W sumie ponad 1000 łóżek od Grupy AHP
Druga fala pandemii przybiera na sile. Obecnie notujemy kilkadziesiąt tysięcy nowych, potwierdzonych zakażeń dziennie. Reagując na bieżącą sytuację epidemiczną, Grupa American Heart of Poland zdecydowała się na przekazanie kolejnych miejsc dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Na ten moment, będzie to łącznie istotnie ponad 1000 łóżek w Ustroniu, Katowicach i Nysie, ale wiadomo już, że spółka jest w trakcie ustaleń dotyczących przekazania kolejnych miejsc w województwie śląskim, wielkopolskim i świętokrzyskim.
Grupa American Heart of Poland podjęła decyzję o przekazaniu ponad 1000 miejsc na terenie budynków Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń, rozszerzając tym samym wielokrotnie poprzednią deklarację pomocową. Miejsca zostaną przeznaczone na izolatoria dla osób przechodzących łagodnie zakażenie koronawirusem.
- Sytuacja rozwija się dynamicznie i obecnie każde dodatkowe miejsce dla osób zakażonych SARS-CoV-2 jest na wagę złota. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji dlatego, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zdecydowaliśmy się udostępnić kolejne budynki znajdujące się na terenie kompleksu uzdrowiskowego w Ustroniu i przekształcić je w izolatoria. Każdego dnia prowadzimy rozmowy dotyczące udostępnienia kolejnych ośrodków i nie jest to nasze ostatnie słowo w tej kwestii – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu Grupy American Heart of Poland. Chciałbym jednak podkreślić, że mimo trudnej rzeczywistości związanej z pandemią, nie powinniśmy bagatelizować objawów innych chorób i rezygnować z wizyty u lekarza. Skutki zaniechania lub zaniedbania leczenia mogą być nieodwracalne, nie dopuśćmy do wystąpienia powikłań wynikających ze zbyt późno udzielonej pomocy. W Grupie AHP, w 23 ośrodkach szpitalnych, kontynuujemy udzielanie wszystkich świadczeń z zachowaniem reżimu sanitarnego – dodaje Paweł Kaźmierczak.
Oprócz przekształcenia łóżek w Uzdrowisku Ustroń, zarząd Grupy AHP w ubiegłym tygodniu przekształcił również katowicki Szpital św. Elżbiety w placówkę drugiego poziomu zabezpieczenia w walce z COVID-19. Wszystkie łóżka w Szpitalu św. Elżbiety są już zajęte. Ponadto, zdecydowano o udostępnieniu poprzedniej siedziby Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Nysie, publicznej placówce ZOZ Nysa. Przekazane pomieszczenia zostały przekształcone w oddział zakaźny wraz z salą intensywnego nadzoru.
- Ostatnie tygodnie są niezwykle wymagające zarówno dla publicznej, jak i dla prywatnej opieki zdrowotnej. Przewidując charakter wezwania Ministra Zdrowia „Wszystkie ręce na pokład”, od początku uderzenia drugiej fali pandemii nie mieliśmy wątpliwości, że jedyną słuszną decyzją w tym momencie jest możliwie jak największe zaangażowanie z naszej strony. Jako prywatny podmiot, już 21 października udostępniliśmy wraz ze szpitalem dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19. 22 października na konferencji Ministerstwa Zdrowia zapowiedziano zaangażowanie łącznie 18 prywatnych szpitali i przekazanie 1046 miejsc, w tym obszarze naszej grupy. Dzisiaj zdecydowaliśmy się na kolejny krok – jako grupa oddajemy dodatkowe zasoby – ponad 1000 łóżek na potrzebę walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach będziemy sukcesywnie informować o kolejnych decyzjach, obecnie trwa proces organizacyjny, który pozwoli nam na jeszcze większe zaangażowanie w pomoc chorym na COVID-19 – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu Grupy AHP.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.