Ruszył tymczasowy punkt szczepień w Atrium Plejada
Tymczasowy punkt szczepień w Atrium Plejada przyjmuje pierwszych pacjentów przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Znajduje się on w wydzielonej strefie na terenie centrum handlowego, dysponując wykwalifikowanym zespołem medycznym oraz odpowiednią infrastrukturą organizacyjno-techniczną.
Na potrzeby funkcjonowania tymczasowego punktu szczepień, Atrium Plejada wyodrębniło dwa pomieszczenia. W jednym z nich znajduje się przestronna poczekalnia, w której prowadzona jest również weryfikacja osób zgłaszających się na szczepienia. W drugim lokalu mieści się punkt szczepienny z pięcioma stanowiskami do obsługi oraz zapleczem dla medyków. Opiekę medyczną w punkcie zapewniają zespoły utworzone przez Przychodnię Lekarską Szombierki.
Tymczasowy punkt szczepień w Atrium Plejada przyjmuje pacjentów od wtorku do soboty, według harmonogramu:
– wtorek w godz. 13.00- 16.00
– środa- sobota w godz. 8.00 – 16.00
Na szczepienie w Punkcie Szczepień można zapisać się poprzez ogólnopolski system:
- Internetowe Konto Pacjenta,
- ogólnopolską infolinię pod numerem telefonu 989,
- e-rejestrację dostępną na stronie http://www.gov.pl/szczepimysie.
Niezbędne informacje udostępnione są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.
- Z przyjemnością informuję, że od dzisiaj rozpoczęły się szczepienia w tymczasowym punkcie szczepień, otwartym w Atrium Plejada. Praca w pierwszym dniu jego funkcjonowania przebiega naprawdę sprawnie i bez zakłóceń. Pierwsi pacjenci pojawili się już z samego rana i zgodnie z terminem zaszczepili się w naszym punkcie - mówi Joanna Plata, Dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada. - W ramach wcześniejszych ustaleń, Urząd Miasta Bytom zapewnił naszej tymczasowej placówce wsparcie lokalnych służb mundurowych: policji, Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Zadaniem ich przedstawicieli jest usprawnienie pracy punktu w Atrium Plejada oraz kierowanie interesantów do odpowiedniich stanowisk. Dodatkowo funkcje administracyjne oraz porządkowe pełnią pracownicy MOPS Bytom oraz OSIR Bytom – dodaje Joanna Plata z Atrium Plejada.
Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty centrum handlowego można znaleźć na stronie: https://atrium-plejada.pl i na profilu Facebook: https://www.facebook.com/AtriumPlejada.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.