Novo Nordisk wspiera ofiary wojny z Ukrainy

Materiały Prasowe
Materiały Prasowe
Warszawa
00-000 Warszawa
poczta|poczta.pl| |poczta|poczta.pl
000000000
Strona www
W ostatnich dniach uwaga całego świata koncentruje się na agresji Rosji na Ukrainę. Obowiązkiem Novo Nordisk, jako firmy farmaceutycznej jest przekazanie nie tylko słów wsparcia, ale także realnej pomocy w postaci zwiększonego dostępu do produkowanych leków w Ukrainie i Polsce dla polskich oraz ukraińskich chorych. Firma robi to, co możliwe, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim ukraińskim pracownikom i ich rodzinom. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób dotkniętych wojną Fundacja Novo Nordisk przekazała 35 milionów złotych na pomoc humanitarną. Środki zostaną przeznaczone na rzecz osób pozostałych w Ukrainie oraz jako wsparcie przy przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy w sąsiadujących z nią państwach.
Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego musimy nieustannie dostosowywać nasze działania mające na celu zapewnienie odpowiedniej pomocy humanitarnej. Darowizna zostanie rozdystrybuowana pomiędzy kilku partnerów Fundacji udzielających pomocy humanitarnej, z których każdy jest istotną organizacją międzynarodową działającą na terenie Ukrainy lub w krajach z nią sąsiadujących. Każdy z nich podziela naszą ambitną wizję pomocy jak największej liczbie osób w jak najszybszym czasie – powiedziała Hanna Line Jakobsen, starsza wiceprezes Fundacji Novo Nordisk.
Jako firma odpowiedzialna społecznie Novo Nordisk zdaje sobie sprawę, że jej najważniejszym celem jest zaopatrzenie w niezbędne leki pacjentów chorujących przewlekle. 2 marca, z magazynu znajdującego się w Ukrainie, firma Novo Nordisk przekazała ukraińskiemu Ministerstwu Zdrowia darowiznę w postaci blisko dwumiesięcznego zapasu leków na cukrzycę i hemofilię. Na ten moment firma dysponuje wystarczającym zapasem ratujących życie leków na terenie całej Ukrainy, a w krajach z nią sąsiadujących zapewnia zwiększenie ich dostaw. Problemem jest dystrybucja, szczególnie na tereny, w których toczą się walki. Novo Nordisk dokłada również wszelkich starań, aby zapewnić dostawy leków dla polskich pacjentów, a także dla wciąż przybywających pacjentów z Ukrainy.
Ratujące życie insuliny na terenie Polski jak i Ukrainy, posiadają różne prezentacje z różnym sposobem podania. W Ukrainie dużą część insulin podaje się w tzw. insulinówkach, dlatego też na rynek ten dostarczane są produkty w formie fiolek, względnie w formie tzw. flexpena, czyli jednorazowego wstrzykiwacza. Z kolei w Polsce, większość insulin Novo Nordisk podawanych jest za pomocą wielorazowego wstrzykiwacza NovoPen4®, którego użycie wymaga przeszkolenia pacjenta. Pracownicy firmy pracują w trybie pilnym nad przygotowaniem ulotek i materiałów edukacyjnych dla pacjentów, aby ułatwić chorym efektywne korzystanie z leków Novo Nordisk.
Firma Novo Nordisk informuje, że uruchomiła specjalną linię dla pacjentów i pracowników ochrony zdrowia w Ukrainie, aby informować o dostępności swoich produktów. Dokłada wszelkich starań, aby udzielić niezbędnych informacji.
• 0-800-801-341 − bezpłatny numer dostępny wyłącznie z terytorium Ukrainy
• +38-032-246-50-73 − numer ukraiński dostępny z Ukrainy oraz z zagranicy (połączenia płatne wg stawek operatora)
• +48-22-4444911 – numer polski dostępny z Polski oraz z zagranicy
Kontakt dla mediów:
Paulina Buks
paulina.buks@mslgroup.com
+48 608 392 801
Marta Daszuta
mdzt@novonordisk.com
+48 663 870 298

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.