Zmiany w składzie zarządu American Heart of Poland
Największa, wysoko wyspecjalizowana sieć klinik kardiologicznych American Heart of Poland (AHP) informuje o zmianach w składzie zarządu. Decyzją Rady Nadzorczej, na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany Adam Szlachta, który dotychczas pełnił funkcję Dyrektora Finansowego w zarządzie spółki, a nowym członkiem zarządu został Piotr Czyż, dotychczasowy Dyrektor ds. Inwestycji w grupie AHP.
- Podjęliśmy decyzję o zmianach w zarządzie spółki AHP S.A. Powodem tej decyzji są potrzeby związane z przygotowaniem wieloletniej strategii dalszego rozwoju Grupy zmierzającej do dywersyfikacji prowadzonej działalności medycznej w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Zadanie, które stało przed dotychczasowym zarządem, zostało wykonane z powodzeniem. Obecnie, po zakończeniu tego etapu zmian, spółka wchodzi w okres zrównoważonego rozwoju, dlatego stery w firmie przejmują ludzie, których celem będzie zaplanowanie dalszego rozwoju grupy, uwzględniającego dynamiczne zmiany rynku medycznego wywołane m.in. epidemią COVID-19 – komentuje dr n. med. Zbigniew Czyż, Przewodniczący Rady Nadzorczej AHP S.A.
Nowy Prezes Zarządu AHP S.A., Adam Szlachta jest związany z branżą kardiologiczną od 2011 roku. Swoje niemal 10-cio letnie doświadczenie w branży medycznej zdobywał zarządzając finansami holdingów medycznych w polskim i międzynarodowym środowisku. Wcześniej realizował projekty w jednej z największych firm konsultingowych działających na polskim rynku. Nowy Członek Zarządu, Piotr Czyż, do tej pory pełnił stanowisko Dyrektora ds. Inwestycji w Grupie AHP, a jego głównym obszarem działalności było planowanie i realizacja inwestycji spółki.
- Nominacja na stanowisko Prezesa Zarządu to dla mnie duże wyzwanie, któremu postaram się sprostać. Obecnie został skutecznie zakończony pierwszy etap transformacji w firmie, który przeprowadzono w zdecydowany i sprawny sposób. Celem, jaki stawiamy przed sobą obecnie jest wprowadzenie strategii fundamentalnego rozwoju Grupy poprzez wzrost i dywersyfikację działalności medycznej, rozwój organiczny a także akwizycje. Okoliczności związane z pandemią COVID-19, z jakimi się mierzymy są z pewnością dużym wyzwaniem dla realizacji tych planów, ale jestem przekonany, że kompetencje, doświadczenie i determinacja obecnego zarządu poprowadzi Grupę w kierunku zrównoważonego wzrostu – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu AHP.
Udar mózgu - szybka reakcja może uratować życie
Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend.
enel-med na konferencji „VITAzdrowie” zgromadził ponad 300 lekarzy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.