Tymczasowy punkt szczepień przeciw Covid-19 w Galerii Dominikańskiej
Już wkrótce wrocławianie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w Galerii Dominikańskiej. Tymczasowy punkt szczepień powstanie w lokalu znajdującym się na poziomie -1 w galerii. Opiekę medyczną w nim zapewni LUX MED. Placówka będzie przyjmowała pacjentów w dniach 24-26 czerwca. Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.
Od najbliższego czwartku do soboty mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie szczepień utworzonym przez centrum medyczne LUX MED, na terenie Galerii Dominikańskiej. Nowo powstały punkt szczepień wyposażony jest w odpowiednią infrastrukturę organizacyjno-techniczną. Do dyspozycji pacjentów są dwa stanowiska obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Szczepienia będą realizowane pierwszą dawką szczepionki firmy Pfizer, preparatem Comirnaty. Natomiast drugą dawkę szczepionki będzie można przyjąć w wyznaczonym terminie w placówce LUX MED.
Tymczasowy punkt szczepień w Galerii Dominikańskiej przyjmuje pacjentów według harmonogramu:
– czwartek i piątek, w godz. 16.00- 20.00
–sobota, w godz. 11.00 – 18.00.
Z myślą o najmłodszych pacjentach w wieku 12-15 lat, przez cały czas dostępny będzie lekarz udzielający kwalifikacji lekarskiej. Podczas szczepienia dzieci przeciw COVID-19 konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na szczepienie.
Uruchamianie tymczasowych punktów szczepień w Polsce ma na celu usprawnienie procesu szczepienia powszechnego. Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowała także Galeria Dominikańska wspólnie z centrum medycznym LUX MED. Nowo otwarty punkt we wrocławskiej galerii to kolejny tymczasowy punkt szczepień, utworzony w centrum handlowym należącym do Grupy Atrium – pierwszy funkcjonuje w Atrium Plejada w Bytomiu.
Grupa LUX MED aktywnie współdziała w walce z pandemią, biorąc udział w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Obecnie realizuje szczepienia we własnych centrach medycznych, zapewniając pacjentom bezpieczeństwo i najwyższą jakość obsługi.
- Bez wahania włączyliśmy się w organizację tymczasowego punktu szczepień wspólnie z naszym najemcą. Współpracując możemy osiągnąć bardzo wiele dobrego, a wspólne zaangażowanie Galerii Dominikańskiej i LUX MED w szczytny cel jest najlepszym przykładem wzajemnych działań na rzecz lokalnej społeczności - zauważa Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej. - Tworząc dodatkowe miejsce szczepień, rozszerzamy możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19, zapewniając mieszkańcom szybszy powrót do normalności. Wszystkie osoby, które zgłoszą się do punktu, będą mogły zaszczepić się bez zbędnych formalności – mówi Ewa Hiller.
Więcej informacji na temat punktu szczepień i aktualnej oferty Galerii Dominikańskiej znajduje się na stronie: https://galeria-dominikanska.pl/aktualnosci/

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.