Piknik z Fundacją Avalon – już 18 września na warszawskim Ursynowie!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na tą wyjątkową imprezę sportowo-kulturalną, która odbędzie się w pełnej atrakcji atmosferze na terenie parku Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Warto zarezerwować tą datę w swoim kalendarzu i przekonać się osobiście, jakie niespodzianki czekają na uczestników!
Razem rodzinnie
Głównym celem pikniku jest połączenie dwóch środowisk – osób z niepełnosprawnościami oraz osób pełnosprawnych. Podczas tego nieformalnego, radosnego spotkania, uczestnicy będą mieli okazję szerzej zapoznać się z działalnością Fundacji Avalon, realizowanymi kampaniami, misją i poznać osoby, które na co dzień w niej pracują. Wydarzenie ma również zachęcić społeczeństwo do większego zaangażowania się w sprawy OzN, aby móc pozytywnie wpływać na ich postrzeganie w życiu codziennym. Piknik jest wyjątkową okazją, aby osoby z niepełnosprawnością, które wykazują chęć brania udział w życiu towarzyskim, kulturalnym, w aktywnościach sportowych, muzycznych nie czuły się wykluczane. Fundacja pragnie stworzyć dla OzN przestrzeń, w której będą czuły się pewnie, będzie dostosowana do ich potrzeb i dawała radość ze wspólnego spędzania czasu w wesołej, aktywnej formie.
Wyjątkowy dzień dostosowany dla wszystkich!
Fundacja zadba o to, żeby piknik był dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poprzez specjalistyczne wyposażenie i elementy infrastruktury takie jak rampy, podjazdy, oznakowanie, sprzęt treningowy. Nad bezpieczeństwem wydarzenia, będą czuwali pracownicy, którzy posiadają stosowne doświadczenie w tym zakresie. Uczestnikom pozostaje przybycie i dobra zabawa!
„Fundacja Avalon działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami już od 15 lat. Naszą misją jest inicjonowanie działań, które poprawiają komfort życia osób z niepełnosprawnościami poprzez wsparcie finansowe, rehabilitacyjne, postrzeganie seksualności i rodzicielstwa OzN oraz promocję sportów ekstremalnych. Pragniemy również pozytywnie wpływać na postrzeganie osób z niepełnosprawnościami przez społeczeństwo, udowadniając, że są zainteresowani w aktywnym uczestniczeniu w życiu kulturalno-sportowym. Dlatego Piknik z Fundacją Avalon jest dla nas ważnym wydarzeniem, podczas którego mamy szanse realnie wpływać na wzajemne stosunki, poznawać się, wspólnie spędzać czas i poprzez taką formę walczyć ze stereotypami, ponieważ uważamy, że osoby z niepełnosprawnościami mogą i powinny być aktywne w każdej sferze życia.” – Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon
Moc niespodzianek i sportowych atrakcji
W trakcie całodziennej imprezy dla uczestników przewidziany jest szereg fantastycznych atrakcji takich jak: 3-etapowy triathlon, pokazy, konkursy z nagrodami, strefa gastronomiczna oraz występ muzyczny. Piknik ma otwarty charakter, dlatego wszyscy będą mile widziani: osoby z niepełnosprawnościami, które będą chciały uczestniczyć w zaplanowanych aktywnościach, opiekunowie[ZM1] , członkowie rodzin oraz wszyscy[ZM2] , którzy są zainteresowani zapoznaniem się z działalnością Fundacji Avalon.
„Piknik z Fundacją Avalon jest dla nas bardzo ważnym i wyczekiwanym dniem, w którym szykujemy dla uczestników moc atrakcji. Każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego. OzN- zgodnie z zamysłem zawodnicy będą startować w dwuosobowych zespołach, składających się z osoby niepełnosprawnej i jej opiekuna/partnera. Naszym celem jest połączyć dwa środowiska osób sprawnych i osób z niepełnosprawnością, udowadniając, że jest to jeden wspólny świat. Podczas spędzania czasu w luźnej, radosnej atmosferze możemy się poznać, zrozumieć i nawiązać nowe znajomości. „- Zuzanna Makowska, starsza specjalistka ds. komunikacji i koordynatorka Pikniku z Fundacją Avalon
***
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 12 500 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 270 mln złotych.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.