Zostań maszynistą Kolei Dolnośląskich – aukcje WOŚP trwają!
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już za nami, ale na miłośników kolei wciąż czekają ciekawe aukcje, które wspierają zbiórkę. Wśród nich przejazd pociągiem Impuls 45WE w kabinie maszynisty oraz szkolenie na najnowocześniejszym symulatorze kolejowym w Polsce. Licytacje trwają do 29 stycznia.
Koleje Dolnośląskie po raz kolejny wspierają działania WOŚP, dokładając swoją cegiełkę do zbiórki i przeznaczając na licytacje udział w dwóch wydarzeniach – przejazd pociągiem Impuls 45WE w kabinie maszynisty oraz szkolenie na symulatorze kolejowym w Ośrodku Szkolenia Kadr Kolei Dolnośląskich.
- Od lat wspieramy fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie tylko angażując się w licytacje przedmiotów związanych z kolejami, ale również umożliwiając wolontariuszom bezpłatny przejazd naszymi pociągami w dzień finału. Dzięki temu mogą bezpiecznie podróżować do miast na Dolnym Śląsku, zachęcając tym samym pasażerów do aktywnej pomocy w zbiórce. Tak samo było w tym roku – opowiada Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.
Szansa na przejazd pociągiem
Przejazd nowoczesnym pociągiem zza kokpitu maszynisty jest marzeniem nie tylko najmłodszych pensjonatów, dlatego nie lada gratką dla wszystkich miłośników kolei będzie możliwość zobaczenia z bliska pracy kierującego pojazdem.
Zwycięzca licytacji weźmie udział w przejeździe pociągiem Impuls 45WE w kabinie maszynisty. Pozna także pracę drużyny konduktorskiej podczas przejazdu na trasie Wrocław Główny – Legnica.
Szkolenie w symulatorze
Dla najbardziej dociekliwych kolejowych sympatyków przewoźnik przygotował wyjątkowe trzygodzinne szkolenie, po którym tajniki związane z pulpitem sterowniczym pociągu nie będą już dla nich obce.
Po kursie przygotowawczym zwycięzca licytacji zasiądzie na miejscu maszynisty i ruszy w ekscytującą podróż po najbardziej malowniczych trasach kolejowych Dolnego Śląską - wszystko to za sprawą najnowocześniejszego w Polsce symulatora jazdy pociągiem 45WE Impuls.
Licytacje wspierające 28. Finał WOŚP potrwają do 29 stycznia. Tegoroczna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przebiegająca pod hasłem „Wiatr w żagle”, ma na celu zebranie pieniędzy na pomoc w polepszeniu standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.