Komunikaty PR

System Invisalign z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego

2022-05-30  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania Align_PTS ( 0.04 MB )

System Invisalign firmy Align Technology to pierwszy w Polsce system przezroczystych nakładek ortodontycznych, który uzyskał oficjalną rekomendację Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. To potwierdzenie, że leczenie Invisalign jest skuteczną i godną polecenia metodą leczenia wad zgryzu nie tylko u dorosłych, ale również dzieci i nastolatków. Za pomocą tego systemu możliwa jest korekcja nawet 90 proc. przypadków ortodontycznych – od prostych, umiarkowanych po bardziej skomplikowane wady zgryzu. Jest to również dobre narzędzie do przygotowania zębów pod zabiegi protetyczne czy implantologiczne. Dodatkowo, leczenie tą metodą ułatwia codzienną pielęgnację i higienę jamy ustnej oraz utrzymanie stanu uzębienia i dziąseł w dobrej, zdrowej kondycji.

 

Przezroczyste nakładki ortodontyczne Invisalign to najbardziej zaawansowane i coraz powszechniej stosowane narzędzie w leczeniu wad zgryzu. Opracowany przez firmę Align Technology system przezroczystych nakładek jest zaprojektowany i wykonany indywidualnie dla każdego pacjenta. Leczenie systemem Invisalign jest dobrą alternatywą dla aparatów stałych –  pacjent leczony tą metodą spędza w gabinecie średnio o 1/3 czasu mniej niż pacjent leczony aparatem stałym[1], odczuwa również stosunkowo mniejszy ból i dyskomfort[2]. Nakładki można zdjąć w razie potrzeby – przed jedzeniem, piciem i szczotkowaniem zębów, co znacząco ułatwia higienę jamy ustnej i utrzymanie prawidłowego stanu uzębienia w trakcie leczenia ortodontycznego. Dodatkowo, są praktycznie niewidoczne, co jest ważne dla osób występujących publicznie.

System Invisalign dostosowany jest nie tylko do potrzeb osób dorosłych, ale również pacjentów rosnących – dzieci  i nastolatków. Jak wskazują badania, nastolatkowie korzystający z sytemu Invisalign lepiej dbają o higienę jamy ustnej i mają mniej stanów zapalnych dziąseł, co przekłada się nie tylko na estetykę zgryzu, ale i zdrowie[3].

Uzyskanie rekomendacji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego dla systemu Invisalign potwierdza, że jest to skuteczne i komfortowe rozwiązanie dla pacjentów, którzy decydują się na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Za całym procesem leczenia Invisalign stoją wykwalifikowani specjaliści, którzy z ramienia Align Technology otrzymują szeroką edukację oraz solidne wsparcie kliniczne. Dzięki temu pacjenci mogą mieć pewność, że uzyskają jak najlepsze rezultaty leczenia. Cieszymy się również, że wspólnie z PTS będziemy zapewnić lekarzom edukację i wsparcie w zakresie wykorzystania nowoczesnych, cyfrowych narzędzi, które zapewniają pacjentom spersonalizowane i skuteczne leczenie wad zgryzu – komentuje Jakub Wróbel, country manager Align Technology w Polsce.

Leczenie Invisalign jest procesem cyfrowym, opartym na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Jednym z elementów leczenia może być skanowanie wewnątrzustne, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie precyzyjnego, trójwymiarowego skanu uzębienia oraz przeprowadzenie symulacji wyników leczenia. Na jego podstawie lekarz przygotowuje szczegółowy plan leczenia i już na tym etapie może pokazać pacjentowi wizualizację nowego uśmiechu. To znacznie ułatwia podjęcie decyzji odnośnie dalszego leczenia ortodontycznego, a także podnosi komfort pacjenta.

– Solidna edukacja specjalistów to podstawa, która pozwala im czuć się pewnie w stosowaniu leczenia nakładkowego, co przekłada się na jak najlepsze wyniki pacjentów. Decydując się na podjęcie leczenia systemem Invisalign, zyskują oni pewność, że otrzymują leczenie sprawdzoną i skuteczną klinicznie metodą, a nad procesem leczenia czuwają wykwalifikowani specjaliści. Współpraca PTS z firmą Align Technology pozwoli nam również zrealizować cykl szkoleń i warsztatów stacjonarnych dla lekarzy dentystów, których celem będzie kształcenie w kierunku nowoczesnych metod  leczenia interdyscyplinarnego – komentuje prof. Tomasz Gedrange, skarbnik Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

 

 

O Align Technology

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad. Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 212 000 lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 500 milionów pacjentów na świecie. Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 12,8 mln pacjentów. Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy w Twojej okolicy są dostępne na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.

 


[1] Buschang et al; Comparative time efficiency of aligner therapy and conventional edgewise braces. Angle Orthod 1 May 2014; 84 (3): 391–396.

[2] Kevin Miller et al. “A comparison of treatment impacts between Invisalign aligner and fixed appliance therapy during the first week of treatment.” American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics. tom 131, numer 3, str. 302. e1-302.e9, marzec 2007.

[3] Abbate GM, et al. Periodontal health in teenagers treated with removable aligners and fixed orthodontic appliances. J Orofac Orthop 2015;76:240-50

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.