Sprzęt wartości 200 tys. dla Szpitala Bocheńskiego
PR consultants
Kasprowicza 119/57
01-949 Warszawa
lukasz.bardyszewski|prconsultants.pl| |lukasz.bardyszewski|prconsultants.pl
+48 605 530 455
www.prconsultants.pl
MILOO-ELECTRONICS podarowało Szpitalowi Bocheńskiemu kilkanaście urządzeń Sterylis o łącznej wartości ponad 200 tys. zł. Sprzęt, który niszczy koronawirusa trafił do placówki w momencie największego zagrożenia epidemicznego, kiedy połowa szpitala była placówką covidową.
Na mocy umowy darowizny Szpital Bocheński stał się formalnym właścicielem urządzeń, z których korzystał już od wielu miesięcy. Na korytarzach i w salach pacjentów umieszczono wówczas wykorzystujące promieniowanie UV-C modele Sterylis BASIC. W izolatkach i na oddziale przyjęć covidowych pracowały natomiast Sterylisy o zwiększonej efektywności.
– Podstawową zaletą tych urządzeń jest skuteczność – mówi lek. med. Jarosław Gucwa, zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa w Szpitalu Powiatowym im. bł. Marty Wieckiej w Bochni. –W tych miejscach, gdzie działają nie ma transmisji poziomej, czyli nie ma przypadków infekcji pomiędzy chorymi, a zdarzały się nam ciągle takie przypadki.
Urządzenia są przydatne także w czasie mniejszego zagrożenia epidemicznego, ponieważ niszczą również patogeny odpowiedzialne za tzw. zakażenia szpitalne. Ich skuteczność w tym zakresie została zbadana w badaniach laboratoryjnych przez Zakład Kontroli Zakażeń i Mykologii, Wydziału Lekarskiego Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
– Skuteczność redukcji bakterii wywołujących tzw. zakażenia szpitalne okazała się bardzo wysoka – mówi dr hab. Anna Różańska, prowadząca badanie wspólnie z dr hab. Agnieszką Chmielarczyk – Poddawałyśmy ozonowaniu z użyciem Sterylis wielolekooporne bakterie, m.in. pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa). Gęstość zawiesiny bakteryjnej została zredukowana o ponad 99 proc.
Szpital w Bochni był jedną z placówek, w których naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzili pierwsze na świecie badanie potwierdzające skuteczność promieniowania UV-C do niszczenia koronawirusa w warunkach szpitalnych. Szczegółowej analizie poddano próbki powietrza, filtry urządzeń Sterylis oraz maseczki i bezpośrednie otoczenie pacjentów hospitalizowanych na salach chorych. Ogłoszone w styczniu br. wyniki potwierdziły, że technologia zastosowana w urządzeniach Sterylis skutecznie niszczy patogen odpowiedzialny za największą od ponad stulecia pandemię.
Zaprojektowane i produkowane przez MILOO-ELECTRONICS urządzenia Sterylis wykorzystują technologie medyczne w walce z koronawirusem i innymi patogenami chorobotwórczymi. Oczyszczają powietrze za pomocą dwóch filtrów oraz dezynfekują promieniowaniem UV-C o długość fali 254 nanometrów – najskuteczniejszym w walce z drobnoustrojami. Mogą także sterylizować powierzchnie i powietrze ozonem (O3) i jednocześnie deozonować, tj. przyśpieszać proces powrotu ozonu (O3) do tlenu (O2).

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.