Szpital Medicover z nową metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu
Szpital Medicover wdrożył nową, małoinwazyjną metodę leczenia nietrzymania moczu. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega ona na wstrzyknięciu niewchłaniającego się preparatu w ściany cewki moczowej. Środek wspomaga proces zamykania cewki moczowej, co umożliwia lepszą kontrolę trzymania moczu. Procedura ta zajmuje około 10-15 minut. Zminimalizowane jest również ryzyko okołooperacyjnych powikłań, a pooperacyjna hospitalizacja pacjentki najczęściej nie jest wymagana.
Niezamierzone oddawanie moczu podczas takich czynności, jak śmiech, kaszel, ćwiczenia. Jest to spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy, a choroba może nasilić się wraz z wiekiem, po porodzie lub operacjach w okolicach miednicy.
– Z wysiłkowym nietrzymaniem moczu zmaga się nawet co trzecia Polka. W tej chwili ta kłopotliwa dolegliwość dotyczy ok. 2 –3 mln kobiet w naszym kraju. Schorzenie może znacząco wpłynąć na codzienne życie kobiety i pogorszyć jej stan emocjonalny, fizyczny, relacje międzyludzkie. Bardzo wiele kobiet uważa, że po małoinwazyjnym zabiegu z wykorzystaniem preparatu wypełniającego tkanki cewki moczowej epizody gubienia moczu zdarzają się zdecydowanie znacznie rzadziej. Po roku obiektywną poprawę ma ok 80 % pacjentek a subiektywną ok 90 % .Także większość kobiet leczonych ponad 5-7 lat temu do tej pory zgłasza pozytywne efekty z procedury
– mówi lek. med. Katarzyna Matuszny, ginekolog położnik ze Szpitala Medicover.
Mając na uwadze powyższe Szpital Medicover wdrożył nową, małoinwazyjną metodę leczenia tej dolegliwości. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega ona na wstrzyknięciu niewchłaniającego się preparatu w ściany cewki moczowej, w celu zwiększenia objętości tkanek tej okolicy. Środek wspomaga proces zamykania cewki moczowej, co umożliwia lepszą kontrolę trzymania moczu. Procedura ta zajmuje około 10-15 minut. Zminimalizowane jest również ryzyko okołooperacyjnych powikłań, a pooperacyjna hospitalizacja pacjentki najczęściej nie jest wymagana.
W Szpitalu Medicover leczenie tym sposobem przeprowadzają dedykowani lekarze ginekolodzy: lek. med. Katarzyna Matuszny i dr n. med. Bogumił P. Siekierski, Kierownik Oddziału Ginekologii Szpitala Medicover.
Inną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, stosowaną w Szpitalu, jest zabieg z użyciem taśmy TVT/TOT. W tej metodzie cienka, makroporowa, beznapięciowa taśma jest wprowadzana pod środkowy odcinek cewki moczowej. Ten zabieg jest wykonywany w krótkim znieczuleniu ogólnym lub przewodowym. Po operacji z użyciem taśmy TVT/TOT pacjentka pozostaje w szpitalu na jedną dobę.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Prawo
Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym
Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.