Maski w płachcie – dlaczego warto po nie sięgać?
Silne stężenie substancji aktywnych, intensywne właściwości pielęgnacyjne i wysoka skuteczność. To cechy charakterystyczne dla wywodzących się z Korei Południowej maseczek w płachcie. Dlaczego jeszcze warto je stosować? I co sprawia, że są one w czołówce najpopularniejszych azjatyckich kosmetyków? Odpowiadamy w poniższym artykule.
Czym są maseczki w płachcie?
Maseczki w płachcie to jeden z najbardziej popularnych kosmetyków koreańskich. Zazwyczaj materiał maski wykonany jest z naturalnych składników np. celuloz, bawełny czy katechin. Nasączony zostaje on esencją będącą połączeniem składników o konkretnym działaniu. W składzie masek w płachcie znajdziemy wysokie stężenie naturalnych wyciągów roślinnych co pozwala na uzyskanie dobrego efektu w krótkim czasie. W zależności od typu skóry i jej aktualnych potrzeb możemy wybrać produkty o właściwościach silnie nawilżających, odżywczych lub regenerujących. Maseczki w płachcie warto stosować 1 lub 2 razy tygodniowo co daje najlepszy efekt długofalowy. Produkty tego typu świetnie sprawdzą się jako element wieczornego rytuału pielęgnacyjnego i chwili relaksu.
Dlaczego warto stosować maseczki w płachcie?
- Wysoka skuteczność
Po pierwsze maseczki w płachcie zawierają dużą ilość naturalnych substancji aktywnych, które sprawiają, że te są wyjątkowe skuteczne. Nie bez znaczenia pozostaje tu także sposób ich nakładania. Szczelne przyleganie do twarzy sprzyja bowiem lepszej wchłanialności zawartych w nich składników. Dzięki temu już po pierwszej aplikacji możemy dostrzec efekty ich działania. Istotne jest aby nie przedłużać aplikacji maski ponad czas rekomendowany na opakowaniu. W pewnym momencie kiedy materiał maski odda już składniki aktywne zaczyna je ponownie absorbować ze skóry.
- Szybka i prosta aplikacja
Zaletą maseczek w płachcie jest również ich szybka i prosta aplikacja. Na ten etap pielęgnacyjny z powodzeniem możemy zarezerwować jednorazowo jedynie od 15 do 20 minut. Wyjątek stanowią maski kilkuetapowe, które dostarczają nam kompletny zabieg pielęgnacyjny.
- Relaks dla ciała i duszy
Maseczki w płachcie nie tylko skutecznie zadbają o cerę, ale zapewnią też chwilę relaksu i wytchnienia. Wyjątkowy zapach składników roślinnych w produkcie pomoże wyciszyć umysł i zredukować poziom stresu. Warto sięgnąć w tym celu po maski wzbogacone o działanie aromaterapeutyczne.
Ciekawą ofertę maseczek w płachcie, proponuje dystrybutor kosmetyków koreańskich oraz japońśkich firma 4 Seasons Beauty. Przegląd ich produktów znajdziesz pod linkiem:
https://4seasonsbeauty.pl/kategoria-produktu/typ-produktu/koreanskie-maseczki-w-plachcie/
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.