Polska Misja Medyczna i LOT Cargo dla Indii
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Od 4 maja Polska Misja Medyczna prowadziła zbiórkę środków na zakup koncentratorów tlenu dla Indii. Dzięki zebranym 100 tysiącom złotych lokalne szpitale mogą liczyć na sprzęt ratujący życie. W sobotę z warszawskiego Lotniska Chopina wystartował samolot z polską pomocą dla Indii.
W niedzielę rano na lotnisku w New Delhi wylądowało 18 urządzeń wspomagających oddychanie, które zostaną rozdystrybuowane pomiędzy najbardziej potrzebującymi placówkami pomocy medycznej w stanie Uttarakhand. Trafią one do pięciu wiejskich ośrodków zdrowia w dystrykcie Tehri Garhwal oraz dwóch miejskich szpitali w publicznych w dystrykcie Almora. Wybrane urządzenia zostały zakupione w Polsce i spełniają wszystkie wymogi indyjskiego rynku pod względem certyfikacji do użycia. Za transport odpowiadał LOT Cargo.
W ostatnich tygodniach Indie mierzyły się z drastycznym wzrostem zakażeń koronawirusem, w szczytowym momencie wynoszącym ponad 400 tysięcy wykrytych przypadków dziennie. Niewystarczające zasoby lokalnego systemu opieki zdrowotnej uniemożliwiały skuteczne ratowanie chorych na wczesnym etapie rozwoju choroby, prowadząc do tragicznych konsekwencji i jej zaostrzenia. W całym kraju brakowało tlenu, a chorzy poszukiwali jakichkolwiek sposób na zagwarantowanie opieki medycznej swoim najbliższym. Obecnie wirus jest najniebezpieczniejszy na terenach wiejskich, zamieszkanych przez około 65% mieszkańców kraju. Trudny dojazd i zły stan dróg, szczególnie w dystryktach znajdujących się w Himalajach, duże odległości dzielące wsie od najbliższego szpitala i brak sprzętu medycznego nie dają mieszkańcom wielkich szans na przeżycie choroby w przypadku jej zaognienia.
Urządzenia zostały wybrane w oparciu o rozpoznanie potrzeb na miejscu, przygotowane we współpracy z Human Circle Foundation, polsko-indyjską organizację koordynującą zgłoszenia i zapotrzebowanie szpitali w himalajskim stanie Uttarakhand. Koncentratory tlenu są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalistycznego szkolenia personelu, po podłączeniu do prądu mogą działać bez dłuższych przerw na konserwację czy uzupełnianie, nie wymagają także żadnej fizycznej ingerencji w ciało chorego, dostarczając tlen przez maskę. Tlen pozyskany z powietrza trafia w skoncentrowanej formie bezpośrednio do płuc, pomagając osobom z obniżoną wydolnością oddechową odzyskać siły do walki z pozostałymi skutkami choroby, minimalizując konieczność wykorzystania respiratora w przypadku pogorszenia stanu zdrowia.
Wciąż trwa charytatywna aukcja zdjęć i zbiórka na rzecz pomocy Indiom. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup dodatkowych butli tlenowych dla szpitali publicznych.
Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:
- kup wybrane zdjęcie z kolekcji SOS Indie https://allegro.pl/charytatywni/polska-misja-medyczna/cele/sos-indie
- przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.
- wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
- wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.