Niezłe kokosy!
Kokos to od kilku sezonów prawdziwa gwiazda. Jego właściwości doceniają nie tylko specjaliści od żywienia, ale także kosmetolodzy. Gdzie i dlaczego warto szukać kokosa
w kosmetykach (i nie tylko)?
Ulubieniec dietetyków
Polecają go specjaliści do spraw żywienia. Olej z kokosa to źródło zdrowego tłuszczu, natomiast woda kokosowa to naturalny izotonik – idealny po treningu. Kokos jest cennym źródłem potasu, zawiera również wapń, żelazo, magnez, cynk, witaminy - C, B, E i K oraz kwas foliowy.
Cenny kosmetyk
Kokos to także źródło urody. Jedzenie kokosa pozytywnie wpływa na wygląd skóry – nawilża ją, regeneruje, odżywia, wygładza i koi. Olej kokosowy zawiera naturalne antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia się skóry, sprawiając jednocześnie, że staje się ona jędrna i elastyczna. W naszym klimacie nie mamy dostępu do świeżego kokosa, dlatego warto szukać go w kosmetykach do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.
Tam się go nie spodziewasz!
Zapach kokosa często wykorzystywany jest w kosmetykach. I choć w balsamach
do ciała czy produktach do włosów jego zapach jest popularny, to możesz go spotkać np. w…olejku CBD.
Pielęgnacja z kokosem:
1. Pat & Rub Olejek do ciała Linia Kokosowa 75 zł/ 123ml 2. Barwa Naturalna Odmładzająca Odżywka Ryżowa, 7,49 zł/250 ml, 3. YOSKINE Satsuma Body Scrub 29,99 zł/ 300g 4. NUXE BIO dezodorant w kremie 66zł/50 ml 5. KANASTE, olejek CBD o smaku kokosowym 30ml/ 1200 mg cena 185 zł

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.