Zimowa pielęgnacja dłoni, czyli kosmetyczne patenty na chłody!
Zimowa pielęgnacja dłoni, czyli kosmetyczne patenty na chłody!
Mróz, porywisty wiatr, suche powietrze w zamkniętych pomieszczeniach. Nasze dłonie nie lubią zimy! Skóra staje się napięta, sucha, zaczerwieniona, z popękanym naskórkiem. Dlatego niezwykle ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja, która zapewni zarówno ochronę, jak i głęboką regenerację skóry. Poniżej kilka trików, dzięki którym ochronisz swoje ręce i olśnisz w nadchodzące święta nieskazitelnie zadbanymi paznokciami
Krok 1. Po pierwsze peeling!
Od zawsze wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego najlepszym sposobem na przywrócenie dłoniom pięknego wyglądu zimną jest używanie przynajmniej raz w tygodniu peelingu. Najlepiej sięgnąć po ten do ciała, np. cukrowy peeling MYSTIC ALMOND BARWY HARMONII. Wzbogacony o olej ze słodkich migdałów, błyskawicznie eliminuje szorstkość, intensywnie ujędrnia i wygładza skórę. Dzięki recepturze opartej na unikalnej kompozycji masła shea, oleju kokosowego i kompleksu witamin skóra otrzymuje potężną dawkę naturalnych składników odżywczych i antyoksydantów.
Krok 2. Nawilżenie to podstawa.
Silnie nawilżające kremy potrafią zdziałać cuda! Nie zapominaj o ich codziennym używaniu. Postaw krem przy komputerze na swoim biurku i używaj, kiedy tylko na niego spojrzysz, szczególnie przed każdym wyjściem na zewnątrz.
W zimowych warunkach świetnie sprawdzą się kremy wzbogacone o naturalne składniki, np. krem do rąk i paznokci Vollare Cosmetics Krem Do Rąk Regenerujący. Zwarte
w produkcie masło shea doskonale regeneruje, wygładza i wzmacnia skórę, a olej makadamia zmiękcza, poprawia elastyczność skóry i zmniejsza uczucie szorstkości.
Kolejnym cennym składnikiem, którego warto szukać w zimowych kosmetykach, jest olej awokado, który intensywnie regeneruje skórę dłoni i paznokci. Znajdziesz go między innymi w kremie do rąk Barwa Naturalna. Dzięki zawartości składników aktywnych zapewnia komfort suchej, bardzo suchej i spierzchniętej skórze dłoni.
Krok 3 Zadbane paznokcie!
Paznokcie, podobnie jak skóra dłoni, wymagają odpowiedniego dopasowania kosmetyków. W dalszym ciągu silny jest trend na naturalny manicure. Paznokcie wyglądają na saute, ale po bliższym przyjrzeniu się widać, że są starannie wypielęgnowane, krótkie
i wypolerowane. Często zdobione są bezbarwnymi top coat lub lakierami w bardzo jasnych beżach i różach. Jeśli chcesz dodatkowo odżywić swoje paznokcie, sięgnij po Celia odżywkę-bazę do przesuszonych paznokci. Jej receptura została oparta na bioskładnikach, które odżywiają i chronią paznokcie. Dzięki zawartości roślinnych komórek macierzystych, hexanalu, kwasu hialuronowego, protein jedwabiu i wapna wzmacnia, odżywia, nawilża i uelastycznia płytkę paznokcia, zapobiegając jej łamaniu i rozwarstwianiu się.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.