Zeskanuj swój uśmiech u dentysty
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Cyfrowe skanowanie uśmiechu – brzmi nowocześnie, intrygująco, ale… czym dokładnie jest? To najnowocześniejsza metoda analizy stanu naszych zębów w gabinecie dentystycznym, jest alternatywą klasycznego wycisku. Pozwala na późniejsze dokładne dostosowanie naszego uśmiechu pod kątem indywidualnych potrzeb. Dlaczego warto korzystać z tej nowoczesnej metody? Odpowiada lek. dent. Wioleta Wojnarska z Medicover Stomatologia Inflancka.
Technologia w Twojej buzi
Zatem… jak to dokładnie działa i na czym polega? Przy użyciu cyfrowego skanera wewnątrzustnego 3D wykonuje się modele diagnostyczne – w sposób komfortowy i bezpieczny dla pacjenta. Dzięki temu, lekarz może z większą precyzją ocenić stan naszego uzębienia oraz natychmiast rozpocząć leczenie. Taki dokładny skan będzie nieoceniony, jeśli myślimy o zastosowaniu aparatu korekcyjnego lub po prostu chcemy zmienić wygląd naszych zębów.
Dlaczego akurat skaner wewnątrzustny?
- Klasyczne wyciski stomatologiczne to już przeżytek, który sprawiał kłopoty jeszcze przed wynalezieniem nowocześniejszego rozwiązania – komentuje lek. dent. Wioleta Wojnarska. – Nie dość, że ten sposób był dużo bardziej czasochłonny, to istniało także ryzyko, że nie będzie go można zastosować u każdego. Masa, potrzebna do uformowania wycisku, wymagała odpowiednio dużo przestrzeni w jamie ustnej, a nie każdy pacjent spełniał te wymagania. Ponadto, do utwardzenia masy trzeba było cierpliwie czekać, a to przede wszystkim dyskomfort dla pacjenta. Finalny „produkt”, czyli model naszych zębów, i tak był mniej dokładny niż wersje cyfrowe. W zależności od naszych oczekiwań, o których specjalista dowie się podczas dokładnego i indywidualnego wywiadu z pacjentem w gabinecie, stomatolog podejmie odpowiednie działania na bazie analizy cyfrowego skanu i w większości przypadków leczenie lub modelowanie zębów można rozpocząć niemal natychmiast, a wizualizację końcowego efektu jesteśmy w stanie obejrzeć już na drugiej wizycie – dodaje lek. dent. Wioleta Wojnarska z Medicover Stomatologia Inflancka.
Kiedy cyfrowy skaner uśmiechu mi pomoże?
Z rozwiązania warto skorzystać przede wszystkim w dwóch sytuacjach:
- Jeśli zamierzamy skorzystać z aparatu ortodontycznego i potrzebujemy dokładnej analizy naszych zębów, aby skonstruować dla nich indywidualnie dobrany, bezpieczny wzór. Na bazie zdjęć cyfrowych 3D stomatolog będzie w stanie niemal natychmiast rozpocząć prace nad konstrukcją idealnie dopasowaną do naszej szczęki, a co najważniejsze – produkt końcowy będzie w pełni bezpieczny i spełniający oczekiwania pacjenta.
- Jeśli chcemy zmienić estetykę naszego uśmiechu i chcemy zdecydować się np. na założenie licówek. Wtedy zastosowanie technologii cyfrowej pozwoli dentyście na większą precyzję i skuteczność proponowanych działań. To możliwe dzięki odpowiednio wykonanym zdjęciom oraz filmom, na bazie których specjalista analizuje mimikę pacjenta. Jeśli wizualizacja odbiega od wyobrażeń pacjenta, można wprowadzić zmiany w planie leczenia jeszcze przed pierwszymi realnymi działaniami lekarza. Przy użyciu specjalnego programu komputerowego modyfikuje się układ zębów tak, aby przewidzieć ich wygląd po zakończonym procesie leczenia.
Powyżej opisywana praktyka jest stosowana np. w klinikach Medicover Stomatologia, do których można zapisać się nawet bez posiadanego abonamentu – i to z dnia na dzień.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.