Komunikaty PR

Polska Misja Medyczna i LOT Cargo dla Indii

2021-06-01  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Do pobrania New Delhi ( 0.05 MB )

Od 4 maja Polska Misja Medyczna prowadziła zbiórkę środków na zakup koncentratorów tlenu dla Indii. Dzięki zebranym 100 tysiącom złotych lokalne szpitale mogą liczyć na sprzęt ratujący życie. W sobotę z warszawskiego Lotniska Chopina wystartował samolot z polską pomocą dla Indii.

W niedzielę rano na lotnisku w New Delhi wylądowało 18 urządzeń wspomagających oddychanie, które zostaną rozdystrybuowane pomiędzy najbardziej potrzebującymi placówkami pomocy medycznej w stanie Uttarakhand. Trafią one do pięciu wiejskich ośrodków zdrowia w dystrykcie Tehri Garhwal oraz dwóch miejskich szpitali w publicznych w dystrykcie Almora. Wybrane urządzenia zostały zakupione w Polsce i spełniają wszystkie wymogi indyjskiego rynku pod względem certyfikacji do użycia. Za transport odpowiadał LOT Cargo.

W ostatnich tygodniach Indie mierzyły się z drastycznym wzrostem zakażeń koronawirusem, w szczytowym momencie wynoszącym ponad 400 tysięcy wykrytych przypadków dziennie. Niewystarczające zasoby lokalnego systemu opieki zdrowotnej uniemożliwiały skuteczne ratowanie chorych na wczesnym etapie rozwoju choroby, prowadząc do tragicznych konsekwencji i jej zaostrzenia. W całym kraju brakowało tlenu, a chorzy poszukiwali jakichkolwiek sposób na zagwarantowanie opieki medycznej swoim najbliższym. Obecnie wirus jest najniebezpieczniejszy na terenach wiejskich, zamieszkanych przez około 65% mieszkańców kraju. Trudny dojazd i zły stan dróg, szczególnie w dystryktach znajdujących się w Himalajach, duże odległości dzielące wsie od najbliższego szpitala i brak sprzętu medycznego nie dają mieszkańcom wielkich szans na przeżycie choroby w przypadku jej zaognienia.

Urządzenia zostały wybrane w oparciu o rozpoznanie potrzeb na miejscu, przygotowane we współpracy z Human Circle Foundation, polsko-indyjską organizację koordynującą zgłoszenia i zapotrzebowanie szpitali w himalajskim stanie Uttarakhand. Koncentratory tlenu są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalistycznego szkolenia personelu, po podłączeniu do prądu mogą działać bez dłuższych przerw na konserwację czy uzupełnianie, nie wymagają także żadnej fizycznej ingerencji w ciało chorego, dostarczając tlen przez maskę. Tlen pozyskany z powietrza trafia w skoncentrowanej formie bezpośrednio do płuc, pomagając osobom z obniżoną wydolnością oddechową odzyskać siły do walki z pozostałymi skutkami choroby, minimalizując konieczność wykorzystania respiratora w przypadku pogorszenia stanu zdrowia.

Wciąż trwa charytatywna aukcja zdjęć i zbiórka na rzecz pomocy Indiom. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup dodatkowych butli tlenowych dla szpitali publicznych.

Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:

  • kup wybrane zdjęcie z kolekcji SOS Indie https://allegro.pl/charytatywni/polska-misja-medyczna/cele/sos-indie
  • przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.
  • wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
  • wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:30

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Grupa Sanofi w Polsce łączy dwie spółki, upraszcza nazwę prawną oraz przenosi się do nowego biura. Te inicjatywy są kolejnym
Zdrowie Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024
2024-04-17 | 08:00

Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024

Rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Każdy, kto potrzebuje dofinansowania do zakupu protezy
Zdrowie Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?
2024-04-05 | 10:40

Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?

Jak wynika z danych Maczfit, aż 69,9% osób decyduje się na wybór cateringu ze względu na chęć zrzucenia kilogramów[1]. Na górze tej listy znajduje się też m.in.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.