Zielona Lutynia już prawie pod dachem
Publicon
plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl
W Lutyni pod Wrocławiem trwa budowa nowego osiedla wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Zielona Lutynia. Kompleks składający się z ośmiu niskich, trzykondygnacyjnych budynków oraz przestrzeni wspólnych z bujną roślinnością oraz miejscem do wypoczynku, osiągnął już stan surowy zamknięty. Planowany termin zakończenia prac I etapu to 31.05.2023 roku.
Nowe osiedle jest wykonane w technologii prefabrykowanej oraz uzupełniająco w tradycyjnej – mieszanej: żelbetowo-murowanej. Jak przekonuje przedstawiciel dewelopera, jest to obecnie jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków budownictwa, gdyż umożliwia znaczące skrócenie czasu realizacji inwestycji, gwarantuje wysoką jakość wykonania i co istotne, ma zdecydowanie mniejszy wpływ na środowisko.
– Trwają zaawansowane prace przy budowie nowego osiedla w Lutyni. Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego etapu inwestycji osiągnęliśmy już stan surowy zamknięty. Wykonawca wstawił już okna, nieruchomość została w 80% zadaszona. Równolegle prowadzone są prace związane z montażem instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej – tłumaczy Jakub Orski, specjalista ds. sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A. Jak dodaje: – Trwają także prace związane z zagospodarowaniem przyległego terenu – części wspólnych.
Za projekt osiedla odpowiada Dziewoński, Łukaszewicz – Architekci. Generalnym Wykonawcą jest firma WPBM „MÓJ DOM” S.A.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.