Terapie medyczną marihuaną dostępne w Medicover
Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Medicover wprowadza do swoich usług wizyty kwalifikujące do leczenia konopiami leczniczymi. Z zalet marihuany leczniczej będą mogli skorzystać pacjenci w dwóch centrach medycznych w Warszawie. Leki i wyciągi z konopi indyjskich mają praktyczne zastosowanie m.in. w leczeniu: zaburzeń snu, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń depresyjnych, dolegliwości bólowych, czy problemów z bezsennością.
Lecznicza marihuana wykazuje pozytywne działanie m.in. w łagodzeniu bólu, leczeniu lub wspomaganiu terapii wielu chorób neurologicznych, onkologicznych, gastrologicznych, czy zaburzeń psychicznych. (wykreśliłam dermatologiczne, bo to rzadko jest stosowane) Znajduje też zastosowanie w opiece paliatywnej. Holistyczne działanie lecznicze konopi indyjskich wpływa na coraz większe zainteresowanie pacjentów taką formą terapii, a także na decyzję Medicover o wdrożeniu tej metody leczenia do portfolio usług.
– Terapia medyczną marihuaną staje się coraz bardziej popularna i z powodzeniem jest stosowana u wielu pacjentów. Należy pamiętać, że ten rodzaj leczenia nie jest terapią pierwszego wyboru, stanowi natomiast alternatywę tam, gdzie inne formy leczenia okazują się nieskuteczne. Oczywiście, decyzję o przepisaniu recepty na leczenie konopiami podejmuje lekarz po kwalifikacji pacjenta
– informuje lek. Judyta Faliszewska, specjalista medycyny rodzinnej, Kierownik Medyczny centrum Medicover – Jerozolimskie.
– W Polsce terapia marihuaną medyczną dostępna jest od pięciu lat. Przez ten czas zebraliśmy wystarczająco wiele danych, potwierdzających wysoką skuteczność leczniczą konopi w wybranych wskazaniach, aby finalnie włączyć tę metodę leczenia do naszej oferty. Na zdrowie zawsze patrzymy szeroko, stąd również nasza otwartość na alternatywne formy leczenia, jednak muszą one spełniać kryteria medycyny opartej na faktach
– tłumaczy lek. Patryk Poniewierza, Dyrektor ds. Medycznych Medicover w Polsce.
Od 07.11.2022 wizyty kwalifikujące do leczenia konopiami leczniczymi odbywają się w dwóch centrach medycznych Medicover w Warszawie (ul. Wołoska 22, Al. Jerozolimskie 96). Konsultacje są prowadzone przez doświadczonych lekarzy, przeszkolonych w zakresie stosowania terapii medyczną marihuaną.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.