Komunikaty PR

Słońce, wiatr, suche powietrze… jak podczas urlopu chronić oczy?

2020-07-09  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl

Za oknami lato w pełni. Długie dni, przyjemnie ciepłe temperatury i słońce zachęcają nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu i planowania wakacyjnych – dłuższych bądź krótszych wyjazdów. Tegoroczne urlopy większość z nas spędzi w kraju, kierując się w stronę jezior, morza czy gór. Niezależnie od wyboru miejsca, relaksując się, nie możemy zapominać o odpowiedniej ochronie naszych oczu np. przed działaniem promieni słonecznych. Jak przygotować się do urlopu, by oczy też mogły odpocząć?

Ciepłe promienie słoneczne i letni wiatr budzą bardzo pozytywne skojarzenia. Miło jest położyć się na leżaku albo udać się w pieszą wędrówkę w góry. Dla wielu z nas to niezwykle przyjemna odskocznia od pracy, zwłaszcza jeśli na co dzień opiera się ona na spędzaniu czasu przed ekranem komputera. Dlatego wówczas, podczas urlopu, chętnie decydujemy się również na odpoczynek od urządzeń elektronicznych – najlepiej gdybyśmy nie włączali wtedy zbyt często komputera, a czas spędzony z telefonem komórkowym w ręku ograniczali możliwie jak najbardziej. To jednak za mało, aby nasze oczy mogły cieszyć się długo wyczekiwanymi wakacjami – pamiętajmy, że każdego dnia pracują one „na pełnych obrotach”. Dlatego latem nie zapominajmy o odpowiedniej ochronie przed promieniami słońca – na ich szkodliwy wpływ narażona jest bowiem nie tylko skóra (promieniowanie UV), ale również… oczy.

Najlepszy „gadżet” na lato? Okulary!

Naszym nieodłącznym „gadżetem” w sezonie letnim powinny być okulary przeciwsłoneczne. Nie tylko sprawią one, że słońce nie będzie nas „razić”, ale też ochronią oczy przed negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznych. Zbyt intensywna ekspozycja na słońce może bowiem powodować m.in.: poczucie dyskomfortu, które wywołuje konieczność mrużenia oczu, łzawienie czy ból. Do innych dolegliwości możemy zaliczyć również pieczenie, zaczerwienienie oraz wysuszenie oczu.

Dlatego, jeśli podczas wymarzonego urlopu będą doskwierały nam takie dolegliwości, przyjemność płynąca z wolnego czasu czy z oglądania pięknych widoków z pewnością będzie nieco mniejsza. Kiedy wybieramy się na wyjazd, zawsze warto mieć przy sobie zarówno odpowiednio dobrane okulary chroniące przed słońcem, jak i krople nawilżające do oczu (np. Hyal-drop multi), które pozwolą zminimalizować uciążliwe objawy.

Czy wybór okularów ma znaczenie?

Wybór okularów przeciwsłonecznych nie może być dziełem przypadku. Przede wszystkim powinny one posiadać odpowiedni filtr UV, najlepiej taki do 400 nm w całym widmie, co będzie stanowiło najważniejszą barierę, która chroni nasze oczy przed negatywnym oddziaływaniem słońca. Muszą być również właściwie wyprofilowane i dostosowane do kształtu naszej twarzy, tak aby dokładnie zakrywały gałki oczne. Takie okulary zagwarantują ponadto, że między nimi a naszą twarzą nie wytworzą się szczeliny, przez które do oczu trafią promienie słoneczne. Ochronią nas także przed wiatrem, który może wysuszać oczy i również powodować objawy suchego oka, jak pieczenie, łzawienie czy uczucie piasku pod powiekami. Jednak czy wszystkie okulary będą jednakowo spełniały swoje zadanie? Niestety nie.

W okresie wakacyjnym bardzo popularne są zakupy okularów przeciwsłonecznych na straganach/bazarach czy właśnie w supermarketach – m.in. ze względu na ich zaskakująco niską cenę. Należy jednak pamiętać, że dokonując zakupu w takich miejscach nigdy nie mamy pewności co do jakości wykonania powłok filtrujących. Tanie modele od nieautoryzowanych sprzedawców często nie posiadają filtra UV i co ważne – takie okulary mogą powodować większe uszkodzenie struktur oka niż w przypadku, gdybyśmy nie stosowali żadnych okularów. Co więcej, zdarza się także, że w okularach przeciwsłonecznych gorszej jakości, zamontowane soczewki nie „trzymają” neutralnej mocy zero – wykazując niewielką moc sferyczną, cylindryczną czy też pryzmatyczną – a to skutkuje w konsekwencji nieostrym lub niekomfortowym widzeniem (pływanie obrazu, zakrzywianie krawężników, itp.). Warto wiedzieć, że jeśli borykamy się z wadą wzroku, możemy także skorzystać z przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych, które oprócz filtracji UV zapewnią nam odpowiednią korekcję wady.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:30

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Grupa Sanofi w Polsce łączy dwie spółki, upraszcza nazwę prawną oraz przenosi się do nowego biura. Te inicjatywy są kolejnym
Zdrowie Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024
2024-04-17 | 08:00

Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024

Rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Każdy, kto potrzebuje dofinansowania do zakupu protezy
Zdrowie Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?
2024-04-05 | 10:40

Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?

Jak wynika z danych Maczfit, aż 69,9% osób decyduje się na wybór cateringu ze względu na chęć zrzucenia kilogramów[1]. Na górze tej listy znajduje się też m.in.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.