Komunikaty PR

Medycynę szkolną czeka cyfrowa rewolucja

2022-09-06  |  01:00

Zebranie odpowiednio dużej i wiarygodnej bazy danych jest elementem, który bardzo często decyduje o powodzeniu kampanii, zwłaszcza dotyczącej tak ważnego aspektu jakim jest zdrowie. Jak ważna jest profilaktyka i dostęp do aktualnych danych z zakresu stanu zdrowia społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży pokazała pandemia. W zebraniu danych dotyczących tej grupy dużą rolą odgrywa samorząd, któremu podlegają placówki szkolne i który może wdrażać rozmaite programy zdrowotne, a także rozwiązania i narzędzia, które będą pomocne w zbieraniu i analizie danych dotyczących zdrowia.

Rozwój technologii odbywa się obecnie w każdej dziedzinie życia, warto więc wykorzystywać narzędzia, które mamy jak najlepiej. Ochrona zdrowia i działania profilaktyczne dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mogą zbierać dane, które pomogą samorządom w dopasowaniu działań profilaktycznych i kampanii zdrowotnych do rzeczywistych potrzeb mieszkańców. W przypadku dzieci i młodzieży ten proces jest ułatwiony ze względu na obecność w placówkach szkolnych pielęgniarek, które realizują zadania medycyny szkolnej, przeprowadzając znaczną część badań przesiewowych. Wystarczy dodać jeden element w postaci odpowiedniego narzędzia, które umożliwi agregowanie danych w jednym miejscu.

„Do tej pory samorządy nie miały takiego narzędzia, dzięki któremu w mało skomplikowany sposób i co ważne przy wykorzystaniu dostępnej infrastruktury mogłyby zbierać dane o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wychodząc naprzeciw potrzebom w zakresie zbierania i analizy danych powstał produkt Sygnity Zdrowy Uczeń. Rozwiązanie, które proponujemy korzysta z gabinetów pielęgniarskich w szkołach, wgląd w zebrane dane mają również rodzice i lekarze pierwszego kontaktu, co znacznie ułatwia proces komunikacji. Warto zaznaczyć, że nasze rozwiązanie jest kompatybilne z Profilem Zaufanym, który gwarantuje bezpieczeństwo danych i dostęp do nich jedynie upoważnionym osobom” - mówi Marcin Zawisza, menadżer produktu w Sygnity S.A.  

Narzędzie skierowane jest przede wszystkim do tych jednostek samorządu terytorialnego, które realizują proaktywną politykę zdrowotną, szczególnie w zakresie analizy stanu zdrowia dzieci i młodzieży. Program pomaga rozwiązać problem samorządów, które do tej pory nie miały wiedzy na temat stanu zdrowia młodych mieszkańców, a chciałyby aktywnie działać w zakresie ochrony zdrowia i prowadzenia działań profilaktycznych. Samorząd jest tym szczeblem administracji, który jest najbliżej mieszkańców, najlepiej zna ich problemy i potrzeby, również w zakresie zdrowia. Nie jest jednak możliwe prowadzenie trafnej, efektywnej kampanii bez sprawdzonych danych.

Zebranie odpowiedniej wiedzy na temat zdrowia dzieci i młodzieży umożliwia przygotowanie jednostkom samorządu efektywnych programów profilaktycznych, które odpowiadają potrzebom zdrowotnym mieszkańców. Aplikacja pomaga pielęgniarkom szkolnym w sprawnej realizacji badań przesiewowych oraz usprawnia komunikację z rodzicami i lekarzem pierwszego kontaktu. Informacje w wersji elektronicznej mogą być udostępnione, więc opiekunowie mają w jednym miejscu dostęp do wszystkich danych dotyczących stanu zdrowia swoich dzieci” – dodaje Marcin Zawisza.

Rewolucja cyfrowa i rozwój technologii powinny być jak najlepiej wykorzystywane a ochrona zdrowia, które nadal niestety wymaga unowocześnienia powinna z tej rewolucji korzystać w jak największym stopniu. Dzięki dedykowanym medycynie szkolnej narzędziom samorządy mają szansę poprawić efektywność kampanii i zebrać unikatową, lokalną i co najważniejsze bardzo aktualną bazę danych dotyczącą zdrowia dzieci i młodzieży. Zgromadzone dane mogą pomóc skutecznie przygotować się do realizacji celowanej profilaktyki zdrowotnej oraz w planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa zdrowotnego w placówkach edukacyjnych.

***

O Sygnity S.A.

Jedna z największych polskich firm IT z ponad 30-letnim doświadczeniem w cyfrowej transformacji polskiej gospodarki i administracji publicznej. Główny zakresem działalności jest produkcja, wdrażanie oraz serwisowanie oprogramowania, integracja infrastrukturalna i aplikacyjna oraz doradztwo IT. Pracując od lat z największymi firmami w Europie oraz najważniejszymi instytucjami Państwa, Sygnity S.A. potwierdza pozycję wiarygodnego partnera biznesowego i technologicznego zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Spółka jest notowana na GPW.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.