreańskich oraz japońśkich firma  4 Seasons Beauty. Przegląd ich produktów znajdziesz pod linkiem:

 

https://4seasonsbeauty.pl/kategoria-produktu/typ-produktu/koreanskie-maseczki-w-plachcie/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.