Komunikaty PR

Termin nadsyłania zgłoszeń do I edycji konkursu „Grant na Zdrowie” przedłużony

2020-11-16  |  10:52
Biuro prasowe

Do 30.11. organizacje pacjenckie mogą nadsyłać formularze zgłoszeniowe do konkursu „Grant na zdrowie”. Stowarzyszenia mają dodatkowe dwa tygodnie na przygotowanie wniosku z koncepcją działań odpowiadających na najpilniejsze potrzeby zdrowotne kobiet. Dwie wyróżnione organizacje otrzymają grant w wysokości: 20 000 zł do wykorzystania na wdrożenie zwycięskich projektów.

Organizacje zgłaszające się do tegorocznej edycji „Grant na zdrowie – Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom” mają za zadanie przedstawić koncepcję działań przyczyniających się do poprawy jakości i komfortu życia w obszarze zdrowia kobiet. Oceniany będzie między innymi zasięg realizowanych działań, siła oddziaływania na beneficjentów oraz czy poziom innowacyjności. Ogłoszenie wyników odbędzie się 11 lutego 2021 r. podczas uroczystej gali obchodów Światowego Dnia Chorego. Z uwagi na duże zainteresowanie organizacji pacjenckich organizatorzy podjęli decyzję o przedłużeniu terminu zgłaszania projektów aż o dwa tygodnie.

Do konkursu mogą przystąpić polskie organizacje pozarządowe, których celem jest działanie na rzecz jakości życia pacjentów i ich opiekunów. Co ważne, każdy zgłoszony projekt musi być możliwy do realizacji w 2021 roku. Jedno stowarzyszenie może zgłosić maksymalnie dwa projekty mówi Igor Grzesiak, Wiceprezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej  – Istotna z naszego punktu widzenia jest jak największa potencjalna efektywność projektu w kontekście korzyści pacjenta. Podkreślamy, że zapraszamy do udziału także organizacje, które nie mają jeszcze doświadczenia w realizacji projektów. To doskonała szansa, by teorię przekuć w praktykę – dodaje.

Zgłoszone koncepcje oceniać będzie Kapituła Konkursu złożona z ekspertów branży medycznej: Prof. dr. hab. n. med. Violetty Skrzypulec-Plinty – kierownika Katedry Zdrowia Kobiety i Zakładu Seksuologii, prorektora ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Marty Majchrzak – psycholożki, badaczki społecznej, Igora Grzesiaka – Wiceprezesa Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Anety Grzegorzewskiej – Dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska.

Jak wskazują organizatorzy, projekty zgłoszone do programu muszą wychodzić naprzeciw pilnym potrzebom zdrowotnym kobiet. W obszarze zainteresowania kapituły konkursowej jest jakość życia pacjenta, profilaktyka i standardy w leczeniu.  

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie: https://www.gedeonrichter.pl/grant-na-zdrowie/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów Biuro prasowe
2024-12-03 | 11:40

Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów

Giving Tuesday to ogólnoświatowy dzień dobroczynności. W tym roku wypada 3 grudnia i zyska szczególne znaczenie. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zaprasza na
Zdrowie Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
2024-11-28 | 13:00

Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk

Black Weeks od Ziko Dermo to świetny moment, by odkryć szeroką gamę dermokosmetyków, które spełnią różnorodne potrzeby skóry. Klienci mogą skorzystać z
Zdrowie Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
2024-11-27 | 13:50

Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim

Lubelska Spółka zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce i ochronie zdrowia nawiązała współpracę z Uniwersytetem w Bolonii. Medical Inventi będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.