Komunikaty PR

Polski start-up ruszył ze sprzedażą własnych mobilnych gogli relaksacyjnych

2023-08-09  |  17:15
Biuro prasowe

Relaks za pomocą wirtualnej rzeczywistości na wyciągnięcie ręki. Polski start-up ruszył ze sprzedażą własnych mobilnych gogli relaksacyjnych

Za projektem stoi VR TierOne, medyczny start-up z okolic Wrocławia, który od lat z sukcesem łączy osiągnięcia nowoczesnej medycyny z nowymi technologiami. Ich innowacyjne urządzenia wykorzystywane są w licznych specjalistycznych placówkach i instytucjach w całym kraju.

Nowym rozwiązaniem innowacyjnej spółki są mobilne gogle VR. To pierwszy ich produkt, który skierowany jest także do nabywcy detalicznego. Dzięki kompaktowemu rozwiązaniu i wysokiej jakości treści, użytkownik może we własnym zaciszu domowym oddać się głębokiej terapeutycznej relaksacji.

 

Kiedy nie można wyjść do lasu

Co stoi za takim pomysłem i czemu czasem lepiej założyć okulary VR niż wybrać się na spacer do lasu? “Po pierwsze nie każdy ma las blisko miejsca zamieszkania, albo chociaż ogródek. Po drugie nie każdy może skorzystać z prozdrowotnego kontaktu z naturą. Mam na myśli osoby chore, unieruchomione lub starsze, których stan fizyczny uniemożliwia zmianę aktualnego otoczenia i wybranie się na spacer. Jest to również propozycja dla mieszkańców dużych miast, zapracowanych i zestresowanych, którzy nie mają czasu na regularny odpoczynek w otoczeniu przyrody. Idea relaksacyjnych gogli zrodziła się przy pracy nad naszym pierwszym naszym urządzeniem. Dostrzegliśmy, że wirtualna rzeczywistość sprawdzi się nie tylko na etapie wspierania leczenia depresji, ale również w
profilaktyce i redukcji szkodliwego dla zdrowia stresu
." – wyjaśnia Paweł Pasternak dyrektor generalny VR TierOne.

Zaprojektowany z myślą o relaksacji użytkowników, ten przenośny system VR dostarcza wirtualnych wrażeń pomocnych w relaksacji i poprawie samopoczucia bez konieczności posiadania rozbudowanych instalacji.

„Nasze urządzenie umożliwia użytkownikom całkowite zanurzenie się w świecie wirtualnej rzeczywistości i kontakt z naturą możliwie bliski realnemu doświadczeniu. Epizody depresji, chroniczny stres, lęk i bezsenność to dziś część naszej rzeczywistości. Musimy nauczyć się sobie pomagać w tym zakresie i nasze gogle są odpowiedzią na te wyzwania” – dodaje Paweł Pasternak.

Immersyjne doświadczenie

Wirtualny kontakt z naturą jest bliski realnemu doświadczeniu, choć z oczywistych względów nie jest tożsamy. Relaksacja wirtualna owszem korzysta z dobrodziejstw krajobrazów i dźwięków przyrody, ale co istotne filmy 360° wzbogacone zostały nagraniami lektorskimi, które prowadzą uczestnika przez proces relaksacji z elementami medytacji, uważności, oparte na ćwiczeniach oddechowych. Dzięki tym składnikom doświadczenie relaksu staje
się pełne, a właściwości VR wykorzystane dla uzyskanie relaksu w krótkim czasie.

Sesja relaksacyjna z użyciem gogli trwa 10 minut. W tym czasie w warunkach realnych trudno nawet dotrzeć do miejsca, gdzie można w pełni odciąć się od stresujących czynników i naprawdę odpocząć.

Główne cechy gogli relaksacyjnych VR TierOne GO:

  • Natychmiastowe przeniesienie do relaksacyjnej przestrzeni: użytkownicy w szybki sposób mogą znaleźć się w kojącej rzeczywistości, z której można równie szybko wrócić do swoich zadań i obowiązków.
  • Szeroki wybór środowiska relaksu: gogle zawierają filmy relaksacyjne z muzyką terapeutyczna i głosem lektora. Są to filmy o rozmaitej scenerii natury, a każdy daje natychmiastową relaksację, redukuje napięcie, lęk i stres.
  • Łatwe w użyciu: gogle są gotowe do użycia. Nie wymagają specjalistycznej wiedzy, by z nich korzystać.
  • Opcja relaksacji grupowej: gogle są pomyślane tak, aby można było je łączyć i za pomocą odpowiedniego programu sterującego prowadzić relaksację VR całej grupy osób.

 

Z placówek medycznych do prywatnych domów

Potrzeba relaksacji i tęsknota za naturą jest powszechna. Dlatego gogle relaksacyjne znajdują zastosowanie w szerokim kręgu odbiorców.

Pośród miejsc, w których gogle VR TierOne GO są wykorzystywane można wskazać zarówno placówki medyczne jak np. SPZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Złocieńcu, gdzie rozwiązanie jest stosowane w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych czy Wielospecjalistyczny Szpital Państwowy S. A. w Tarnowskich Górach. Z gogli korzystają stowarzyszenia pomocowe m.in. Krajowe Towarzystwo Autyzmu w Kielcach oraz prywatne praktyki specjalistyczne oraz użytkownicy indywidualni. Gogle znajdują się w klinice St. George w Ciechocinku, wspierają także samopoczucie osób starszych w Domu Pomocy Społecznej w Sierpcu oraz Poznaniu. Rozwiązanie VR TierOne GO używane jest również przez uczelnie np. Politechnikę Opolską czy Państwową Uczelnie Zawodową im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

"Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem na rynek naszego produktu, który umożliwia każdemu odkrycie wirtualnej rzeczywistości w sposób prosty i przystępny" – powiedział Paweł Pasternak. "Nasz cel to umożliwienie efektywnego odpoczynku za pomocą doświadczeń VR dla wszystkich, niezależnie od technologicznego zaawansowania czy lokalizacji. VR TierOne GO to krok w tym kierunku.”

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk Biuro prasowe
2024-11-28 | 13:00

Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk

Black Weeks od Ziko Dermo to świetny moment, by odkryć szeroką gamę dermokosmetyków, które spełnią różnorodne potrzeby skóry. Klienci mogą skorzystać z
Zdrowie Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
2024-11-27 | 13:50

Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim

Lubelska Spółka zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce i ochronie zdrowia nawiązała współpracę z Uniwersytetem w Bolonii. Medical Inventi będzie
Zdrowie Weź żelazo na poważnie. Słuchaj swojego ciała
2024-11-26 | 06:00

Weź żelazo na poważnie. Słuchaj swojego ciała

26 listopada obchodzimy Dzień Niedoboru Żelaza. Zarówno ten dzień, jak i organizowana co roku kampania „Weź żelazo na poważnie. Słuchaj swojego ciała” mają na celu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.