Komunikaty PR

Testy covidowe nie muszą być problemem dla podróżujących

2021-04-22  |  14:55
Biuro prasowe

Złożone i nieczytelne przepisy dotyczące podróżowania, jak również ciągle zmieniające się rozporządzenia znacząco utrudniają przemieszczanie się. Jest to poważny problem, zwłaszcza dla osób podróżujących służbowo. Polsko- szwajcarski start-up TestifiX opracował rozwiązanie, które w szybkim tempie zyskało uznanie wśród wielu instytucji (pozyskując m.in. jako klienta Szwajcarskie Siły Zbrojne). Teraz pomaga biznesmenom, odciążając ich w planowaniu podróży służbowych.

Mimo, że ogromna część wielu przedsięwzięć biznesowych przeniosła się do sieci, są sektory, w których podróżowanie jest warunkiem koniecznym funkcjonowania wielu firm. Dla dużej grupy przedsiębiorstw, prowadzenie działalności operacyjnej wiąże się z dziesiątkami wyjazdów służbowych w skali miesiąca. To powoduje, że poruszanie się w gąszczu niezrozumiałych przepisów staje się dla nich bardzo trudne i czasochłonne, odciągając uwagę od spraw związanych z podstawową działalnością.

Każda podróż służbowa wiąże się z koniecznością wykonania testu na obecność COVID 19. Zapoznanie się z obecnie panującymi obostrzeniami w danym państwie, wybór odpowiedniego testu oraz niepokój związany z ciągle zmieniającymi się rozporządzeniami znacznie komplikuje podróżowanie. Uzyskanie takiego testu bywa trudne i czasochłonne, wiąże się także z ryzykiem zakażenia. Szpitale i przychodnie są przepełnione, a co za tym idzie, czas oczekiwania na wynik testu może się znacznie wydłużyć. Ostatecznie, możemy nie zdążyć z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji przed podróżą. A to skutkować może koniecznością odwołania wyjazdu. To stresujące.

TestifiX już na początku pandemii opracowało rozwiązanie, które pozwala na optymalizację kosztów i czasu związanego z planowaniem podróży. Technologia oferowana przez polsko-szwajcarski start-up znacznie skraca czas oczekiwania na wynik, przeprowadza nas przez często nieczytelne przepisy, na bieżąco informując nas o zmieniających się rozporządzeniach, a to wszystko bez wychodzenia z domu. Jak to działa? Po otrzymaniu zestawu pobraniowego przeprowadzana jest konsultacja online z lekarzem, który instruuje nas, jak poprawnie pobrać wymaz, po czym dostarczamy go do jednego z wybranych laboratoriów partnerskich. Uzyskanie wszystkich stosownych certyfikatów możliwe jest nawet w ciągu 6 godzin. „Zrozumiałem znaczenie innowacji i technologii w odniesieniu do możliwości podróżowania, kiedy kilka miesięcy temu nie zostałem wpuszczony na pokład samolotu, ponieważ nie posiadałem certyfikatu odpowiedniego testu. Brak wiarygodnych informacji, ciągle zmieniające się przepisy i ograniczona możliwość sprawdzania restrykcji na rządowych stronach internetowych sprawiała, że podróżowanie, które kiedyś było przyjemne zaczęło być bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem” – wspomina dr med Michel Bielecki, współzałożyciel i dyrektor zarządzający TestifiX.

“Wspólnie z zespołem GobiX i Testifix zrobiliśmy nowoczesny i wygodny produkt dla tych podróżujących, którzy chcą szybko i sprawnie dopełnić wszelkich procedur bezpieczeństwa. To prawdziwa przyjemność mieć takich partnerów” – podkreśla Michał Milczarek- dyrektor operacyjny w ALAB laboratoria.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:30

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Grupa Sanofi w Polsce łączy dwie spółki, upraszcza nazwę prawną oraz przenosi się do nowego biura. Te inicjatywy są kolejnym
Zdrowie Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024
2024-04-17 | 08:00

Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024

Rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Każdy, kto potrzebuje dofinansowania do zakupu protezy
Zdrowie Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?
2024-04-05 | 10:40

Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?

Jak wynika z danych Maczfit, aż 69,9% osób decyduje się na wybór cateringu ze względu na chęć zrzucenia kilogramów[1]. Na górze tej listy znajduje się też m.in.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.