SOS Indie. Polska Misja Medyczna zakupi koncentratory tlenu dla Indii.
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Polska Pomoc Medyczna jako pierwsza polska organizacja zdecydowała się na pomoc Indiom, które w ostatnich tygodniach znalazły się w krytycznej sytuacji, znacznie przekraczającej możliwości krajowej służby zdrowia. Jeszcze w tym tygodniu do Indii trafią kolejne urządzenia wspomagające oddychanie.
Od 4 maja prowadzona jest oficjalna zbiórka środków na zakup 10 koncentratorów tlenu, które zostaną wysłane do stanów Uttar Pradesh i Bihar w północnych Indiach. We współpracy z lokalną fundacją Human Circle Foundation, sprzęt medyczny zostanie dostarczony do Varsha Hospital w Agrze i Sadar Hospital w Arze, które zgłosiły braki tlenu dla chorych na Covid-19. W Indiach diagnozowana jest obecnie połowa wszystkich nowych zakażeń na całym świecie. Dziennie diagnozowanych jest ponad 400 tysięcy nowych zachorowań, jednak faktyczna skala może być znacznie większa. W ostatnim tygodniu codziennie umierały ponad 4 tysiące chorych, co stanowi najwyższą liczbę wśród wszystkich krajów od początku pandemii.
W pomoc Indiom zaangażowały się już m.in. Francja, Wielka Brytania i Polska, które przekazały respiratory i koncentratory tlenu. Z kolei Stany Zjednoczone zapowiedziały udostępnienie składników do produkcji szczepionek i leków. Międzynarodowa pomoc skupia się przede wszystkim na spowolnieniu rozprzestrzeniania się zakażeń i zagwarantowaniu dostępu do tlenu wszystkim potrzebującym, przyjmowanym między innymi w powstających ekspresowo szpitalach polowych. W pełni zaszczepionych jest zaledwie 2,5% mieszkańców Indii, a ogromna skala zakażeń uniemożliwia skuteczne śledzenie nowych wariantów wirusa w kraju, zwiększając już i tak ogromne ryzyko.
Polska Misja Medyczna aktualnie zbiera oferty od dostawców 10-litrowych koncentratorów tlenu, z których zostanie wybrana firma zapewniająca najlepszą jakość urządzeń. Producenci i dystrybutorzy mogą zgłaszać swoje produkty na adres mailowy sekretariat@pmm.org.pl. Zachęcamy do włączenia się w pomoc Indiom.
Wciąż można wspierać akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:
- wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency
- wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
- przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.