Więcej współpracy w walce z rakiem. Rusza Life Science Open Space
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Już po raz dwunasty odbędzie się Life Science Open Space, forum współpracy łączące osoby i firmy różnych branż i sektorów we wspólne innowacyjne przedsięwzięcia dla zdrowia i jakości życia. To ważne i prestiżowe wydarzenie środowiska life science w Polsce.
Life Science Open Space to miejsce spotkań nauki, biznesu i administracji. Po raz pierwszy LSOS będzie poświęcone w całości jednemu, wybranemu problemowi, tj. walce z rakiem. Na program składają się prezentacje i dyskusje nt. możliwości i opcji współpracy w obszarach technologii medycznych, żywnościowych i środowiskowych, codzienne sesje dedykowane startupom i inwestorom oraz sesje rozwoju biznesu i kariery. Specyfiką wydarzenia jest to, że program tworzą głównie sami uczestnicy LSOS – ludzie nauki i biznesu, którzy chcą podzielić się pomysłami i potrzebami oraz są otwarci na współpracę i nowe możliwości.
Wśród Ekspertów tegorocznego LSOS spotkamy dra Macieja Kaweckiego, Prezesa Instytutu Lema i Prorektora ds. Innowacji w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, który jako znany popularyzator nauki i innowacji, wystąpi na żywo w Sesji Inspiracje, spotkaniu wszystkich uczestników, kończącym wydarzenie.
Organizatorem Life Science Open Space jest Klaster Life Science Kraków – Krajowy Klaster Kluczowy. Wydarzenie będzie realizowane online, na nowej platformie współpracy o tej samej nazwie – LSOS. Celem organizatora jest stworzenie dedykowanego miejsca dla środowisk związanych z rozwojem innowacji dla zdrowia i jakości życia, gdzie możliwe będzie nawiązywanie współpracy nie tylko w trakcie imprezy, ale również na bieżąco, w miarę pojawiających się potrzeb i możliwości.
Strategicznym Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków.
Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez stronę www.lsos.info. Udział w imprezie, a także dostęp do platformy jest darmowy dla zarejestrowanych uczestników.
Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2020-2022.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.