Więcej współpracy w walce z rakiem. Rusza Life Science Open Space
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Już po raz dwunasty odbędzie się Life Science Open Space, forum współpracy łączące osoby i firmy różnych branż i sektorów we wspólne innowacyjne przedsięwzięcia dla zdrowia i jakości życia. To ważne i prestiżowe wydarzenie środowiska life science w Polsce.
Life Science Open Space to miejsce spotkań nauki, biznesu i administracji. Po raz pierwszy LSOS będzie poświęcone w całości jednemu, wybranemu problemowi, tj. walce z rakiem. Na program składają się prezentacje i dyskusje nt. możliwości i opcji współpracy w obszarach technologii medycznych, żywnościowych i środowiskowych, codzienne sesje dedykowane startupom i inwestorom oraz sesje rozwoju biznesu i kariery. Specyfiką wydarzenia jest to, że program tworzą głównie sami uczestnicy LSOS – ludzie nauki i biznesu, którzy chcą podzielić się pomysłami i potrzebami oraz są otwarci na współpracę i nowe możliwości.
Wśród Ekspertów tegorocznego LSOS spotkamy dra Macieja Kaweckiego, Prezesa Instytutu Lema i Prorektora ds. Innowacji w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, który jako znany popularyzator nauki i innowacji, wystąpi na żywo w Sesji Inspiracje, spotkaniu wszystkich uczestników, kończącym wydarzenie.
Organizatorem Life Science Open Space jest Klaster Life Science Kraków – Krajowy Klaster Kluczowy. Wydarzenie będzie realizowane online, na nowej platformie współpracy o tej samej nazwie – LSOS. Celem organizatora jest stworzenie dedykowanego miejsca dla środowisk związanych z rozwojem innowacji dla zdrowia i jakości życia, gdzie możliwe będzie nawiązywanie współpracy nie tylko w trakcie imprezy, ale również na bieżąco, w miarę pojawiających się potrzeb i możliwości.
Strategicznym Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków.
Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez stronę www.lsos.info. Udział w imprezie, a także dostęp do platformy jest darmowy dla zarejestrowanych uczestników.
Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2020-2022.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.