Medicover wkracza na rynek suplementów diety z nową marką własną
Medicover wprowadza na rynek własną linię suplementów diety pod marką Medicover Vital. Produkty Medicover Vital zawierają kompleksy witamin, minerałów oraz wyciągi z roślin. W ofercie można znaleźć produkty bezglutenowe, bezcukrowe i przyjazne weganom. Nowa linia produktów jest dostępna w aptekach Medicover, w klinikach Invimed oraz w wybranych klubach fitness i siłowniach prowadzonych przez Medicover.
Medicover konsekwentnie rozwija się w kierunku zintegrowanej opieki zdrowotnej i stawia na holistyczne podejście do zdrowia (zgodnie z definicją WHO). Stąd m.in. inwestycje w rozwój oferty z obszaru sportu i diety, zdrowia psychicznego, rozwój usług rehabilitacyjno-ortopedycznych, czy rozbudowywanie sieci klubów fitness i siłowni. Kolejnym elementem holistycznej opieki zdrowotnej oferowanej przez Medicover jest nowa linia suplementów diety pod marką Medicover Vital.
– Często w parze z uprawianiem sportu idzie większa świadomość dotycząca zbilansowanej, zróżnicowanej diety, która stanowi ważny element zdrowego trybu życia
– przekonuje Olga Myśliborska, ekspert ds. marki Medicover Vital.
– Wiele osób regularnie ćwiczących decyduje się na suplementy diety, które pozwalają osiągać lepsze wyniki i pomagają zapobiegać urazom. W celu doboru suplementacji dobrze jest skorzystać z porad doświadczonego trenera lub dietetyka. Przyjmowanie wysokiej jakości suplementów, takich jak te z linii Medicover Vital, jest warte rozważenia, jednak przy założeniu, że suplementy są uzupełnieniem zróżnicowanej diety, a nie zastępstwem dla zbilansowanych posiłków
– dodaje.
W skład portfolio Medicover Vital wchodzi 16 suplementów wspierających m.in. układ nerwowy, płodność, odporność, prawidłowe funkcjonowanie wątroby czy zdrowie włosów, skóry i paznokci. Opracowane przez farmaceutów formuły preparatów, jeśli jest to tylko możliwe, uwzględniają potrzeby wegan i osób na dietach eliminacyjnych.
Produkcja suplementów odbywa się w zakładzie posiadającym certyfikaty: ISO 22000 – dla produkcji suplementów diety, ISO 14485 – dla wyrobów medycznych, GMP (Good Manufacturing Practice) – dla leków, co zapewnia jakość i rzetelność procesu produkcji. Każda partia produkcyjna przebadana jest przez niezależne, akredytowane laboratorium badawcze.
Suplementy diety Medicover Vital dostępne są przede wszystkim w aptekach Medicover zlokalizowanych przy wybranych centrach medycznych Medicover, w klinikach leczenia niepłodności Invimed oraz w Centrach Medycznych Damiana w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.
Produkty z linii Medicover Vital można znaleźć również w klubach fitness i siłowniach prowadzonych przez Medicover w wielu miastach Polski – Well Fitness (20 obiektów), Holmes Place Poland (3 obiekty), Calypso Fitness Club (12 obiektów). Możliwy jest również zakup online za pośrednictwem e-sklepu Medicover – Medistore.pl.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.