Komunikaty PR

Zmiany w zarządzie Gaming Factory

2021-12-01  |  01:00
Biuro prasowe

Łukasz Bajno zrezygnował z funkcji wiceprezesa Gaming Factory SA, aby móc skoncentrować się na wprowadzeniu na NewConnect spółki z Grupy – Black Rose Projects oraz zadbać o jej dynamiczny rozwój. W Gaming Factory pozostaje jako doradca zarządu. Obie spółki deklarują ścisłą współpracę przy produkcji, wydawaniu oraz portingu gier.

- Przed Black Rose Projects bardzo ważny okres, lada moment złożymy do GPW Dokument Informacyjny. Liczymy na debiut na NewConnect w pierwszej połowie przyszłego roku. Kolejny rok z rzędu wypracowaliśmy zysk netto w wysokości przekraczającej milion złotych, mamy dużo projektów, które przynoszą stabilny dochód, backlog zleceń na ponad rok do przodu i dwie autorskie gry w produkcji. Jesteśmy w pełni gotowi na debiut giełdowy – mówi Łukasz Bajno, prezes zarządu Black Rose Projects.

Aby maksymalnie skoncentrować się na dopełnieniu wszelkich formalności w drodze do upublicznienia spółki oraz jej dalszym rozwoju, Łukasz Bajno, zrezygnował w funkcji wiceprezesa Gaming Factory. Od tej pory będzie pełnił w spółce matce funkcję doradczą oraz wspierał tytuły z jej portfolio.

– Upublicznienie spółki oraz realizacja jakościowych gier wymaga od nas pełnego skupienia, w związku z tym nie jest możliwe zasiadanie w zarządach dwóch spółek giełdowych. Nie oznacza to jednak, że wycofuję się z działalności na rzecz Gaming Factory, pozostaję w spółce w roli doradcy zarządu, jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się układała tak samo dobrze jak dotychczas – dodaje Łukasz Bajno.

- Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie nasze inwestycje, zarówno ze strony Gaming Factory, jak również Black Rose Projects przyniosą korzyść akcjonariuszom. Bardzo wierzę w obie te spółki. Po raz kolejny dokupiłem pakiet akcji Gaming Factory. Spółka jest w dobrej kondycji finansowej, mamy kilka projektów blisko ukończenia, a kolejne gry wyglądają coraz bardziej obiecująco – dodaje Mateusz Adamkiewicz.

29 listopada KRS zarejestrował 27 700 akcji zwykłych na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Obecnie kapitał zakładowy Gaming Factory wynosi 562.770,00 zł. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE Biuro prasowe
2024-12-20 | 11:00

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

8. edycja rankingu SEC Newgate: WYCENA PREZESÓW #TOP30 POLSKIEJ GIEŁDY ponownie została zdominowana przez sektor finansów i bankowości, którego przedstawiciele odpowiadają
Giełda Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
2024-12-20 | 08:20

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Łódzkie studio gier, notowane na warszawskiej giełdzie, Big Cheese Studio S.A., przedstawia plany rozwoju na 2025 rok. Ich celem jest wzmocnienie pozycji spółki na globalnym rynku
Giełda Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
2024-12-02 | 14:00

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów

Bankier.pl zajął pierwsze miejsce w dwóch kategoriach tegorocznego Ogólnopolskiego Badania Inwestorów realizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania

Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.