Komunikaty PR

Około 87% rodziców uważa, że uśmiech nastolatków ma wpływ na ich pewność siebie

2021-11-23  |  01:00
Biuro prasowe

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Align Technology na grupie 1000 rodziców nastolatków w Polsce wynika, że rodzice są zdeterminowani, aby pomóc swoim dzieciom zwiększyć poziom ich pewności siebie. Ponad połowa badanych rodziców uważa, że ich nastoletnie dzieci mogą mieć z tym problemy, a 76 proc. podejmuje regularne działania, aby podnieść ich samoocenę.

 

Dobre relacje z rodzicami na wagę złota

Rodzice często zastanawiają się nad kwestią pewności siebie ich dziecka, a dane sugerują, że ich wkład jest kluczowy i korzystny dla budowania poczucia własnej wartości nastolatków. Badanie oceniało między innymi świadomość rodziców na temat wpływu ich relacji z nastolatkami na ich pewność siebie. Ponad 60 proc. ankietowanych rodziców uważa, że ich rola w tym zakresie jest ogromna, a ponad 80 proc. podejmuje działania, aby na wiele sposobów pomóc nastolatkowi w kształtowaniu pewności siebie[1], na przykład poprzez okazywanie im miłości i wsparcia. Wśród najczęstszych sposobów budowania poczucia własnej wartości u nastolatków rodzice wymieniają też pomoc w zdobywaniu nowych życiowych doświadczeń, prowadzenie otwartych i szczerych rozmów oraz obdarzanie ich większym zaufaniem w kwestii wykonywania odpowiedzialnych czynności.

 

Pewność siebie nastolatków a pandemia COVID-19

Nowa rzeczywistość w czasie pandemii, w tym przymusowa izolacja i nauka zdalna, w dużym stopniu oddziałują na codzienne funkcjonowanie nastolatków i ich relacje z rówieśnikami. Z badania przeprowadzonego wśród rodziców nastolatków w Polsce wynika, że 62 proc. z nich uważa, że pandemia wpłynęła na samopoczucie i pewność siebie ich dzieci, ponieważ miały ograniczone możliwości spotykania się z przyjaciółmi. Badanie wskazało również, że dłuższa ilość czasu spędzanego przed ekranem może zwiększyć świadomość nastolatków w kwestii ich wyglądu i uśmiechu – 9 na 10 polskich rodziców uważa, że wygląd uśmiechu ich nastoletniego dziecka ma wpływ na jego pewność siebie.

 

Wygląd a pewność siebie

Nastolatkowie często przykładają wagę do swojego wyglądu i wykorzystują go jako narzędzie do wyrażania swojej indywidualności. Rodzice również zauważają tę tendencję - 88 proc. z nich ma świadomość, że wygląd nastolatka ma związek z jego poczuciem pewności siebie.

Wyniki badania pokazują również, że istnieje duże przeświadczenie o znaczącej roli uśmiechu, przy czym tylko mniej niż jedna trzecia rodziców uważa, że ich nastolatek uśmiecha się z pewnością siebie. Bardzo często jest to bezpośrednio związane z faktem, że nastolatkowie nie są zadowoleni ze swoich zębów. Badanie wykazało, że 48 proc. nastolatków zwróciło się do swoich rodziców z prośbą o leczenie prostujące zęby. Młodzi ludzie są świadomi wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dostępnych za pośrednictwem lekarzy dentystów. Jednym z nowoczesnych rodzajów leczenia ortodontycznego jest korekcja zgryzu za pomocą systemu Invisalign.

– Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, że uśmiech nastolatków może mieć wpływ na ich pewność siebie. Z przeprowadzonego badania wynika jednak, że 67 proc. rodziców polskich nastolatków zdecydowanie zgadza się z tym, że ich dzieci uśmiechałyby się znacznie częściej, gdyby miały proste zęby. Połowa rodziców uważa również, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za leczenie wad zgryzu u nastolatków. Młodzież również dostrzega wagę problemu – 56 proc. z nich zwraca się do rodziców z prośbą o leczenie i stosuje się do rad stomatologów w kwestii prawidłowego ustawienia zębów. Zgadza się to z obserwacjami z mojej praktyki. – komentuje dr Michał Tarnawski w imieniu firmy Align Technology, producenta przezroczystych aparatów Invisalign. – Zastosowanie nowoczesnej stomatologii i rozwiązań ortodontycznych pozwala nastolatkom uzyskać leczenie dostosowane do ich potrzeb i stylu życia, a rodzice mogą być pewni, że pod czujnym okiem specjalisty w trakcie całego procesu leczenia ich dzieci otrzymają profesjonalną opiekę i osiągną pożądane rezultaty. 

System Invisalign odmienił uśmiechy milionów ludzi na całym świecie. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród nastolatków i ich rodziców ze względu na wygodę i minimalny wpływ na codzienne życie użytkowników. Nastolatkowie cenią komfort leczenia systemem Invisalign, walory estetyczne (nakładki są praktycznie niewidoczne) i możliwość zdejmowania alignerów, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania właściwej higieny. System ten jest klinicznie sprawdzony i opiera się na zasadach ortodontycznych, co pozwala uzyskać bardziej przewidywalne rezultaty kliniczne[2]. Dzięki temu każdy może cieszyć się lepszym zdrowiem jamy ustnej i zyskać bardziej pewny siebie uśmiech.

 


[1] Badanie OnePoll Teen Confidence 2021 zlecone przez Align Technology wśród rodziców nastolatków w Polsce 20-23 sierpnia 2021.

 

[2] Porównanie z nakładkami Invisalign wytwarzanymi wcześniej z materiału jednowarstwowego (EX30).

³ Dane dostępne w firmie Align Technology, stan na 30 września 2021.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.