Szczepienia przeciw COVID-19 w Atrium Copernicus
Od 24 lipca torunianie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w Atrium Copernicus. Tymczasowy punkt szczepień powstanie w lokalu znajdującym się w okolicy sklepów Reserved i Rossmann. Opiekę medyczną w nim zapewni personel lekarski z poradni Citomed. Placówka będzie przyjmowała pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 oraz w soboty w godzinach 11.00-1800. Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bezpłatnie, bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.
W najbliższą sobotę mieszkańcy Torunia i okolic, a także obcokrajowcy będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie szczepień utworzonym na terenie Atrium Copernicus. Organizatorem szczepień jest jedna z poradni należącej do zespołu Lecznic Citomed. W zaadoptowanym na ten cel lokalu, do dyspozycji pacjentów będą dwa stanowiska do szczepień wraz z wykwalifikowanym personelem medycznym. Pomieszczenie dostosowano do wymogów punktu szczepień – wyposażone zostało w odpowiedni sprzęt medyczny oraz spełnia warunki organizacyjno-techniczne. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Szczepienia będą realizowane preparatem firmy Pfizer oraz jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Każda zaszczepiona osoba na miejscu otrzyma zaświadczenie o przyjęciu szczepionki.
Przez cały czas dostępny będzie lekarz udzielający kwalifikacji lekarskiej do szczepienia. Podczas szczepienia dzieci przeciw COVID-19 konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na szczepienie.
Począwszy od soboty, tymczasowy punkt szczepień w Atrium Copernicus będzie przyjmował pacjentów przez cały tydzień, według poniższego harmonogramu:
– poniedziałek - piątek, w godz. 15.00-19.00
– sobota, w godz. 11.00 – 18.00.
TPS będzie funkcjonował docelowo do końca wakacji, natomiast w kolejnych tygodniach w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Uruchamianie tymczasowych punktów szczepień w Polsce ma na celu usprawnienie procesu szczepienia powszechnego. Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowało także Atrium Copernicus wspólnie z poradnią lekarską Lecznice Citomed. Nowo otwarty punkt w toruńskim Atrium Copernicus to kolejny tymczasowy punkt szczepień, utworzony w centrum handlowym należącym do Grupy Atrium – do tej pory podobne punkty powstały w bydgoskim CH Focus, w Atrium Mosty w Płocku, a także w Atrium Plejada w Bytomiu, w warszawskich galeriach King Cross Praga i Atrium Promenada oraz we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej.
- Wspólnie z poradnią Citomed udostępniamy mieszkańcom powszechny punkt szczepień wraz z obsługą medyczną, w którym podczas wizyty w Atrium Copernicus będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19. Od najbliższej soboty każda osoba, która zgłosi się do punktu, będzie mogła przyjąć szczepionkę bez wcześniejszej rezerwacji. Do dyspozycji pacjentów będą dwa rodzaje szczepionek – Pfizer i Johnson&Johnson. To niepowtarzalna okazja, aby zaszczepić się przed urlopem i móc bezpiecznie podróżować z najbliższą rodziną. Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność zbiorową i tym szybciej wrócimy do normalności– mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.
Więcej informacji na temat punktu szczepień i aktualnej oferty Atrium Copernicus znajduje się na stronie: znaleźć na stronie: https://atrium-copernicus.pl/aktualnosci/.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.