Komunikaty PR

Miesiączkujesz? To moment zwiększonego zapotrzebowania na żelazo!

2021-07-20  |  12:50
Biuro prasowe

Każda miesiączkująca kobieta co miesiąc traci krew. W tych trudnych dniach czujemy, że brakuje nam mocy, koncentracji, mamy zły nastrój i szybciej się męczymy. Co zrobić, aby wesprzeć funkcjonowanie organizmu? Sięgnijmy po żelazo zawarte w  suplemencie diety Actiferol Fe®.

Żelazo to mikroelement potrzebny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, wspomaga układ nerwowy i jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu.

Kobiety do 50. roku życia powinny przyjmować wraz z pożywieniem około 18 mg żelaza dziennie. Żelazo występujące w produktach zwierzęcych wchłania się w około 20%, w roślinach tylko w około 5%. Średnio w przeciętnej diecie daje to 10% przyswajalności. Innowacyjny suplement diety Actiferol Fe® od firmy Polski Lek to wyjątkowy preparat w saszetkach, który zawiera udoskonaloną formę żelaza poddanego mikronizacji i emulgacji, dzięki temu jest lepiej przyswajalny i tolerowany, co potwierdzają badania naukowe*. Zawartość saszetki z suplementem diety Actiferol Fe® należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. ¼ szklanki wody) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Polski Lek rozpoczął telewizyjną kampanię informacyjną na temat znaczenia żelaza dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. 30-sekundowy spot ma uświadamiać kobietom, że pojawiający się cyklicznie dyskomfort wiążą się bezpośrednio z miesiączką i zwiększonym zapotrzebowaniem na żelazo. Wystarczy jedna saszetka Actiferol Fe®  15 mg pokrywająca dzienne zapotrzebowanie organizmu.

Dieta bogata w żelazo

Źródła żelaza różnią się od siebie stopniem przyswajania tego składnika mineralnego. Najlepiej przyswajane jest żelazo znajdujące się w jajach, mięsie (zwłaszcza w wątróbce wieprzowej, wołowej i kurzej) i rybach. Słabiej przyswaja się w organizmie żelazo z warzyw liściastych, orzechów, roślin strączkowych i produktów zbożowych.  Możemy też poszukać produktów spożywczych zawierających witaminę C, która zwiększa przyswajalność żelaza.

Actiferol Fe®  15 mg w saszetach - suplement diety w formie proszku do rozpuszczania przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza (III) jest dwukrotnie wyższa, co potwierdzają badania naukowe*. Emulgacja, czyli otoczenie przez cząsteczki lipidowe, powoduje, że produkt jest bardzo dobrze tolerowany. Żelazo zawarte w Actiferol Fe® uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki czemu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Przypisy

* Jackowska T., Sapała-Smoczyńska A., Kamińska E. Dev Period Med. 2015 Apr-Jun;19(2):2017-24.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.