Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia
Medycyna to jedna z branż, w których każdy dzień przynosi nowe odkrycia i możliwości. Dotyczy to nie tylko metod leczenia, ale też zarządzania sektorem zdrowotnym. Wymiana wiedzy i doświadczeń jest tu szczególnie ważna, a już wkrótce nadarzy się ku temu doskonała okazja. Już 28 listopada w Poznaniu odbędzie się premierowa edycja Wielkopolskiej Akademii Menedżerów Zdrowia – nowego wydarzenia skierowanego do menedżerów placówek medycznych, którego celem jest wsparcie liderów w rozwoju kompetencji zarządczych i innowacyjnych.
Jeszcze kilka lat temu korzystanie z internetowej wyszukiwarki w celu diagnozowania schorzeń było traktowane z przymrużeniem oka – jako amatorski sposób zdobywania wiedzy medycznej, który bardziej bawił, niż budził zaufanie. Dziś jednak technologia zaszła o wiele dalej, a rozwój sztucznej inteligencji i zaawansowanych algorytmów przyniósł zupełnie nową jakość, zmieniając podejście zarówno pacjentów, jak i specjalistów.
– Nowoczesne narzędzia AI są coraz częściej wykorzystywane w diagnostyce, wspierając lekarzy w analizie wyników badań, wykrywaniu nieprawidłowości i prognozowaniu przebiegu chorób. Również w zarządzaniu placówkami medycznymi sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę, wspomagając optymalizację zasobów, poprawę jakości opieki i skuteczniejsze zarządzanie zespołami. Musimy poświęcić technologii więcej uwagi i umiejętnie wykorzystywać ją zwiększając efektywność pracy zarówno personelu medycznego, jak i osób zarządzających placówkami. – mówi Piotr Strychalski, CEO eGabinet, organizatora wydarzenia. Nasze wydarzenie stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk oraz dyskusji o najnowszych trendach i technologiach w sektorze zdrowotnym. - dodaje Strychalski.
W trakcie wydarzenia eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, czego wymaga od menedżerów współczesny świat zdominowany przez algorytmy i jak wykorzystać technologię do skutecznego zarządzania placówką medyczną. Nie zabraknie również przestrzeni na networking.
Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia organizowana przez eGabinet jest wydarzeniem bezpłatnym, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracji można dokonać do 22 listopada 2024 roku na stronie https://egabinet.pl/akademia.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.