Komunikaty PR

Szczepienia przeciw COVID-19 w Atrium Copernicus

2021-07-20  |  14:25
Biuro prasowe

Od 24 lipca torunianie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w Atrium Copernicus. Tymczasowy punkt szczepień powstanie w lokalu znajdującym się w okolicy sklepów Reserved i Rossmann. Opiekę medyczną w nim zapewni personel lekarski z poradni Citomed. Placówka będzie przyjmowała pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 oraz w soboty w godzinach 11.00-1800. Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bezpłatnie, bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.

W najbliższą sobotę mieszkańcy Torunia i okolic, a także obcokrajowcy będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w  tymczasowym punkcie szczepień utworzonym na terenie Atrium Copernicus. Organizatorem szczepień jest jedna z poradni należącej do zespołu Lecznic Citomed. W zaadoptowanym na ten cel lokalu, do dyspozycji pacjentów będą dwa stanowiska do szczepień wraz z wykwalifikowanym personelem medycznym. Pomieszczenie dostosowano do wymogów punktu szczepień – wyposażone zostało w odpowiedni sprzęt medyczny oraz spełnia warunki organizacyjno-techniczne. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z  aktualnymi wytycznymi. Szczepienia będą realizowane preparatem firmy Pfizer oraz jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Każda zaszczepiona osoba na miejscu otrzyma  zaświadczenie o przyjęciu szczepionki.

Przez cały czas dostępny będzie lekarz udzielający kwalifikacji lekarskiej do szczepienia. Podczas szczepienia dzieci przeciw COVID-19 konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na szczepienie.

Począwszy od soboty, tymczasowy punkt szczepień w Atrium Copernicus będzie przyjmował pacjentów przez cały tydzień, według poniższego harmonogramu:

– poniedziałek - piątek, w godz. 15.00-19.00

– sobota, w godz. 11.00 – 18.00.

TPS będzie funkcjonował docelowo do końca wakacji, natomiast w kolejnych tygodniach w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Uruchamianie tymczasowych punktów szczepień w Polsce ma na celu usprawnienie procesu szczepienia powszechnego. Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowało także Atrium Copernicus wspólnie z poradnią lekarską Lecznice Citomed. Nowo otwarty punkt w toruńskim Atrium Copernicus to kolejny tymczasowy punkt szczepień, utworzony w centrum handlowym należącym do Grupy Atrium – do tej pory podobne punkty powstały w bydgoskim CH Focus, w  Atrium Mosty w Płocku, a także w Atrium Plejada w Bytomiu, w warszawskich galeriach King Cross Praga i  Atrium Promenada oraz we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej.

- Wspólnie z poradnią Citomed udostępniamy mieszkańcom powszechny punkt szczepień wraz z obsługą medyczną, w którym podczas wizyty w Atrium Copernicus będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19. Od  najbliższej soboty każda osoba, która zgłosi się do punktu, będzie mogła przyjąć szczepionkę bez wcześniejszej rezerwacji. Do dyspozycji pacjentów będą dwa rodzaje szczepionek – Pfizer i Johnson&Johnson. To  niepowtarzalna okazja, aby zaszczepić się przed urlopem i móc bezpiecznie podróżować z najbliższą rodziną. Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność zbiorową i tym szybciej wrócimy do  normalnościmówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.

Więcej informacji na temat punktu szczepień i aktualnej oferty Atrium Copernicus znajduje się na stronie: znaleźć na stronie: https://atrium-copernicus.pl/aktualnosci/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Z jakich powodów Polacy sięgają po catering? Biuro prasowe
2024-04-05 | 10:40

Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?

Jak wynika z danych Maczfit, aż 69,9% osób decyduje się na wybór cateringu ze względu na chęć zrzucenia kilogramów[1]. Na górze tej listy znajduje się też m.in.
Zdrowie Prawo do dobrego odżywiania jednym z przesłań Światowego Dnia Zdrowia
2024-04-05 | 09:10

Prawo do dobrego odżywiania jednym z przesłań Światowego Dnia Zdrowia

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia odbędą się pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Przesłanie to ma zwrócić uwagę na szereg wyzwań, przed którymi
Zdrowie Zbadaj się nie odkładaj!” - akcja Fundacji Avalon o badaniach profilaktycznych
2024-04-04 | 13:00

Zbadaj się nie odkładaj!” - akcja Fundacji Avalon o badaniach profilaktycznych

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Avalon w ramach Projektu Sekson: „Seksualność i rodzicielstwo osób z niepełnosprawnością ruchową” wynika, że częstym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Coraz więcej głosów za przesunięciem systemu kaucyjnego na 2026 rok. Pospieszne zmiany mogą wywołać problemy w gminach

System kaucyjny w Polsce, zgodnie z ustawą, powinien zacząć działać od 2025 roku. To sposób na motywowanie konsumentów do zwrotu zużytych butelek i puszek, by zwiększyć poziom recyklingu. Zmniejszy się w ten sposób także ilość zmieszanych odpadów komunalnych odbieranych przez gminy. Zdaniem ekspertów bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) nowe przepisy mogą oznaczać jednak poważne reperkusje dla gmin. – Odpady pochodzące z systemu kaucyjnego mogą wyciągnąć ze strumieni gminnych ok. 30 proc. najbardziej przychodowego surowca – ocenia  Klaudia Subutkiewicz, dyrektorka Wydziału Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Finanse

Rekordowe notowania złota. Ryzyko eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie będzie napędzać dalsze wzrosty

W ostatni piątek, kiedy światowe media zdominował temat planowanego irańskiego ataku na Izrael, ceny złota pobiły kolejny rekord, docierając do poziomu 2,4 tys. dol. za uncję. Inwestorzy, obawiając się o eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie, będą bardzo chętnie trzymać ten kruszec w swoich portfelach, co raczej nie wskazuje na możliwość korekty notowań. Podobnie jak zapowiadane obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, i to mimo wyższego od oczekiwań odczytu inflacji w marcu. – Bazowym scenariuszem jest łagodzenie polityki monetarnej, a niskie stopy zazwyczaj sprzyjają wyższym cenom złota – mówi Dorota Sierakowska, analityczka surowcowa z DM BOŚ.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.