Komunikaty PR

Sposób na suchy kaszel u malucha

2021-12-03  |  15:45
Biuro prasowe

Jesień to pora roku, w której wiele osób, w tym najmłodsi członkowie rodziny, zmaga się z uporczywym kaszlem. Źródeł ciągłego odkasływania może być wiele i wcale nie musi to być choroba, ale bez względu na pochodzenie tej dolegliwości maluchowi trzeba pomóc. Jak to zrobić?

Rodzajów kaszlu jest wiele, ale wszyscy rodzice wiedzą, że niezwykle uciążliwy jest napadowy suchy kaszel, który jest męczący i podrażnia gardło, zmuszając dziecko do bezustannych prób odkaszlnięcia. Suchy kaszel odbiera całej rodzinie sen, przez co wszyscy są zmęczeni i rozdrażnieni. Jak złagodzić ten uciążliwy objaw?

Na pewno pamiętamy syropy z buraków czy cebuli wytwarzane w domu przez nasze babcie. Możemy również sięgnąć po syropy sprawdzonej marki. Na rynku dostępne są syropy na suchy kaszel od zaufanych firm już dla dzieci od pierwszego roku życia. Do wyboru mamy na przykład wyroby medyczne Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel i Bobolen syrop na suchy kaszel z ekstraktem z prawoślazu. Oba produkty są przeznaczone dla dzieci od 1 roku życia.

Wyrób medyczny Bobolen Porost Islandzki Syrop na kaszel zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który dzięki substancjom śluzowym powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Podawaj maluchowi syrop z porostu islandzkiego łyżeczką lub po rozcieńczeniu w herbacie albo ciepłej wodzie.

Bobolen syrop na suchy kaszel można podawać przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła.  W skład syropu wchodzi glicerol oraz ekstrakt z prawoślazu. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodzą i chronią przed czynnikami drażniącymi. Opakowanie zawiera pipetę ułatwiającą odmierzanie porcji.

Oprócz udania się do apteki możemy też wdrożyć domowe sposoby, takie jak nawilżanie powietrza czy inhalacje wodą z solą fizjologiczną. Maluch powinien również dostawać bardzo dużo płynów. Warto też po prostu być z dzieckiem, odwracając jego uwagę od męczącego odkasływania poprzez wspólne zabawy i czytanie książeczek.

Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym, drażniącym kaszlu. Zawarte w ekstrakcie z porostu islandzkiego substancje śluzowe powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Ponadto Bobolen Porost Islandzki zawiera cytrynian cynku – sól organiczną cynku, która jest bardzo dobrze przyswajalna przez organizm i łagodna dla żołądka. Produkt przeznaczony dla dzieci od 1 roku życia.

Bobolen syrop na suchy kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe z prawoślazu powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia i chroniąc ją przed czynnikami drażniącymi. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia. Dzieciom od 6 miesiąca do 1 roku życia syrop można podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Medicover Stomatologia idzie po pozycję lidera Biuro prasowe
2022-01-20 | 10:00

Medicover Stomatologia idzie po pozycję lidera

  Już 359 foteli w całej Polsce W 2021 roku Medicover Stomatologia zwiększył swój udział w rynku prywatnych usług dentystycznych. Sieć nie tylko postawiła na dynamiczny
Zdrowie Pionierskie na skalę światową operacje arytmii w Szpitalu Medicover
2022-01-20 | 10:00

Pionierskie na skalę światową operacje arytmii w Szpitalu Medicover

Można oczekiwać, że ta nowatorska technika pozwoli na poprawę wyników leczenia i skrócenie czasu ablacji migotania przedsionków. Pacjentami byli dwaj mężczyźni w wieku
Zdrowie Jak za 35 złotych utrzymać cały szpital? Lekcja z Wenezueli.
2022-01-14 | 06:00

Jak za 35 złotych utrzymać cały szpital? Lekcja z Wenezueli.

Rubio, zachodnia Wenezuela. Na obrzeżach ponad 70-tysięcznego miasta stoi niepozorny budynek – klinika Benedykta XVI. Jedyny taki ośrodek w mieście. Popękane ściany i migające

Więcej ważnych informacji

Prawo

Finanse

Część mikro- i małych firm może nie przetrwać podwyżek cen gazu. Kiepskie nastroje przedsiębiorców

370 proc. – o tyle zgodnie z cennikiem PGNiG wzrosły stawki za gaz dla przedsiębiorstw w ciągu ostatniego półrocza. Taki wzrost kosztów z pewnością przełoży się na ceny produktów i usług, o czym mówią pesymistyczne prognozy dotyczące inflacji, ale nie wszystkim firmom uda się w ten sposób zrekompensować podwyżki. To z kolei może wpłynąć na większą skalę upadłości, szczególnie wśród mniejszych podmiotów. Doraźne krótkoterminowe inicjatywy rządu mogą nie poprawić sytuacji – ocenia Konfederacja Lewiatan.

Telekomunikacja

Polskie firmy mogą uczestniczyć w wyścigu na rozwiązania 5G. Model otwarty może zrewolucjonizować budowę tej sieci

Open RAN, czyli tzw. model otwarty, polega na dopuszczeniu wielu dostawców do dostarczania elementów sieciowych 5G, pozwalając im ze sobą konkurować. To odwrotność obecnego status quo, w którym dominującą pozycję w budowie sieci ma kilku dostawców i operatorów telekomunikacyjnych. – Open RAN te monopole rozbija – mówi dr Sławomir Pietrzyk, prezes polskiej spółki IS-Wireless, która dostarcza rozwiązania sieciowe 5G oparte na własnej technologii właśnie w otwartym modelu. Jak podkreśla, globalne trendy w budowie sieci nowej generacji będą coraz bardziej podążać w tym kierunku. Potwierdzają to chociażby deklaracje europejskich operatorów, np. Orange, który planuje, że od roku 2025 każdy nowy, wdrożony przez firmę element sieci będzie kompatybilny z modelem Open RAN.

IT i technologie

Polska technologia rewolucjonizuje obrazowanie diagnostyczne. W czasie rzeczywistym tworzy trójwymiarowe hologramy narządów

Nawet o jedną trzecią można skrócić czas zabiegu operacyjnego, posiłkując się przed nim i w jego trakcie trójwymiarowym hologramem operowanego narządu. Takie możliwości stwarza system opracowany przez polski start-up medyczny MedApp. Narzędzie współpracujące z goglami VR może także pomóc lekarzom w wyjaśnianiu diagnozy i proponowanego leczenia pacjentowi. Rozwiązanie jest już stosowane w kardiologii, onkologii, ortopedii czy laryngologii w Polsce i kilku innych krajach europejskich oraz w Brazylii. Twórcy chcą je rozwijać z myślą o kolejnych specjalizacjach i nowych rynkach. Według analityków branża medycznej holografii do 2026 roku zwiększy przychody niemal czterokrotnie.