Urządzenia dezynfekujące Lena Lighting pierwszymi produktami z atestem GMBU
UV-C Sterilon Max Pro 1200 oraz 800 dezynfekujące powietrze zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez wiodącego polskiego producenta oświetlenia Lena Lighting. Urządzenia wspierające walkę z niebezpiecznymi wirusami, bakteriami i grzybami otrzymały certyfikaty niezależnego niemieckiego Instytutu GMBU potwierdzające spełnianie rygorystycznych norm bezpieczeństwa. To pierwsze w kraju produkty, które otrzymały ten atest.
W czasie pandemii na rynku pojawiło się wiele produktów mających wspierać walkę z koronawirusem. Jednym z nich była seria lamp do dezynfekcji powietrza od Lena Lighting. UV-C Sterilon Max Pro 1200 i Max Pro 800 zapewniają co najmniej 99,8% neutralizacji wirusów, grzybów i bakterii przenoszonych drogą powietrzną i kropelkową, w tym patogeny wywołujące Covid-19, małpią ospę, grypę, rotawirusy i adenowirusy. Urządzenia zostały przebadane zgodnie z wymogami normy DIN/TS 67506 przez niezależny niemiecki instytut Gesellschaft zur Förderung von Medizin-, Bio- und Umwelttechnologien e.V i otrzymały certyfikaty bezpieczeństwa. Lampy z linii UV-C Sterilon Max Pro to pierwsze produkty w kraju posiadające ten atest.
- Jesteśmy dumni, że szanowany instytut GMBU z Niemiec przyznał naszym urządzeniom certyfikat bezpieczeństwa, poświadczający ich skuteczność, wydajność oraz bezpieczeństwo użytkowania. To dla nas potwierdzenie, że nasze produkty przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w wielu placówkach nie tylko medycznych, edukacyjnych i komercyjnych w Polsce i za granicą. Stosując je można bezpiecznie dezynfekować pomieszczenia w obecności ludzi. Umożliwia to ich konstrukcja, która blokuje światło UV-C przed wydostaniem się na zewnątrz lampy. – wyjaśnia Piotr Janiga Dyrektor Działu Medycznego.
Dezynfekcja przepływowa to proces, który bazuje na naświetlaniu promieniami UV-C. Dzięki stymulowanej w lampie cyrkulacji powietrze przechodzi przez komorę dezynfekcyjną, gdzie zostaje oczyszczone, a następnie wyparte do pomieszczenia. Urządzenie idealnie sprawdza się więc w miejscach często uczęszczanych, w szczególności zaś w obiektach, gdzie powstają skupiska osób chorych, takich jak szpitale, przychodnie i kliniki. Jego działanie zabezpiecza przez zakażeniem niebezpiecznymi patogenami.
Lampy z rodziny UV-C Sterilon Max Pro posiadają znakomite parametry, które zapewniają płynną regulację przepływu powietrza od 500 m³/h do 1200 m³/h. Urządzenia są niezwykle ciche, dzięki czemu bez przeszkód mogą pracować w tle. Natężenie głośności przy minimalnym przepływie powietrza to 31 dB, z kolei przy przepływie 1000m³/h zaledwie 37 db. Przy tym żywotność źródła światła wynosi 9000 h. Lampy wyposażone zostały w licznik czasu pracy służący do sygnalizacji zużycia świetlówek UV-C, czujnik zawartości CO2 w pomieszczeniu oraz wskaźnik temperatury i wilgotności powietrza. Produkt może również zyskać na życzenie klienta dedykowaną grafikę.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.