MójCatering wprowadza „Dietę dla mózgu”. Jej autorem jest biohacker Michał Undra
Życie w ciągłym biegu nie sprzyja układaniu odpowiednio zbilansowanego jadłospisu i przygotowywaniu zdrowych posiłków. Zapominamy o tym, że odpowiednie odżywianie ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, samopoczucie czy sylwetkę, ale również na wydajność najważniejszego organu. O mózg można jednak zadbać odpowiednią dietą, dlatego MójCatering, jeden z pionierów na rynku cateringu dietetycznego wprowadza „Dietę dla mózgu”.
Dbamy o ciało, a co z mózgiem?
Nieustannie szukamy sposobów na to, jak zadbać o swój organizm. Staramy się żyć w zdrowiu - uprawiamy sporty, badamy się, dbamy o urodę oraz o to, co znajduje się na naszym talerzu. O tym, że zdrowa, bogata w odpowiednie, zróżnicowane składniki odżywcze ma wpływ na nasz organizm, nie trzeba nikogo przekonywać. Okazuje się jednak, że starannie wyselekcjonowane produkty mogą zdziałać o wiele więcej. Jak dowodzą naukowcy*, racjonalnie skomponowane menu ma pozytywny wpływ na pracę naszego mózgu i zdolności intelektualne. Im wcześniej o to zadbamy, tym dłużej będziemy cieszyć się sprawnością myślenia i doskonałą pamięcią.
To, co jesz ma wpływ na to, jak myślisz
Osoby, które chcą przybrać na masie, albo zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej, zwykle nie mają problemu z dopasowaniem odpowiedniej diety, obliczonej na konkretne składniki odżywcze i wartości kaloryczne. Czy wiemy jednak, czego potrzebujemy, by wspomóc pracę naszego mózgu?
- Dieta ma ogromny wpływ na działanie, jak i strukturę mózgu. Prawie każdy kojarzy „zjazdy" energetyczne po posiłkach przetworzonych, obfitujących w węglowodany. To najbardziej podstawowy i najbardziej odczuwalny wpływ odżywiania na pracę mózgu. Do tego dochodzą rozdrażnienie, problemy z koncentracją, drżenie rąk czy bóle głowy, gdy nie zjemy posiłku. Oba te czynniki najczęściej związane są ze źle kontrolowaną glikemią, czyli poziomem glukozy we krwi. Odpowiednia stabilizacja glikemii to dobry poziom koncentracji i energii przez cały dzień – mówi Michał Undra, autor „Diety dla Mózgu” MójCatering. - Odpowiednia dieta może pomóc w poprawie takich wskaźników jak lepsza pamięć, sprawniejsze myślenie czy koncentracja. Mózg każdego z nas może funkcjonować odpowiednio, jeśli będzie dobrze odżywiony.
MójCatering z rewolucyjną dietą flexitariańską (dla Mózgu)
- To właśnie nasi Klienci, których potrzeb uważnie słuchamy, zainspirowali nas do wprowadzenia innowacyjnej, flexitariańskiej „Diety dla mózgu”. Do opracowania diety, która ma za zadanie wspomóc nie tylko pracę całego organizmu, ale również działanie mózgu, zaprosiliśmy Michała Undra znanego i cenionego biohackera i dietetyka. Nasza nowa dieta jest optymalnym sposobem żywienia dla osób, które chcą odnosić korzyści z diety roślinnej, nie rezygnując całkowicie ze spożywania mięsa – wyjaśnia Milka Bachanek współzałożycielka marki MójCatering. – Dieta składa się z 5 odpowiednio zbilansowanych posiłków oraz koktajlu na bazie ashwagandy, który wspiera działanie naszego najważniejszego organu - dodaje Milka Bachanek.
Dieta Flexitariańska (dla Mózgu), podobnie jak wszystkie diety marki MójCatering, dostępna jest w pięciu wariantach kalorycznych (1500, 1800, 2000, 2200, 2500), bazujących na innowacyjnym rozkładzie makroskładników. Klienci MójCatering mogą liczyć na szereg udogodnień. Sami wybierają liczbę posiłków, kaloryczność oraz dni, w których ma być realizowana dostawa, widząc od razu, jaki będzie koszt zamówienia. Dla ich komfortu wprowadzony został panel zarządzania zamówieniem 24/7, który pozwala na elastyczną zmianę diety, adresu i godziny dostawy. Klienci mają również możliwość wymiany posiłków oraz dostępną opcję subskrypcji, dzięki której nie muszą pamiętać o przedłużaniu zamówienia. Do dyspozycji Klientów pozostaje dietetyk, który bezpłatnie pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji dotyczącej kaloryczności posiłków.
https://mojcatering.com.pl/dieta/dieta-fleksitarianska/
Dieta MójCatering jest dostarczana do Klientów w 18 000 miejscowości na terenie całego kraju przez 6 dni w tygodniu w ciągu 48 godzin. Ciąg chłodniczy produktów zapewniają nowoczesne chłodnie oraz wyspecjalizowana firma logistyczna, dzięki czemu Klient może być pewien, że pod drzwiami znajdzie zawsze świeże posiłki. Klienci, zgodnie ze swoim życzeniem mogą liczyć na odbiór zużytych opakowań, na razie na terenie Warszawy, wkrótce w całej Polsce.

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Parlament Europejski przeciwny centralizacji polityki spójności w UE. Apeluje o jej większą elastyczność
Parlament Europejski sprzeciwia się pomysłowi centralizacji zarządzania polityką spójności w Unii Europejskiej. W maju br. większością głosów przyjął sprawozdanie na temat spójności gospodarczej i społecznej i jej przyszłości po 2027 roku. Zdecydowana większość grup politycznych jest za decentralizacją modelu polityki spójności, mówiąc stanowcze „nie” ograniczeniu roli władz regionalnych i lokalnych. Jednocześnie wskazuje na potrzebę uelastyczniania tej głównej polityki inwestycyjnej tak, by sprawnie można było reagować na ewentualne kryzysy i nowe wyzwania.
Bankowość
Globalny sektor finansowy mocniej otwiera się na blockchain. Nowe regulacje likwidują kolejne bariery na rynku

Coraz więcej banków i instytucji finansowych inwestuje w technologię blockchain. To przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, ich prywatności, ale też nowe możliwości weryfikacji tożsamości oraz przechowywania wartości. Jedną z najbardziej zaawansowanych platform opartych na technologii blockchain jest Ethereum – zdecentralizowany system umożliwiający tworzenie i wykonywanie smartkontraktów oraz aplikacji rozproszonych. O ile klasyczne łańcuchy bloków pełnią funkcję zdecentralizowanego rejestru transakcji, o tyle Ethereum wprowadza warstwę logiki wykonawczej, czyniąc z blockchaina uniwersalną platformę kontraktów samowykonalnych i aplikacji rozproszonych.
Konsument
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.