Urządzenia dezynfekujące Lena Lighting pierwszymi produktami z atestem GMBU
UV-C Sterilon Max Pro 1200 oraz 800 dezynfekujące powietrze zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez wiodącego polskiego producenta oświetlenia Lena Lighting. Urządzenia wspierające walkę z niebezpiecznymi wirusami, bakteriami i grzybami otrzymały certyfikaty niezależnego niemieckiego Instytutu GMBU potwierdzające spełnianie rygorystycznych norm bezpieczeństwa. To pierwsze w kraju produkty, które otrzymały ten atest.
W czasie pandemii na rynku pojawiło się wiele produktów mających wspierać walkę z koronawirusem. Jednym z nich była seria lamp do dezynfekcji powietrza od Lena Lighting. UV-C Sterilon Max Pro 1200 i Max Pro 800 zapewniają co najmniej 99,8% neutralizacji wirusów, grzybów i bakterii przenoszonych drogą powietrzną i kropelkową, w tym patogeny wywołujące Covid-19, małpią ospę, grypę, rotawirusy i adenowirusy. Urządzenia zostały przebadane zgodnie z wymogami normy DIN/TS 67506 przez niezależny niemiecki instytut Gesellschaft zur Förderung von Medizin-, Bio- und Umwelttechnologien e.V i otrzymały certyfikaty bezpieczeństwa. Lampy z linii UV-C Sterilon Max Pro to pierwsze produkty w kraju posiadające ten atest.
- Jesteśmy dumni, że szanowany instytut GMBU z Niemiec przyznał naszym urządzeniom certyfikat bezpieczeństwa, poświadczający ich skuteczność, wydajność oraz bezpieczeństwo użytkowania. To dla nas potwierdzenie, że nasze produkty przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w wielu placówkach nie tylko medycznych, edukacyjnych i komercyjnych w Polsce i za granicą. Stosując je można bezpiecznie dezynfekować pomieszczenia w obecności ludzi. Umożliwia to ich konstrukcja, która blokuje światło UV-C przed wydostaniem się na zewnątrz lampy. – wyjaśnia Piotr Janiga Dyrektor Działu Medycznego.
Dezynfekcja przepływowa to proces, który bazuje na naświetlaniu promieniami UV-C. Dzięki stymulowanej w lampie cyrkulacji powietrze przechodzi przez komorę dezynfekcyjną, gdzie zostaje oczyszczone, a następnie wyparte do pomieszczenia. Urządzenie idealnie sprawdza się więc w miejscach często uczęszczanych, w szczególności zaś w obiektach, gdzie powstają skupiska osób chorych, takich jak szpitale, przychodnie i kliniki. Jego działanie zabezpiecza przez zakażeniem niebezpiecznymi patogenami.
Lampy z rodziny UV-C Sterilon Max Pro posiadają znakomite parametry, które zapewniają płynną regulację przepływu powietrza od 500 m³/h do 1200 m³/h. Urządzenia są niezwykle ciche, dzięki czemu bez przeszkód mogą pracować w tle. Natężenie głośności przy minimalnym przepływie powietrza to 31 dB, z kolei przy przepływie 1000m³/h zaledwie 37 db. Przy tym żywotność źródła światła wynosi 9000 h. Lampy wyposażone zostały w licznik czasu pracy służący do sygnalizacji zużycia świetlówek UV-C, czujnik zawartości CO2 w pomieszczeniu oraz wskaźnik temperatury i wilgotności powietrza. Produkt może również zyskać na życzenie klienta dedykowaną grafikę.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.