Zmiana w zarządzie Centrum Medycznego Damiana

Marek Kubicki, członek zarządu i dyrektor Pionu Biznesowego, odchodzi z Centrum Medycznego Damiana. Jego zadania przejmie Radosław Rożek. Zmiany wchodzą w życie 1 września 2023 roku.
Marek Kubicki zasiadał w zarządzie Centrum Medycznego Damiana oraz kierował Pionem Biznesowym od 2018 roku. Ze strukturami Healthcare Services Medicover był związany od 2016 roku, kiedy dołączył do zespołu Care Experts jako członek zarządu. W czasie pandemii odegrał kluczową rolę w rozwoju Centrum Medycznego Damiana, organizując sieć punktów szczepień i testowania na COVID-19, natomiast od 2022 roku rozwijał sektor usług z zakresu zdrowia psychicznego pod marką MindHealth, w tym integrację spółki Allenort.
Radosław Rożek obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego oraz członka zarządu Centrum Medycznego Damiana. Obecnie, począwszy od września 2021 roku, pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego Ambulatory w Pionie Usług Biznesowych Medicover. Doświadczenie w zarządzaniu biznesem zdobywał w sektorze logistycznym w Polsce i Europie Centralnej. Był uczestnikiem wielu renomowanych programów z zakresu przywództwa oraz posiada dyplom MBA.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.