Niezłe kokosy!
Kokos to od kilku sezonów prawdziwa gwiazda. Jego właściwości doceniają nie tylko specjaliści od żywienia, ale także kosmetolodzy. Gdzie i dlaczego warto szukać kokosa
w kosmetykach (i nie tylko)?
Ulubieniec dietetyków
Polecają go specjaliści do spraw żywienia. Olej z kokosa to źródło zdrowego tłuszczu, natomiast woda kokosowa to naturalny izotonik – idealny po treningu. Kokos jest cennym źródłem potasu, zawiera również wapń, żelazo, magnez, cynk, witaminy - C, B, E i K oraz kwas foliowy.
Cenny kosmetyk
Kokos to także źródło urody. Jedzenie kokosa pozytywnie wpływa na wygląd skóry – nawilża ją, regeneruje, odżywia, wygładza i koi. Olej kokosowy zawiera naturalne antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia się skóry, sprawiając jednocześnie, że staje się ona jędrna i elastyczna. W naszym klimacie nie mamy dostępu do świeżego kokosa, dlatego warto szukać go w kosmetykach do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.
Tam się go nie spodziewasz!
Zapach kokosa często wykorzystywany jest w kosmetykach. I choć w balsamach
do ciała czy produktach do włosów jego zapach jest popularny, to możesz go spotkać np. w…olejku CBD.
Pielęgnacja z kokosem:
1. Pat & Rub Olejek do ciała Linia Kokosowa 75 zł/ 123ml 2. Barwa Naturalna Odmładzająca Odżywka Ryżowa, 7,49 zł/250 ml, 3. YOSKINE Satsuma Body Scrub 29,99 zł/ 300g 4. NUXE BIO dezodorant w kremie 66zł/50 ml 5. KANASTE, olejek CBD o smaku kokosowym 30ml/ 1200 mg cena 185 zł
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.