Komunikaty PR

Sieć stacji Circle K wspiera telefon zaufania 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom

2022-01-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marcel Matuliński
Grayling Poland sp. z o.o.

Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/

Sieć stacji paliw Circle K podjęła decyzję o ponownym wsparciu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. FDDS od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym, zapewniając im oraz ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Jednym z działań Fundacji jest obsługa ogólnopolskiego, anonimowego i bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż., który działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę i jest obsługiwany przez ponad 60 wykwalifikowanych konsultantów. To numer, pod który mogą się zgłosić w potrzebie najmłodsi i porozmawiać o doskwierających im problemach związanych z dojrzewaniem, doświadczeniami w szkole, dyskryminacją czy przemocą.

Telefon zaufania 116 111 jest działaniem strategicznym Fundacji, którego realizacja wymaga stabilności finansowej w długofalowej perspektywie. Dlatego sieć stacji Circle K zdecydowała o przekazaniu jeszcze w styczniu darowizny, która ma na celu wsparcie dalszej działalności telefonu zaufania. Dodatkowo, klienci oraz pracownicy firmy również mogą zaangażować się w pomoc, przekazując na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zebrane w programie lojalnościowym EXTRA punkty, które zostaną przeliczone na złotówki.
Kwota uzyskana od klientów w ramach programu EXTRA zostanie następnie podwojona przez Circle K i przekazana FDDS. Zbiórka dodatkowych środków z punktów potrwa do
30 kwietnia 2022 r. 

- Już po raz drugi łączymy siły z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, aby dzieci i młodzież mogły uzyskać jak najlepszą pomoc w ramach telefonu zaufania 116 111. Wsparcie najmłodszych jest kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy w dalszym ciągu mierzymy się z wieloma ograniczeniami, które w szczególności dotykają dzieci i nastolatków.  W Circle K zawsze skupiamy się na inicjatywach, które niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Dziś jedną z tych grup mogą być dzieci pozbawione profesjonalnej pomocy psychologicznej, mierzącej się z problemami w szkole czy przemocą w domu. Stawiamy sobie za cel, aby to było nadal możliwe, dlatego przekazujemy darowiznę na rzecz Fundacji i w pełni wspieramy telefon zaufania – mówi Rafał Droździak, szef marketingu i komunikacji w Circle K Polska. 

- Potrzeby wsparcia telefonicznego dzieci i młodzieży są olbrzymie. Przy maksymalnej mocy działania linii 116 111 możemy odebrać do 30% przychodzących połączeń. To dużo, ale wciąż niewystarczająco. Na naszą pomoc czekają dzieci z całej Polski i czasem jest to dla nich jedyna forma kontaktu ze specjalistą i szansa na pomoc – mówi Paula Włodarczyk, koordynatorka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

W ubiegłym roku Circle K przekazało Fundacji część zysku ze sprzedaży kaw na stacjach własnych. Dzięki temu wsparciu udało się ufundować ponad 600 godzin pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w kryzysie.

Więcej o Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz prowadzonej zbiórce na telefon zaufania przeczytasz na stronie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grayling Poland sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.