Komunikaty PR

Task shifting w podstawowej opiece zdrowotnej

2022-06-13  |  15:00

Braki kadrowe w ochronie zdrowia i starzejące się społeczeństwo w Polsce to niezwykle poważny problem, który będzie przybierał na sile. Task shifting, czyli racjonalna redystrybucja zadań między zespołami pracowników sektora zdrowia zgodnie z ich kwalifikacjami i uprawnieniami stanowi odpowiedź na te zjawiska – przekonywał lek. med. Patryk Poniewierza, Dyrektor ds. Medycznych Medicover w Polsce podczas XX Jubileuszowego Kongresu Medycyny Rodzinnej w Toruniu.

Lek. Patryk Poniewierza, Dyrektor ds. Medycznych Medicover w Polsce, był prelegentem XX Jubileuszowego Kongresu Medycyny Rodzinnej, który odbył się w dniach 2-5 czerwca w Toruniu. W czasie swojego wystąpienia przedstawił wyniki wdrożenia Task shiftingu w Medicover. Ta koncepcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na liczne pytania uczestników obecnych na sali w kontekście uwarunkowań prawnych, satysfakcji pacjentów oraz jakości medycznej.

Braki kadrowe w ochronie zdrowia i starzejące się społeczeństwo w Polsce to niezwykle poważny problem, który będzie przybierał na sile. Według prognozy Głównego Urzędu Statystycznego w 2050 roku liczba ludności w wieku 60 lat i więcej będzie stanowić ok 40% społeczeństwa. Task shifting, czyli racjonalna redystrybucja zadań między zespołami pracowników służby zdrowia zgodnie z ich kwalifikacjami i uprawnieniami, stanowi odpowiedź na te zjawiska

– przekonywał lek. Patryk Poniewierza.

Task shifting w podstawowej opiece zdrowotnej pozwala na udzielania świadczeń zdrowotnych o wysokiej jakości medycznej i satysfakcji pacjentów

– dodał.

Na kongresie w  Toruniu obecne były również rezydentki medycyny rodzinnej – lek. med. Aneta Bemowska i lek. med. Paulina Śliwińska, odbywające specjalizację w centrum medycznym Medicover – Grunwaldzka w Gdańsku. Uczestnictwo w wydarzeniu było doskonałą okazją do poszerzenia  wiedzy medycznej  i nabycia nowych kompetencji w ramach sesji warsztatowych.

XX Jubileuszowy Kongres Medycyny Rodzinnej odbył się w formule hybrydowej gromadząc 350 uczestników stacjonarnie i 1800 osób online. W czasie Kongresu odbyło się 10 warsztatów praktycznych, 14 sesji wykładowych i 2 sesje naukowe.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.