SCB: Projekt „28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel” wchodzi w trzeci etap
Trwa ostatnia, trzecia część wyprawy projektu „28 Marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel”. W jej ramach uczestnicy przejadą na rowerach i w tandemach ok. 180 km od Helu aż do Krynicy Morskiej. W wyprawie wezmą udział dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie oraz wychowawcy. Towarzyszyć im będą również ambasadorzy projektu i zaproszeni goście. Sponsorem inicjatywy jest Santander Consumer Bank.
Wrocław, 27 września 2022 r. 25 września rozpoczęła się ostatnia część projektu, który polega na odwiedzeniu przez młode osoby z niepełnosprawnością umysłową i ruchową oraz ich opiekunów 17 latarni morskich w ciągu 12 miesięcy. Łączna trasa to ponad 600 km wzdłuż linii brzegowej Bałtyku – na rowerach i w tandemach. Poprzedni, drugi etap odbył się w czerwcu br. na trasie Darłowo – Hel, podczas której uczestnicy pokonali ok. 240 km. W ciągu całej wyprawy drużyna jest wspierana przez ambasadorów projektu - poza pracownikami Santander Consumer Banku, znajdują się wśród nich znane osobistości takie jak: autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke, medalistka olimpijska w MTB Maja Włoszczowska, dziennikarz i podróżnik Jakub Porada, czy też komentator sportowy Adam Probosz.
Celem projektu jest aktywizowanie osób z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na to, że mogą one spełniać swoje marzenia i funkcjonować na równi z osobami zdrowymi. Ostatni etap podróży przebiegnie na trasie Hel – Puck – Gdynia – Sobieszewo – Krynica Morska. Na koniec wyprawy odbędzie się również uroczysta gala, podsumowująca akcję.
- Bardzo cieszymy się, że ponownie mogliśmy wesprzeć tę inicjatywę - mówi Sylwia Małycha, Menedżer ds. PR z Santander Consumer Banku. – Kolejna odsłona projektu 28 marzeń uświadamia, że osoby z niepełnosprawnościami niczym nie różnią się od pełnosprawnych - mogą i potrafią docierać do wytyczonego celu, są konsekwentni i mimo przeszkód realizują swoje pasje. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że możemy spełniać ich marzenia, a przy tym szeroko promować zdrowy tryb życia i aktywność sportową – dodaje.
Projekt 28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel jest kontynuacją inicjatywy 28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na szczyt, kiedy wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie wraz z opiekunami zdobyli Koronę Gór Polski. Był to pierwszy zorganizowany i zrealizowany tego typu projekt w Polsce.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.