Komunikaty PR

Testy covidowe nie muszą być problemem dla podróżujących

2021-04-22  |  14:55
Biuro prasowe

Złożone i nieczytelne przepisy dotyczące podróżowania, jak również ciągle zmieniające się rozporządzenia znacząco utrudniają przemieszczanie się. Jest to poważny problem, zwłaszcza dla osób podróżujących służbowo. Polsko- szwajcarski start-up TestifiX opracował rozwiązanie, które w szybkim tempie zyskało uznanie wśród wielu instytucji (pozyskując m.in. jako klienta Szwajcarskie Siły Zbrojne). Teraz pomaga biznesmenom, odciążając ich w planowaniu podróży służbowych.

Mimo, że ogromna część wielu przedsięwzięć biznesowych przeniosła się do sieci, są sektory, w których podróżowanie jest warunkiem koniecznym funkcjonowania wielu firm. Dla dużej grupy przedsiębiorstw, prowadzenie działalności operacyjnej wiąże się z dziesiątkami wyjazdów służbowych w skali miesiąca. To powoduje, że poruszanie się w gąszczu niezrozumiałych przepisów staje się dla nich bardzo trudne i czasochłonne, odciągając uwagę od spraw związanych z podstawową działalnością.

Każda podróż służbowa wiąże się z koniecznością wykonania testu na obecność COVID 19. Zapoznanie się z obecnie panującymi obostrzeniami w danym państwie, wybór odpowiedniego testu oraz niepokój związany z ciągle zmieniającymi się rozporządzeniami znacznie komplikuje podróżowanie. Uzyskanie takiego testu bywa trudne i czasochłonne, wiąże się także z ryzykiem zakażenia. Szpitale i przychodnie są przepełnione, a co za tym idzie, czas oczekiwania na wynik testu może się znacznie wydłużyć. Ostatecznie, możemy nie zdążyć z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji przed podróżą. A to skutkować może koniecznością odwołania wyjazdu. To stresujące.

TestifiX już na początku pandemii opracowało rozwiązanie, które pozwala na optymalizację kosztów i czasu związanego z planowaniem podróży. Technologia oferowana przez polsko-szwajcarski start-up znacznie skraca czas oczekiwania na wynik, przeprowadza nas przez często nieczytelne przepisy, na bieżąco informując nas o zmieniających się rozporządzeniach, a to wszystko bez wychodzenia z domu. Jak to działa? Po otrzymaniu zestawu pobraniowego przeprowadzana jest konsultacja online z lekarzem, który instruuje nas, jak poprawnie pobrać wymaz, po czym dostarczamy go do jednego z wybranych laboratoriów partnerskich. Uzyskanie wszystkich stosownych certyfikatów możliwe jest nawet w ciągu 6 godzin. „Zrozumiałem znaczenie innowacji i technologii w odniesieniu do możliwości podróżowania, kiedy kilka miesięcy temu nie zostałem wpuszczony na pokład samolotu, ponieważ nie posiadałem certyfikatu odpowiedniego testu. Brak wiarygodnych informacji, ciągle zmieniające się przepisy i ograniczona możliwość sprawdzania restrykcji na rządowych stronach internetowych sprawiała, że podróżowanie, które kiedyś było przyjemne zaczęło być bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem” – wspomina dr med Michel Bielecki, współzałożyciel i dyrektor zarządzający TestifiX.

“Wspólnie z zespołem GobiX i Testifix zrobiliśmy nowoczesny i wygodny produkt dla tych podróżujących, którzy chcą szybko i sprawnie dopełnić wszelkich procedur bezpieczeństwa. To prawdziwa przyjemność mieć takich partnerów” – podkreśla Michał Milczarek- dyrektor operacyjny w ALAB laboratoria.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.