Szpital Medicover z nową metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu
Szpital Medicover wdrożył nową, małoinwazyjną metodę leczenia nietrzymania moczu. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega ona na wstrzyknięciu niewchłaniającego się preparatu w ściany cewki moczowej. Środek wspomaga proces zamykania cewki moczowej, co umożliwia lepszą kontrolę trzymania moczu. Procedura ta zajmuje około 10-15 minut. Zminimalizowane jest również ryzyko okołooperacyjnych powikłań, a pooperacyjna hospitalizacja pacjentki najczęściej nie jest wymagana.
Niezamierzone oddawanie moczu podczas takich czynności, jak śmiech, kaszel, ćwiczenia. Jest to spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy, a choroba może nasilić się wraz z wiekiem, po porodzie lub operacjach w okolicach miednicy.
– Z wysiłkowym nietrzymaniem moczu zmaga się nawet co trzecia Polka. W tej chwili ta kłopotliwa dolegliwość dotyczy ok. 2 –3 mln kobiet w naszym kraju. Schorzenie może znacząco wpłynąć na codzienne życie kobiety i pogorszyć jej stan emocjonalny, fizyczny, relacje międzyludzkie. Bardzo wiele kobiet uważa, że po małoinwazyjnym zabiegu z wykorzystaniem preparatu wypełniającego tkanki cewki moczowej epizody gubienia moczu zdarzają się zdecydowanie znacznie rzadziej. Po roku obiektywną poprawę ma ok 80 % pacjentek a subiektywną ok 90 % .Także większość kobiet leczonych ponad 5-7 lat temu do tej pory zgłasza pozytywne efekty z procedury
– mówi lek. med. Katarzyna Matuszny, ginekolog położnik ze Szpitala Medicover.
Mając na uwadze powyższe Szpital Medicover wdrożył nową, małoinwazyjną metodę leczenia tej dolegliwości. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega ona na wstrzyknięciu niewchłaniającego się preparatu w ściany cewki moczowej, w celu zwiększenia objętości tkanek tej okolicy. Środek wspomaga proces zamykania cewki moczowej, co umożliwia lepszą kontrolę trzymania moczu. Procedura ta zajmuje około 10-15 minut. Zminimalizowane jest również ryzyko okołooperacyjnych powikłań, a pooperacyjna hospitalizacja pacjentki najczęściej nie jest wymagana.
W Szpitalu Medicover leczenie tym sposobem przeprowadzają dedykowani lekarze ginekolodzy: lek. med. Katarzyna Matuszny i dr n. med. Bogumił P. Siekierski, Kierownik Oddziału Ginekologii Szpitala Medicover.
Inną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, stosowaną w Szpitalu, jest zabieg z użyciem taśmy TVT/TOT. W tej metodzie cienka, makroporowa, beznapięciowa taśma jest wprowadzana pod środkowy odcinek cewki moczowej. Ten zabieg jest wykonywany w krótkim znieczuleniu ogólnym lub przewodowym. Po operacji z użyciem taśmy TVT/TOT pacjentka pozostaje w szpitalu na jedną dobę.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.