Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia
Medycyna to jedna z branż, w których każdy dzień przynosi nowe odkrycia i możliwości. Dotyczy to nie tylko metod leczenia, ale też zarządzania sektorem zdrowotnym. Wymiana wiedzy i doświadczeń jest tu szczególnie ważna, a już wkrótce nadarzy się ku temu doskonała okazja. Już 28 listopada w Poznaniu odbędzie się premierowa edycja Wielkopolskiej Akademii Menedżerów Zdrowia – nowego wydarzenia skierowanego do menedżerów placówek medycznych, którego celem jest wsparcie liderów w rozwoju kompetencji zarządczych i innowacyjnych.
Jeszcze kilka lat temu korzystanie z internetowej wyszukiwarki w celu diagnozowania schorzeń było traktowane z przymrużeniem oka – jako amatorski sposób zdobywania wiedzy medycznej, który bardziej bawił, niż budził zaufanie. Dziś jednak technologia zaszła o wiele dalej, a rozwój sztucznej inteligencji i zaawansowanych algorytmów przyniósł zupełnie nową jakość, zmieniając podejście zarówno pacjentów, jak i specjalistów.
– Nowoczesne narzędzia AI są coraz częściej wykorzystywane w diagnostyce, wspierając lekarzy w analizie wyników badań, wykrywaniu nieprawidłowości i prognozowaniu przebiegu chorób. Również w zarządzaniu placówkami medycznymi sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę, wspomagając optymalizację zasobów, poprawę jakości opieki i skuteczniejsze zarządzanie zespołami. Musimy poświęcić technologii więcej uwagi i umiejętnie wykorzystywać ją zwiększając efektywność pracy zarówno personelu medycznego, jak i osób zarządzających placówkami. – mówi Piotr Strychalski, CEO eGabinet, organizatora wydarzenia. Nasze wydarzenie stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk oraz dyskusji o najnowszych trendach i technologiach w sektorze zdrowotnym. - dodaje Strychalski.
W trakcie wydarzenia eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, czego wymaga od menedżerów współczesny świat zdominowany przez algorytmy i jak wykorzystać technologię do skutecznego zarządzania placówką medyczną. Nie zabraknie również przestrzeni na networking.
Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia organizowana przez eGabinet jest wydarzeniem bezpłatnym, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracji można dokonać do 22 listopada 2024 roku na stronie https://egabinet.pl/akademia.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.