Platforma Salesforce Work.com for Vaccines pomoże w dystrybucji szczepionek
Świat przygotowuje się do przeprowadzenia jednej z największych masowych kampanii szczepień w historii ludzkości. Zarządzanie procesem bezpiecznej dystrybucji szczepionek, dla potencjalnie miliardów ludzi będzie niezwykle trudne. Dlatego też Salesforce, światowy lider w dziedzinie CRM, ogłosił uruchomienie serwisu Work.com for Vaccines. Można go użyć nie tylko do zarządzania szczepionką przeciwko COVID-19, ale także dla innych szczepień, na które rośnie zapotrzebowanie – np. przeciwko grypie sezonowej.
Bazując na serwisie Salesforce Work.com, który został opracowany, aby pomóc organizacjom uczynić swoje miejsca pracy i społeczności bezpiecznymi w obliczu globalnej pandemii, Work.com for Vaccines ma za zadanie niesienie pomocy rządom i organizacjom opieki zdrowotnej w bezpiecznym i skutecznym zarządzaniu szczepionkami na dużą skalę. Dzięki Work.com for Vaccines klienci będą mogli projektować, budować, integrować i zarządzać swoimi programami szczepień w sposób kompleksowy i bardzo elastyczny.
Zapotrzebowanie na szczepionki będzie prawdopodobnie większe niż początkowa podaż i dostawy, co może wpłynąć na przerwy w łańcuchach dostaw, a także na konieczność wyznaczania priorytetów. Gdy szczepionka będzie gotowa, konieczne będzie przeprowadzenie masowej akcji informacyjnej, koordynacji i planowania. Instytucje będą również oczekiwały monitorowania wyników i stanu zdrowia ludzi po otrzymaniu szczepionki, co będzie miało kluczowe znaczenie dla pomocy urzędom zdrowia i organizacjom w ocenie bezpieczeństwa i skuteczności działań.
-Technologia odegra kluczową rolę w pomaganiu rządom i organizacjom opieki zdrowotnej w dystrybucji długo wyczekiwanej szczepionki dla miliardów ludzi na całym świecie - powiedział Bret Taylor, prezes i dyrektor operacyjny Salesforce. - Jesteśmy dumni, że dzięki Work.com for Vaccines, możemy dołożyć cegiełkę do globalnej walki z pandemią, oferując organizacjom technologię, której potrzebują, aby bezpiecznie i skutecznie wdrażać swoje programy szczepień za pomocą platformy Salesforce 360 Customer Trusted.
Platforma do Zarządzania Programem Szczepień
W momencie, gdy cały świat czeka na szczepionkę, która zażegna kryzys COVID-19, instytucje i organizacje opieki zdrowotnej oczekują ujednoliconej platformy pomocy w zarządzaniu programami szczepień, która zapanuje nad logistyką dystrybucji, monitorowaniem wyników, organizacją zapasów i innymi aspektami związanymi z transferem szczepionek.
Organizacje na całym świecie używają już Work.com do porządkowania kontaktów, zarządzania działaniami ratunkowymi i innych rozwiązań, które mają pomóc im w bezpiecznej pracy. Work.com pomoże zbudować i rozszerzyć następujące możliwości, tak aby sprostać globalnej akcji szczepień:
- Public Health Command Center - Centrum zarządzania zdrowiem publicznym zapewnia wszechstronny wgląd w dane dotyczące zarządzania szczepieniami, zapewniając możliwość podejmowania decyzji w oparciu o fakty i reagowania w razie potrzeby. Command Center zapewnia całościowy wgląd w stan zdrowia społeczności i może przedstawiać aktualne poziomy zapasów szczepionek i produktów medycznych oraz prognozę potencjalnych potrzeb.
- Vaccine Inventory Management - Zarządzanie zapasami szczepionek pomaga organizacjom zapewnić dostępność i utrzymanie odpowiednich ilości szczepionek, strzykawek i zapasów środków ochrony osobistej w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie zdrowia publicznego, dokładnego prognozowania zapotrzebowania i pomocy w ograniczeniu marnotrawstwa oraz uniknięciu nadwyżek, które mogłyby zostać wykorzystane gdzie indziej.
- Vaccination Appointment Scheduling - W celu ułatwienia zaplanowania terminu szczepienia i przeprowadzenia oceny stanu zdrowia za pomocą elektronicznego systemu rejestracji, przy jednoczesnym umożliwieniu lekarzom ustalenia i uszeregowania priorytetów zgłoszeń.
- Clinical Vaccine Administration - Ma na celu zapewnienie, że personel medyczny jest przeszkolony w zakresie podawania szczepionek przed ich dostarczeniem oraz że przeprowadzono badania i uzyskano odpowiednie zezwolenia, co pozwala na uniknięcie „wąskich gardeł". AI i narzędzia do analizy danych pozwalają również na zarządzanie zdrowiem społeczności, rejestrowanie i śledzenie podawania szczepionek oraz analizę wyników szczepień w całej społeczności.
- Vaccination Outcome Monitoring - Monitorowanie wyników szczepień pomaga zebrać dane na temat doświadczeń ludzi i wyników badań. Ankiety pomogą zasczepionym samodzielnie wpisywać swoje wyniki zdrowotne, które następnie umożliwią lekarzom szybką reakcję w przypadku wykrycia większych problemów zdrowotnych w danej społeczności.
- Public Health Notifications - pomoże urzędnikom zdrowia publicznego w prowadzeniu dokładnych kampanii edukacyjnych i informacyjnych oraz w szybkiej komunikacji z usługodawcami i osobami za pośrednictwem wybranego przez nich kanału. Ponadto mogą oni zautomatyzować wysyłkę komunikatów, np. przypominanie komuś o przyjęciu drugiej dawki szczepionki, aby odciążyć personel.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.