Mówi: | Herbert Wirth |
Funkcja: | Prezes Zarządu |
Firma: | KGHM Polska Miedź |
"Nagroda za odważne decyzje" - prezes KGHM Menadżerem Roku 2011
Kapituła ekonomicznego miesięcznika „Home & Market” nagrodziła Herberta Wirtha za odważne decyzje. – To nagroda dla moich współpracowników za wytrwałość realizacji marzeń o pozycji KGHM na świecie – podkreślił prezes KGHM Polska Miedź podczas gali wręczenia nagród.
– Ta firma dawno zasłużyła sobie na to, żeby być firmą globalną i udało nam się tego dokonać. Myślę, że nagroda jest za odważne myślenie, za pewne wizjonerstwo i za konsekwencje w realizacji tej wizji, tego co jest ważne dla akcjonariuszy KGHM Polska Miedź S.A. – mówi Herbert Wirth.
Jak napisano w oficjalnym uzasadnieniu, tytuł Najlepszego Menadżera Roku 2011 dla prezesa KGHM to nagroda za odważne decyzje, które uczyniły z KGHM globalny koncern, obecny na czterech kontynentach i które przyniosły zyski akcjonariuszom.
Chodzi przede wszystkim o zakończoną w tym roku transakcję przejęcia kanadyjskiej Quadry, która jest właścicielem złóż miedzi i innych surowców (złota, srebra, molibdenu) m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Chile.
– Jesteśmy teraz po ewaluacji siódmym producentem miedzi, a jeżeli chodzi o zasoby tego surowca, to jesteśmy czwartą największą firmą na świecie – podkreśla Herbert Wirth.
W ostatnim czasie polski koncern awansował na pozycję lidera na światowym rynku srebra – wynika z World Silver Survey 2011.
– Za rok 2011 KGHM ze swoją produkcją, która znacząco wzrosła w stosunku do roku 2010, osiągnął fenomenalny wynik 1 260 ton srebra, co dało nam pierwsze miejsce. Wyprzedziliśmy nawet tak znamienitą firmę jak BHP Billiton, która jest globalną firmą o zdecydowanie większej kapitalizacji. I to jest naprawdę powód do dumy. Udało nam się być pierwszymi – podkreśla Herbert Wirth.
Nagrody Home & Market dla Najlepszych Menadżerów Roku wręczane są od 15 lat. Jak podkreślają pomysłodawcy tytułu, przyznawane są najwybitniejszym menadżerom, którzy w ubiegłym roku przyczynili się do rozkwitu nie tylko zarządzanych przez nich spółek, ale również wnieśli istotny wkład w rozwój gospodarki.
Zdjęcia z wręczenia nagród dla "Managera roku 2011" Home & Market
Czytaj także
- 2024-12-18: Inżynierowie z Warszawy pracują nad innowacjami dla całej Grupy Orange. Ich specjalności to AI i cyberbezpieczeństwo
- 2024-12-06: R. Metsola: Polska ma bardzo dobrą pozycję do bycia liderem UE na następne pół roku. Bezpieczeństwo w centrum uwagi prezydencji
- 2024-11-28: 1 grudnia nowa Komisja Europejska rozpoczyna prace. W składzie pierwszy raz komisarze ds. mieszkalnictwa oraz obronności
- 2024-11-27: Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
- 2024-12-09: Firmy nie znają korzyści z wdrażania zrównoważonego rozwoju. Swój ślad węglowy mierzy tylko co piąta firma
- 2024-11-18: Sprzedaż kart telemetrycznych M2M mocno przyspieszyła. Dzięki nim internet rzeczy wspiera cyfryzację firm
- 2024-11-22: Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
- 2024-12-03: Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
- 2024-10-31: Ruszyła największa elektrownia gazowa w Polsce. Dostarczy energię dla ok. 3 mln gospodarstw
- 2024-11-07: Eksport produktów spożywczych z Polski spowalnia. Producentom coraz trudniej konkurować niższą ceną
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.