Medicover Optyk z powrotem przy warszawskich Alejach Jerozolimskich
1 grudnia rozpoczyna swoją działalność siódmy już w Warszawie salon należący do sieci Medicover Optyk. Przy Alejach Jerozolimskich 96, gdzie mieści się aktualnie centrum medyczne Medicover i centrum Medicover Stomatologia, istniał już salon Medicover Optyk. Został jednak przekształcony w zasób centrum medycznego – w związku z pandemią koronawirusa. Teraz salon wraca do tej lokalizacji – z szerszą ofertą i know-how ogólnopolskiej sieci optycznej.
Od 1 grudnia, przy Al. Jerozolimskich 96 rozpoczyna działalność 37. salon optyczny należący do Medicover, a 17. działający pod marką Medicover Optyk. W stolicy to już siódmy salon Medicover Optyk, w którym można wykonać profesjonalne badania optometryczne przy udziale akredytowanych optometrystów, jak i umówić się na poradę w zakresie doboru szkieł korekcyjnych, opraw okularowych i soczewek kontaktowych.
Centrum oferuje szeroki wybór okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych i soczewek kontaktowych uznanych marek premium m.in.: Ray Ban, Gucci, Dolce & Gabbana, Tom Ford, jak i wiele propozycji zoptymalizowanych cenowo.
Jak w każdym salonie Medicover Optyk, kadra weryfikowana przez Polskie Towarzystwo Optometryczne świadczy usługi za pomocą nowoczesnych urządzeń, takich jak m.in. Visioffice®, które pozwala na wykonanie spersonalizowanego pomiaru optycznego. Taka procedura umożliwia dobranie pacjentowi soczewek okularowych dostosowanych ściśle do jego potrzeb i stanu zdrowia. Do dyspozycji pacjentów jest też usługa „Spa dla okularów” – dokładne mycie w myjce ultradźwiękowej, dokręcenie śrubek i ewentualna wymiana nanośników.
– 2022 rok był dla nas czasem ekspansji. Zamykamy go kolejnym otwarciem salonu Medicover Optyk i to otwarciem symbolicznym w „starym-nowym” miejscu. Wielu naszych pacjentów chwaliło sobie nasz punkt przy Alejach Jerozolimskich, doceniało jego wygodną lokalizację i ofertę, a po wybuchu pandemii często pytali, czy kiedyś tu wrócimy. I w końcu jesteśmy!
– komentuje Magdalena Lipczyńska, Dyrektor Działu Medicover Optyk.
– Jak zawsze działamy holistycznie – oferujemy kompleksowe badania optometryczne, doradzamy oprawki i soczewki, serwisujemy. Mamy nadzieję, że Ci, którzy nas pamiętają z tego miejsca, ale i nowi klienci, będą zaskoczeni naszą ofertą i poziomem obsługi
– dodaje.
W 2022 r. Medicover dokonał akwizycji spółki Bellevue Polska, prowadzącej w Polsce salony Lynx Optique. W ramach inwestycji firma przejęła 20 punktów Lynx Optique, dzięki czemu potroiła liczbę swoich lokalizacji w Polsce. W ciągu bieżącego roku tylko w samej Warszawie otworzyły się też trzy nowe centra pod marką Medicover Optyk, w tym flagowy salon w prestiżowej Fabryce Norblina. Na chwilę obecną w sieci Medicover Optyk jest 37 salonów, zlokalizowanych w wielu dużych miastach Polski (m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie).
Salon Medicover Optyk przy. Al. Jerozolimskich 96 będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00-20:00 i w soboty w godzinach: 8.00-14:00.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.