Novo Nordisk wspiera ofiary wojny z Ukrainy
Materiały Prasowe
Materiały Prasowe
Warszawa
00-000 Warszawa
poczta|poczta.pl| |poczta|poczta.pl
000000000
Strona www
W ostatnich dniach uwaga całego świata koncentruje się na agresji Rosji na Ukrainę. Obowiązkiem Novo Nordisk, jako firmy farmaceutycznej jest przekazanie nie tylko słów wsparcia, ale także realnej pomocy w postaci zwiększonego dostępu do produkowanych leków w Ukrainie i Polsce dla polskich oraz ukraińskich chorych. Firma robi to, co możliwe, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim ukraińskim pracownikom i ich rodzinom. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób dotkniętych wojną Fundacja Novo Nordisk przekazała 35 milionów złotych na pomoc humanitarną. Środki zostaną przeznaczone na rzecz osób pozostałych w Ukrainie oraz jako wsparcie przy przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy w sąsiadujących z nią państwach.
Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego musimy nieustannie dostosowywać nasze działania mające na celu zapewnienie odpowiedniej pomocy humanitarnej. Darowizna zostanie rozdystrybuowana pomiędzy kilku partnerów Fundacji udzielających pomocy humanitarnej, z których każdy jest istotną organizacją międzynarodową działającą na terenie Ukrainy lub w krajach z nią sąsiadujących. Każdy z nich podziela naszą ambitną wizję pomocy jak największej liczbie osób w jak najszybszym czasie – powiedziała Hanna Line Jakobsen, starsza wiceprezes Fundacji Novo Nordisk.
Jako firma odpowiedzialna społecznie Novo Nordisk zdaje sobie sprawę, że jej najważniejszym celem jest zaopatrzenie w niezbędne leki pacjentów chorujących przewlekle. 2 marca, z magazynu znajdującego się w Ukrainie, firma Novo Nordisk przekazała ukraińskiemu Ministerstwu Zdrowia darowiznę w postaci blisko dwumiesięcznego zapasu leków na cukrzycę i hemofilię. Na ten moment firma dysponuje wystarczającym zapasem ratujących życie leków na terenie całej Ukrainy, a w krajach z nią sąsiadujących zapewnia zwiększenie ich dostaw. Problemem jest dystrybucja, szczególnie na tereny, w których toczą się walki. Novo Nordisk dokłada również wszelkich starań, aby zapewnić dostawy leków dla polskich pacjentów, a także dla wciąż przybywających pacjentów z Ukrainy.
Ratujące życie insuliny na terenie Polski jak i Ukrainy, posiadają różne prezentacje z różnym sposobem podania. W Ukrainie dużą część insulin podaje się w tzw. insulinówkach, dlatego też na rynek ten dostarczane są produkty w formie fiolek, względnie w formie tzw. flexpena, czyli jednorazowego wstrzykiwacza. Z kolei w Polsce, większość insulin Novo Nordisk podawanych jest za pomocą wielorazowego wstrzykiwacza NovoPen4®, którego użycie wymaga przeszkolenia pacjenta. Pracownicy firmy pracują w trybie pilnym nad przygotowaniem ulotek i materiałów edukacyjnych dla pacjentów, aby ułatwić chorym efektywne korzystanie z leków Novo Nordisk.
Firma Novo Nordisk informuje, że uruchomiła specjalną linię dla pacjentów i pracowników ochrony zdrowia w Ukrainie, aby informować o dostępności swoich produktów. Dokłada wszelkich starań, aby udzielić niezbędnych informacji.
• 0-800-801-341 − bezpłatny numer dostępny wyłącznie z terytorium Ukrainy
• +38-032-246-50-73 − numer ukraiński dostępny z Ukrainy oraz z zagranicy (połączenia płatne wg stawek operatora)
• +48-22-4444911 – numer polski dostępny z Polski oraz z zagranicy
Kontakt dla mediów:
Paulina Buks
paulina.buks@mslgroup.com
+48 608 392 801
Marta Daszuta
mdzt@novonordisk.com
+48 663 870 298
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.