Komunikaty PR

Szpital Medicover z nową metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

2022-02-03  |  09:00
Biuro prasowe

Szpital Medicover wdrożył nową, małoinwazyjną metodę leczenia nietrzymania moczu. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega ona na wstrzyknięciu niewchłaniającego się preparatu w ściany cewki moczowej. Środek wspomaga proces zamykania cewki moczowej, co umożliwia lepszą kontrolę trzymania moczu. Procedura ta zajmuje około 10-15 minut. Zminimalizowane jest również ryzyko okołooperacyjnych powikłań, a pooperacyjna hospitalizacja pacjentki najczęściej nie jest wymagana.

Niezamierzone oddawanie moczu podczas takich czynności, jak śmiech, kaszel, ćwiczenia. Jest to spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy, a choroba może nasilić się wraz z wiekiem, po porodzie lub operacjach w okolicach miednicy.

Z wysiłkowym nietrzymaniem moczu zmaga się nawet co trzecia Polka. W tej chwili ta kłopotliwa dolegliwość dotyczy ok. 2 –3 mln kobiet w naszym kraju. Schorzenie może znacząco wpłynąć na codzienne życie kobiety i pogorszyć jej stan emocjonalny, fizyczny, relacje międzyludzkie. Bardzo wiele kobiet uważa, że po małoinwazyjnym zabiegu z wykorzystaniem preparatu wypełniającego tkanki cewki moczowej epizody gubienia moczu zdarzają się zdecydowanie znacznie rzadziej. Po roku obiektywną poprawę ma ok 80 % pacjentek a subiektywną ok 90 % .Także większość kobiet leczonych ponad 5-7 lat temu do tej pory zgłasza pozytywne efekty z procedury

– mówi lek. med. Katarzyna Matuszny, ginekolog położnik ze Szpitala Medicover.

Mając na uwadze powyższe Szpital Medicover wdrożył nową, małoinwazyjną metodę leczenia tej dolegliwości. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega ona na wstrzyknięciu niewchłaniającego się preparatu w ściany cewki moczowej, w celu zwiększenia objętości tkanek tej okolicy. Środek wspomaga proces zamykania cewki moczowej, co umożliwia lepszą kontrolę trzymania moczu. Procedura ta zajmuje około 10-15 minut. Zminimalizowane jest również ryzyko okołooperacyjnych powikłań, a pooperacyjna hospitalizacja pacjentki najczęściej nie jest wymagana.

W Szpitalu Medicover leczenie tym sposobem przeprowadzają dedykowani lekarze ginekolodzy: lek. med. Katarzyna Matuszny i dr n. med. Bogumił P. Siekierski, Kierownik Oddziału Ginekologii Szpitala Medicover.

Inną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, stosowaną w Szpitalu, jest zabieg z użyciem taśmy TVT/TOT. W tej metodzie cienka, makroporowa, beznapięciowa taśma jest wprowadzana pod środkowy odcinek cewki moczowej. Ten zabieg jest  wykonywany w krótkim znieczuleniu ogólnym lub przewodowym. Po operacji z użyciem taśmy TVT/TOT pacjentka pozostaje w szpitalu na jedną dobę.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję

Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.

Prawo

Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym

Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.

Firma

Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie

Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.