SOS Indie. Polska Misja Medyczna zakupi koncentratory tlenu dla Indii.
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Polska Pomoc Medyczna jako pierwsza polska organizacja zdecydowała się na pomoc Indiom, które w ostatnich tygodniach znalazły się w krytycznej sytuacji, znacznie przekraczającej możliwości krajowej służby zdrowia. Jeszcze w tym tygodniu do Indii trafią kolejne urządzenia wspomagające oddychanie.
Od 4 maja prowadzona jest oficjalna zbiórka środków na zakup 10 koncentratorów tlenu, które zostaną wysłane do stanów Uttar Pradesh i Bihar w północnych Indiach. We współpracy z lokalną fundacją Human Circle Foundation, sprzęt medyczny zostanie dostarczony do Varsha Hospital w Agrze i Sadar Hospital w Arze, które zgłosiły braki tlenu dla chorych na Covid-19. W Indiach diagnozowana jest obecnie połowa wszystkich nowych zakażeń na całym świecie. Dziennie diagnozowanych jest ponad 400 tysięcy nowych zachorowań, jednak faktyczna skala może być znacznie większa. W ostatnim tygodniu codziennie umierały ponad 4 tysiące chorych, co stanowi najwyższą liczbę wśród wszystkich krajów od początku pandemii.
W pomoc Indiom zaangażowały się już m.in. Francja, Wielka Brytania i Polska, które przekazały respiratory i koncentratory tlenu. Z kolei Stany Zjednoczone zapowiedziały udostępnienie składników do produkcji szczepionek i leków. Międzynarodowa pomoc skupia się przede wszystkim na spowolnieniu rozprzestrzeniania się zakażeń i zagwarantowaniu dostępu do tlenu wszystkim potrzebującym, przyjmowanym między innymi w powstających ekspresowo szpitalach polowych. W pełni zaszczepionych jest zaledwie 2,5% mieszkańców Indii, a ogromna skala zakażeń uniemożliwia skuteczne śledzenie nowych wariantów wirusa w kraju, zwiększając już i tak ogromne ryzyko.
Polska Misja Medyczna aktualnie zbiera oferty od dostawców 10-litrowych koncentratorów tlenu, z których zostanie wybrana firma zapewniająca najlepszą jakość urządzeń. Producenci i dystrybutorzy mogą zgłaszać swoje produkty na adres mailowy sekretariat@pmm.org.pl. Zachęcamy do włączenia się w pomoc Indiom.
Wciąż można wspierać akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:
- wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency
- wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
- przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.